Jak uniknąć błędów w relacjach z odbiciem

Jak uniknąć błędów w relacjach z odbiciem

Nie pozwól, aby złe rozstanie doprowadziło do jeszcze gorszego związku

Zaraz po ciężkim rozstaniu, jesteś najprawdopodobniej w stanie emocjonalnego wstrząsu z uczuciem samotności, straty, wstydu, żalu, dezorientacji, a nawet żalu. W takim stanie psychicznym nierzadko zdarza się, że faceci działają, szczególnie jeśli nie są fanami mówienia o swoich emocjach i pracy z bólem w pozytywny, zdrowy sposób.

Jeśli starasz się zatuszować, jak bardzo cierpisz, czy to przez substancje, czy relacje z innymi ludźmi, łatwo jest zrobić coś, czego będziesz żałować. Dlatego standardowa Rada faceta “pozbądź się swojego ex z systemu, sypiając z kimś innym” jest trudna.

Z jednej strony skupienie się na kimś, kto nie jest twoim byłym, może pomóc Ci ruszyć dalej. Z drugiej strony, to, co robisz, to traktowanie kogoś innego jako środka do celu, a nie jako osoby, a to niebezpieczne miejsce, które nie skończy się dobrze.

Aby uchronić Cię przed robieniem czegokolwiek, czego będziesz żałował, oto spojrzenie na typowe błędy odbicia, które popełniają faceci, gdy dochodzą do siebie po rozstaniu.  

1. Nie wskakuj od razu w nowy związek

Początkujący nowy romans bezpośrednio po rozstaniu może czuć się tak, jak zalecił to lekarz — i dlatego jest to szczególnie zły pomysł. Kiedy czujesz się emocjonalnie wrażliwy, a w szczególności samotny, może być trudno zracjonalizować całą uwagę, którą otrzymujesz.

Im bliżej jesteś rozstania,tym trudniej będzie Ci oddzielić uczucie prawdziwej miłości z pragnieniem wypełnienia dziury pozostawionej przez twojego byłego. Niezależnie od tego, czy Twoja nowa miłość wie o Twoim ostatnim rozstaniu, czy nie, prawdopodobnie nie będziesz w odpowiednim miejscu, aby podejmować emocjonalne decyzje bez potencjalnych długoterminowych konsekwencji.

Dopóki nie oczyścisz głowy, powinieneś hamować wchodzenie w jakikolwiek poważny związek romantyczny. Być bardzo jasne z każdym, kto jest pociągający do ciebie, lub wyświetlanie jakiegokolwiek rodzaju zainteresowania, że jesteś dochodzić do siebie po rozstaniu, a teraz nie jest odpowiedni czas na inny związek.

2. Nie Sypiaj z przyjacielem

Jeśli masz jakieś nierozwiązane napięcie seksualne z koleżanką, zwłaszcza jeśli spotkałeś się w trakcie ostatniego związku, gdy nie byłeś singlem, możesz znaleźć się, chcąc przenieść rzeczy na wyższy poziom w następstwie rozstania.

Chociaż jest możliwe, że twój bliski przyjaciel jest rzeczywiście bratnią duszą i po prostu nie znalazłeś szansy, aby to działało, jest bardziej prawdopodobne, że po prostu brakuje obecności seksualnej w swoim życiu, a posiadanie znajomych z korzyściami sytuacja ma dla Ciebie krótkoterminowy sens.

Obracanie rzeczy seksualnych z bliskim przyjacielem może wydawać się na początku bardzo gorące, ale kiedy sprawy się zapalą, w końcu zdasz sobie sprawę, że to był po prostu ogromny błąd odbicia. Jeśli jest coś, co ma być między wami, to nadal będzie tam, gdy będziecie na bardziej psychologicznym gruncie. Spalenie mostu na znaczącej przyjaźni tylko z powodu rozstania sprawi, że poczujesz się okropnie w drodze, gdy zarówno twój były, jak i twój przyjaciel znikną z obrazu.

3. Nie Sypiaj z innym byłym

To naturalne myśleć o byłych partnerach seksualnych teraz, gdy jesteś znowu singlem. Możliwe, że chcesz ożywić pewną dynamikę, której nie miałeś ze swoim ostatnim byłym. Jest coś pocieszającego w spiknięciu się z ex, kiedy oboje znacie swoje ciała, pragnienia i skłonności.

Ale czy to naprawdę dobry pomysł? Bez względu na to, które z Was coś zakończyło, prawdopodobnie był dobry powód, by ruszyć dalej. Powrót do tej dynamiki może początkowo czuć się komfortowo lub ekscytująco, ale w dłuższej perspektywie prawdopodobnie doprowadzi cię to do dokładnego powodu, dla którego zerwałeś.

4. Nie Sypiaj ze swoim ostatnim byłym

Właśnie zerwaliście, ale skoro jesteście tak przyzwyczajeni do bycia razem, może być ciężko w pełni się z tego otrząsnąć. Jeśli jednak zerwanie jest prawdziwe, a przyczyny tego są niezmienione, seks po zerwaniu jest złym zawodem-zamieniasz przyszłe szczęście, zamknięcie i spokój na obecną przyjemność fizyczną.

Ponieważ odurzające może być spiknięcie się po raz ostatni (lub dwa ostatnie razy lub trzy), seks po rozstaniu z byłym jest receptą na emocjonalną katastrofę, która nie przyniesie korzyści żadnemu z was. To tylko zamroczy wody tego, co się dzieje i sprawi, że ostateczny koniec będzie o wiele bardziej bolesny. Nie wspominając o tym, że za każdym razem, gdy się spotykacie po rozstaniu, opóźniacie proces przechodzenia dalej.

4. Nie Sypiaj z wieloma nowymi partnerami

Jeśli jesteś kimś, kto może łatwo uprawiać seks z wieloma różnymi partnerami, może to być bardzo kuszące, aby skorzystać z tego, zwłaszcza w następstwie ciężkiego rozstania. Znowu jesteś singlem! Nie wspominając o tym, że obecny klimat randkowy jest bardzo przyjazny dla podłączania. Dlaczego nie doświadczyć tego, co wszyscy atrakcyjni ludzie mają do zaoferowania?

Chociaż nie ma nic złego w odkrywaniu tego, jeśli robisz to zaraz po rozstaniu, może być trudno oddzielić zdrowe eksploracje seksualne od wołania o pomoc za pomocą ciał innych ludzi.

Uprawianie seksu z kimś od niechcenia może wydawać się łatwe w teorii, o ile wszyscy zgadzają się, że jest to przypadkowe i nikt nie przekracza granic. W praktyce intymność z wieloma ludźmi w krótkim czasie jest receptą na emocjonalne zamieszanie, nieporozumienie, zranione uczucia i więcej dramatu niż potrzebujesz.

Tylko Ty możesz wiedzieć na pewno, ilu partnerów jest zbyt wielu, ale tak sprzeczne z intuicją, jak mogłoby to brzmieć w tej chwili, twoje przyszłe ja podziękuje Ci za odrzucenie pewnych możliwości przyłączenia się.

5. Nie nadużywaj narkotyków i alkoholu

Kiedy robi się to dobrze, seks jest niesamowity-gorący, ożywczy, a nawet romantyczny. Kiedy zrobi się źle, może to być po prostu złe w Kratę, albo może to być błąd rujnujący życie. jeśli jesteś pijany lub naćpany przed przypadkowym seksem po rozstaniu, aby złagodzić ból, Twoje szanse na zrobienie czegoś, czego będziesz żałować, wzrosną.

To nie jest po to, aby odstraszyć Cię od przypadkowego seksu lub nalegać, aby wszyscy byli trzeźwi przez cały czas. Weź pod uwagę, że jeśli jesteś w sytuacji odbicia, w której próbujesz odpędzić emocjonalny ból, tracąc przytomność i spotykając się z nieznajomymi, bardziej prawdopodobne jest, że popełnisz błędy seksualne o długoterminowej różnorodności. To może być naruszenie czyjejś zgody, złapanie lub przekazanie STI, lub spowodowanie niechcianej ciąży. Szanse na to są znacznie niższe, gdy uprawiasz seks z długoterminowym partnerem, którego znasz i któremu ufasz.

Możesz Też Kopać:

  • Co zrobić ze swoim byłym, wyjaśnione
  • 7 Zasad Po Rozstaniu, Których Powinieneś Przestrzegać
  • Doskonalenie sztuki pozytywnej samotności
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts