Rozmowy o pieniądzach: przesiedlona Para Z Wyspy dziewiczej USA żyje na 75 tys. dolarów

Rozmowy o pieniądzach: przesiedlona Para Z Wyspy dziewiczej USA żyje na 75 tys. dolarów

Jak huragan wpływa na związek pary? Dowiedzieliśmy Się

Każdy chce pieniędzy, ale omawianie ich w ramach parametrów związku może być onieśmielające. Gdy traktowane nieprawidłowo, Finanse mogą zniszczyć Romantyczne partnerstwo – ale gdy odbywa się w tandemie, prawo rozmowy pieniądze mogą przejść długą drogę. To wygląda inaczej dla różnych ludzi. Witamy w Rozmowy O Pieniądzach, Cykl AskMen o relacji między naszymi pieniędzmi a naszymi związkami. Porozmawiajmy o centach, kochanie. 

Emma i Ryan to koczownicza i szalenie zakochana para, która spotkała się prawie dziesięć lat temu na St. John, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych. Pomimo zamiłowania do podróżującego stylu życia, zaręczona para była gotowa zapuścić korzenie i wziąć ślub na St. John — i wtedy uderzyły dwa huragany kategorii 5. Huragan Irma, po którym nastąpił huragan Maria, opuścił większość mieszkańców Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych bez bieżącej wody, elektryczności i Wi-Fi. Brak dostępu do Internetu i szkody spowodowane przez burzę wpłynęły na zdolność do pracy U. S. Virgin Islanders. Co więcej, burza uszkodziła wszystkie trzy szpitale na terytorium tak bardzo, że dostęp do leków jest prawie niemożliwy. Ze względu na niedawną diagnozę raka Ryana i potrzebę Emmy dostępu do Internetu w pracy, para opuściła wyspę na Florydę. AskMen dogonił ich, aby nauczyć się używać filarów związku, aby pozostać silnym w niewyobrażalnych klęskach żywiołowych.

W jakiej branży oboje pracujecie?

Moja praca jest online. Więc musiałem odejść tylko dlatego, że nie ma Wi-Fi i gdybym nie odszedł, straciłbym pracę. Pracuję w hotelarstwie, dla luksusowego klubu, i straciliśmy kilka nieruchomości na Karaibach w huraganie Irma i Maria. Ryan jest kucharzem, ale niedawno zrezygnował z pracy i miał rozpocząć pracę na łodziach, na które niedawno otrzymał certyfikat.

Więc opuściłeś St. John na Florydę z powodu stresu finansowego huraganu, ponieważ nie masz dostępu do Wi-Fi?

Emma: tak, ale głównym powodem, dla którego wyjechaliśmy, i nie zostaliśmy, aby pomóc, jest to, że tydzień przed Irmą dowiedzieliśmy się, że Ryan ma raka w oku po raz trzeci. Postać raka skóry. Musieliśmy się stamtąd wydostać, ponieważ lek, który bierze, musi być na lodzie, a on nawet nie mógł go tam dostać, nie mówiąc już o trzymaniu go w lodzie, z powodu mocy. Potrzebujesz mocy, żeby zrobić lód.

Tak mi przykro. I jesteś zaręczona?

Jesteśmy zaręczeni od dwóch i pół roku. Tak właśnie działamy. Mieliśmy się pobrać. Planowaliśmy ślub i to się stało.

Jak się poznaliście?

Emma: poznałyśmy się, kiedy byłam na wakacjach na Karaibach na drugim roku studiów. Pracowałam jako kelnerka w Lotus, małym lokalu sushi, a on pracował tam na zewnątrz ze studiów. W ciągu miesiąca rzucił tam pracę, by pracować w Massachusetts, gdzie w tym czasie chodziłem na studia.

Jeśli chodzi o finanse, czy trzymasz je wspólne lub oddzielne, i czy starasz się śledzić rzeczy, czy masz bardziej swobodne podejście?

To dość luźne.

Opowiem ci historię, nigdy tego nie zapomnę. To było w 2011 roku, kiedy powiedziałem do Ryana: “to są rachunki, które musimy zapłacić, oto, co dzieje się w tym miesiącu. Tego mi trzeba.”Spojrzał na mnie i powiedział: “nie chcę więcej o tym słyszeć, dam ci moją wypłatę, a ty zrobisz, co trzeba.”Więc moją rolą stało się dbanie o rachunki, a między nami jest tylko zaufanie.

Temat: Jak Ta para zarabiająca 350 000 dolarów rocznie w Nowym Jorku wydaje pieniądze

Gdzie mieszkasz na Florydzie i jak to wpłynęło na finanse?

Jesteśmy teraz w Airbnb, bo szukamy mieszkania. Będziemy mieszkać wszędzie, zawsze tacy byliśmy. Będziemy żyć tam, gdzie jest to wygodne, i będziemy się przystosowywać, więc jesteśmy przyzwyczajeni do robienia takich rzeczy. Ale myślę, że po raz pierwszy poczuliśmy się wysiedleni, bo nie byliśmy gotowi do przeprowadzki. Mieszkaliśmy prawdopodobnie w siedmiu stanach w ciągu ostatnich dziewięciu lat. Za każdym razem, gdy się przeprowadzaliśmy, byliśmy gotowi do ruchu. Ale w tej sytuacji, to było tak, jakby zgarnęli dywan spod nas, a my nie byliśmy gotowi. To było pierwsze miejsce, w którym byliśmy…kupimy Dom. Kupimy sokowirówkę i blender. Wszędzie indziej byliśmy jak, jesteśmy dobrzy z ubraniami na plecach.

W spokojniejszych czasach, jeśli mielibyście się przechlapać lub kupić sobie prezent, co by to było?

Dwa dni temu postanowiliśmy pospacerować po mieście i kupić Lody Rzemieślnicze, ale nie mówimy: “chodźmy do restauracji z gwiazdką Michelin”, ” pogadajmy z mieszkańcami i poszukajmy najlepszego ulicznego jedzenia w tym mieście.”Powiedziałbym, że jedzenie. Boże, co my tu mamy?

Dobre zioło. To naprawdę pomaga Ryanowi z jego okiem. Już trzeci raz chorował na raka, a to już trzy i pół roku. Pierwszy raz lekarz powiedział:” nie pal trawki”, a teraz mówi: “Wiesz co, Pal trawkę. Jeśli poczujesz się lepiej, zrób to.”Nie ma nic złego w trawie. Jeśli coś jest nie tak z alkoholem.

Jak podzielić płatności za samochód, długi i wydatki na jedzenie?

Zarządzam finansami, ale oboje zarabiamy pieniądze, żeby je spłacić. Wynajęliśmy samochód, kiedy przyjechaliśmy. Mieliśmy samochód w St. John, teraz jest na podjeździe mojego taty. Zostawiliśmy go specjalnie dla ochrony [przed szabrownikami], aby wyglądało, że ktoś jest w domu. Dla jedzenia, jak to widzimy, kiedy pierwszy raz dotarliśmy na Florydę, byliśmy jak, przeszliśmy wiele szalonych sh * T na Karaibach. Zjedliĺ “my duĹźo zupy w puszkach, ale teĹź zjedliĺ” my dobrze — ojciec miaĹ ‘ grill na St.Thomas. Podróżowaliśmy tam i z powrotem między St. John i St. Thomas używając naszej łodzi ponton. Poszliśmy do sklepu spożywczego i kupiliśmy kawałek steka do jedzenia i usiadliśmy do kolacji razem na balkonie. Nie jedliśmy fantastycznie po burzy, ale lepiej niż wielu. Kiedy dotarliśmy na Florydę, pewnej nocy powiedzieliśmy: “chodźmy po krabowe nóżki.”Nie jemy pakowanego ramenu każdego dnia,ale nie przesadzamy. Myślę, że najważniejsze jest to, że nie idziemy jeść. Radzimy sobie bardzo dobrze w porównaniu do innych.

Mówiąc o pieniądzach, jeśli ludzie chcą przekazać darowiznę na rzecz pomocy huraganom na dziewiczej wyspie USA, jakie organizacje byś im wskazał?

Kenny Chesney ma dom na St. John i pomógł wyspie swoim czasem i pieniędzmi w odbudowie. Przysięgam, że był tam jednym z pierwszych ludzi. Możesz wysłać pieniądze do jego organizacji, lub St. John Rescue, lub Rotary District 7020, który obejmuje następujące Wyspy dotknięte przez huragan Irma i Maria: Anguilla, BVI, Kajmany, Jamajka, Haiti, USVI, Turks i Caicos I Bahamy.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts