Poradnik faceta do pracy emocjonalnej

Poradnik faceta do pracy emocjonalnej

Czy Ten Niewidzialny Facet Potajemnie Rujnuje Wasze Związki?

Wyobraź sobie swoją wymarzoną dziewczynę. Oprócz tego, że drop-dead jest wspaniały i ma małą fortunę, prawdopodobnie wyobrażasz sobie, że ma pewne silne cechy opiekuńcze: chcesz kogoś, kto dobrze dogaduje się ze wszystkimi przyjaciółmi i rodziną, pamięta rocznice i urodziny, i ukoi cię, gdy czujesz się rozdarty po długim dniu w pracy.

Chcesz kogoś, kto wesprze Twoje marzenia i pomoże Ci przejść przez trudne chwile na drodze do ich osiągnięcia. Chcesz kogoś miłego, troskliwego i bezinteresownego.

To, czego możesz nie wziąć pod uwagę, jest jednak to, że istnieje wiele niewidzialnej pracy, która przechodzi w bycie tego rodzaju troskliwą kobietą. Nazywa się to pracą emocjonalną i jest nieproporcjonalnie wykonywana przez kobiety.

To jest problem.

Aby przybliżyć Ci, czym jest praca emocjonalna, dlaczego ma znaczenie i co oznacza dla Twoich relacji, opracowaliśmy obszerny przewodnik po problemie dla facetów. Czytaj dalej, aby zrozumieć, dlaczego kobiety mówią coraz więcej o pracy emocjonalnej i dlaczego powinieneś się o to troszczyć:

Czym Jest Praca Emocjonalna?

Praca emocjonalna jest często niewidzialną pracą opiekuńczą.

Jest to wysiłek, który idzie do zauważenia, że ludzie nie czują się dobrze; zadawanie pytań i słuchanie odpowiedzi; przewidywanie potrzeb; przypominanie im, że są kochani i pod opieką; zapewnienie firmy; przepraszanie; pamiętanie urodzin i wyobrażanie sobie pomysłów na prezent; komplementowanie ich i zwiększanie ich poczucia własnej wartości; pozwalając im na odpowiedzenie i cierpliwe słuchanie; sprawdzanie, jak się czują regularnie; odwiedzanie ich, gdy są chorzy lub samotni; i wykrywanie zmian w ich nastroju.

Graeme Adams

Ustawienia społeczne obejmują również subtelne formy pracy emocjonalnej, takie jak zmiana tematu, jeśli ktoś czuje się niekomfortowo z tematem (i zauważenie tego w pierwszej kolejności); grzecznie śmiejąc się z żartów, nawet jeśli nie są szczególnie zabawne; i skupiając się na każdym, kto nie miał głosu od jakiegoś czasu i zadając mu pytania.

Praca emocjonalna nie jest tym samym, co praca domowa, chociaż te dwa są często ze sobą powiązane, ponieważ oba są pracą płciową.

Zadania takie jak prace domowe i gotowanie są dokładniej klasyfikowane jako praca domowa — szorowanie, obieranie, Prasowanie, sortowanie, wyrzucanie i podnoszenie to praca fizyczna — ale obejmują one również element opiekuńczy: zauważenie, że dzieci są głodne; uświadomienie sobie, że szafka w łazience jest zbyt zagracona, aby była przydatna dla innych ludzi; przewidywanie, że ukochana osoba może potknąć się na szorstkiej macie.

Praca emocjonalna jest częścią opiekuńczą.

Jak Praca Emocjonalna Jest “Pracą Płciową”?

Chociaż każdy jest zdolny do wykonywania pracy emocjonalnej, w rzeczywistości praca ta w przeważającej mierze spada na kobiety. Często mężczyźni nawet nie zdają sobie sprawy, że to się dzieje lub że wymaga to od kobiet świadomego wysiłku — wysiłku, który stał się drugą naturą po latach warunkowania, to znaczy.

Podczas gdy mężczyźni mogą (i robią) wykonywać pracę emocjonalną, mają luksus wyobrażania sobie jej jako opcjonalnej pracy, którą można pozostawić kobietom.

“[Mój partner] jest głęboko i świadomie ślepy w tej dziedzinie”, mówi jedna z kobiet cytowanych w tym doskonałym zasobem na temat pracy emocjonalnej. “On, podobnie jak wielu mężczyzn, jest przekonany,że angażowanie się w gospodarkę emocjonalną jest dobrowolne, ponieważ dla niego zawsze było.”

Podczas gdy mamy tendencję do myślenia o pracy emocjonalnej w kontekście romantycznych związków, kobiety wykonują lwią część w różnego rodzaju związkach, w tym w biurze.

“Dostrzegam emocjonalne różnice w pracy najbardziej w pracy, głównie jeśli chodzi o urodziny i inne uroczystości”, mówi Ellen, 30.

“Mężczyźni nigdy, przenigdy nie podejmują inicjatywy organizowania ciast, kartek, prezentów czy wieczornego wyjścia. Ale oni będą jak, ” kto robi rzeczy urodziny dla whatshisface?’w dniu rzeczywistym.”

Dlaczego Podział Płci Jest Problemem?

Praca emocjonalna nie jest złą rzeczą samą w sobie, a w rzeczywistości jest odwrotnie: jest to klej, który łączy relacje, niezależnie od tego, czy jest to związek romantyczny, profesjonalny, czy z przyjacielem, krewnym czy po prostu znajomym.

Jednak staje się problemem, gdy kobiety są na barkach więcej niż ich sprawiedliwy udział obciążenia. Męczące dla kobiet jest to, że mężczyźni zakładają, że te rzeczy są “pracą kobiet”, a także demoralizują, gdy praca emocjonalna pozostaje niezauważona i niedoceniana, co tak często robi.

Graeme Adams

Kiedy kobiety omawiają tę nierównowagę, częstym refrenem jest to, że powinny “po prostu przestać robić te rzeczy, jeśli tak bardzo tego nienawidzą.”Ta linia argumentów nie ma sensu.

Relacje, w których nikt nie wykonuje pracy troski o siebie nawzajem, nie są w żaden sposób aspiracyjne, a praca opiekuńcza jest dobra i konieczna — potrzebujemy jej więcej, nie mniej! Chodzi po prostu o to, że powinny one być ponoszone przez wszystkie strony jednakowo i zawsze iść uznane i docenione.

A Co Mnie To Obchodzi?

Zrozumienie i wykonywanie pracy emocjonalnej jest niezbędne dla zdrowia każdego długoterminowego związku. Jeśli weźmiesz na siebie sporą część pracy opiekuńczej w swoim związku, skorzystasz ze zwiększonej bliskości między tobą a twoim partnerem i nie będziesz musiał się martwić, że po cichu cię obraża, co występuje, gdy ładunek stał się nierówny.

Mężczyźni mogą wykonywać pracę emocjonalną, i to mit, że są z natury mniej biegli w tym niż kobiety. Jak wskazuje użytkownik MetaFilter @afiendishthingy, mężczyźni często demonstrują swoją zdolność do opieki, gdy zaczyna się Związek.

“[P]Sztuka powodem, dla którego wiele kobiet ma tak wielką niechęć do tych kwestii, jest to, że mężczyźni tak chętnie wykonują pracę emocjonalną na początku związku ” – mówi. “[To] pokazuje, że mogą to zrobić i są świadomi, że istnieje, aż do momentu, gdy związek jest na tyle bezpieczny,że mogą go wyznaczyć “nie Moja praca już” i stuknąć.”

Wspomina przykłady, takie jak ustanowienie specjalnych dat w oparciu o preferencje partnera, chcąc porozmawiać o swoich uczuciach, dzwoniąc do niej po prostu usłyszeć jej głos, dowiedzieć się małe rzeczy, które lubi i zaskakuje ją z nimi, jest miły dla swoich przyjaciół i rodziny i pozwalając jej wybrać jej ulubiony program telewizyjny do oglądania.

“Ale dla wielu mężczyzn są to środki do celu, gdzie koniec jest związkiem, w którym nigdy nie muszą robić żadnej z tych rzeczy ponownie.”

Rodzaj opieki, że mężczyźni zazwyczaj wykonywać na początku relacji powinny być kontynuowane przez cały czas jej trwania, aby zapewnić zdrowe, bezpieczne, trwałe partnerstwo. Relacje zależą od tego rodzaju wzajemności. Bez niego rodzi się niechęć — a to może ostatecznie doprowadzić do rozstania.

Co Mogę Zrobić?

Aby zaradzić nierównowadze, najlepiej sprawdza się dwojakie podejście: możesz pomóc zarówno poprzez wysiłek, aby samemu wykonywać bardziej troskliwą pracę, jak i pamiętając o okazaniu uznania, gdy jest ona wykonywana dla Ciebie.

“Może spróbuj zidentyfikować, w jaki sposób skorzystałeś z czyjejś pracy emocjonalnej w ciągu ostatnich siedmiu dni”, sugeruje Ellen, ” a następnie zastanów się, które z tych zadań możesz zacząć przyjmować.”Również, proste “dziękuję”, kiedy zdajesz sobie sprawę, że ktoś poszedł z ich drogi dla Ciebie idzie długą drogę.

Sama praca emocjonalna nie jest trudna, a korzyści z podjęcia nieco większego wysiłku są ogromne, zarówno dla siebie, jak i dla innych. Nie tylko będziesz korzystać z bliższych, trwalszych relacji osobistych, ale te rzeczy naprawdę dobrze się czują.

Więc, dla waszego dobra i dla nich, zastanówcie się, czy jest coś małego, co moglibyście zrobić dla kobiet w waszym życiu. 

Wszystkie ilustracje dzięki uprzejmości Graeme Adams. 

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts