Walki W Związku

Walki W Związku

Pięć Walk Każda Para Ma I Jak Pracować Obok Nich

Wiesz już, że każda para walczy, ale czy wiesz, że większość par walczy o to samo? Tak wyjątkowe, jak twoje argumenty mogą czuć się w tej chwili, terapeuci par widzą te same problemy przez cały dzień, od wszelkiego rodzaju ludzi. Podczas gdy uporczywe niezgody są znakiem, że należy odwiedzić terapeutę razem, nie ma powodu, aby na nowo odkrywać koło, jeśli chodzi o znalezienie rozwiązań dla walk, które mają wszyscy inni. Oto kilka wspólnych walk pary mają, i kilka szybkich wskazówek, jak je rozwiązać.

“Jedyne Co Robisz, To Gapisz Się Na Swój Telefon”

40-godzinny tydzień pracy zmienia się w bitwę 24/7 z powiadomieniami e-mailowymi i tekstowymi, nic dziwnego, że tak wiele par regularnie zmaga się z bitwą “po prostu odłóż telefon”.

Jak sobie radzić: Całkowite wyrzucenie telefonu nie jest praktyczne. Zamiast tego Ustaw okres, w którym oba telefony zostaną wyłączone, aby móc spędzać czas i wiązać się. Możesz też zawrzeć pakt, aby nie patrzeć na telefony, kiedy jesteś razem. Ustaw konsekwencję dla pierwszej osoby, która złamie zasady, jak konieczność zmywania naczyń lub wynoszenia śmieci w tym tygodniu. Lub sprawić, że będzie fajnie-pierwszy, który spojrzy na swój telefon, zawdzięcza drugiemu przysługę seksualną swojego wyboru. To powinno przełamać napięcie!

Zdecydowanie nie mów:“Jestem naprawdę znudzony.”Nudzisz się tylko wtedy, gdy sobie na to pozwalasz. To jest osoba, którą kochasz, znajdź coś do rozmowy!

“Wydajesz Za Dużo Pieniędzy”

Dzielenie się wydatkami i kontem bankowym to ogromna zmiana w porównaniu z tym, kiedy byłeś singlem. Jeśli wydałeś wtedy za dużo pieniędzy, nie można było winić nikogo oprócz siebie. Ale teraz gapisz się w torby na zakupy lub zaskakujące zarzuty, a to ktoś inny podejmuje te decyzje.

Jak sobie radzić: Użyj struktury “twoje, moje, Nasze” dla swoich pieniędzy, aby nie walczyć o osobiste wydatki. Terapeutka par Jennifer Aull wyjaśnia: “wspólne wydatki idą do centralnego basenu i są wydawane zgodnie z uzgodnioną metodą. Pozostałe dwie pule pieniędzy — moja i twoja-reprezentują pieniądze, nad którymi każda osoba ma pełną kontrolę.”

“We Are’ t Having Enough Sex”

Jest to jedna z najtrudniejszych walk ze wszystkich, ponieważ seks jest barometrem dla tak wielu w naszym życiu, od naszego zdrowia fizycznego do poziomu stresu. Dr Adam Sheck, psycholog kliniczny, wyjaśnia, że seks może być zarówno objawem, jak i przyczyną. “Seks, na podstawowym poziomie fizycznym, instynktownym, polega na napięciu i uwolnieniu napięcia.”Dlatego pary, które nie dostają tego, czego potrzebują, seksualnie, mogą tworzyć konflikt na poziomie nieświadomości, aby spróbować sfabrykować głębszy poziom napięcia. Co to wszystko znaczy? Coś, co już wiemy: że seks (lub jego brak) może powodować wiele dramatów — i nie bez powodu!

Jak sobie radzić: Uczciwie rozmawiajcie, gdzie każdy z was wyraża, nie obwiniając słowami, dlaczego seks ma znaczenie i co z tego otrzymujecie. Może twój partner czuje się nieatrakcyjny. Czy są inne sposoby, aby pokazać, że jesteś w nich fizycznie? Możliwe, że twój partner czuje się tak, jakbyś nawet nie dbał o to, że twoje libido spadło. Wizyta u lekarza na test hormonalny lub wizyta u terapeuty seksualnego może pokazać, że traktujesz to poważnie. Jedną z rzeczy, które zauważa dr Sheck, jest to, że jeśli obaj partnerzy są skłonni spróbować, czasami po prostu “robienie tego”, nawet gdy nie czujesz się gorąco i ciężki, może pomóc zmienić nastrój.

Zdecydowanie nie mów: “Jesteś moją dziewczyną, musisz uprawiać ze mną seks.”Przykro mi, ale nawet w związkach nikomu nie należy się seks. Przymus jest nie tylko nielegalny, ale to ostatnia rzecz, która sprawi, że twój partner będzie cię chciał.

“You’ re Not Doing Enough Around the House”

Można by pomyśleć, że nauczylibyśmy się już, że walka o obowiązki jest jeszcze bardziej nudna niż same obowiązki!

Jak sobie radzić: Usiądź razem, każdy z was z własnym długopisem i papierem, i uporządkuj całą pracę, którą wykonujesz w ciągu dnia, podając liczbę, a także pracę w domu, która musi zostać wykonana. Ta lista będzie zawierać wszystko, od codziennej pracy do carpooling do czyszczenia naczyń. Jeśli praca jest dla Ciebie zabawna, może dasz jej 1. Jeśli coś innego jest nieszczęśliwe, ustaw go na 10. Kiedy skończysz z ćwiczeniem, każdy z was powinien skończyć z taką samą liczbą dla całkowitej wartości obowiązków. Jeśli nie, przesuń się trochę, aż oboje uznacie, że obciążenie pracą jest uczciwe.

“You Don’ t Appreciate me”

Jeden z najtrudniejszych konfliktów do rozwiązania zdarza się, gdy ktoś nie czuje się ceniony. Co sprawia, że jest to jeszcze trudniejsze, to to, że często czujemy, że jeśli musimy prosić o uznanie, to tak naprawdę się nie liczy.

Jak sobie radzić: Powiedz to na głos. Nie zakładaj, że twój partner wie, jak bardzo je doceniasz. Dr Bill Cloke, terapeuta par i autor książki Happy Together, wyjaśnia, że mężczyźni i kobiety często potrzebują usłyszeć zupełnie inne rzeczy, aby czuć się cenionym. Ludzie, na ogół, muszą usłyszeć, że praca, którą wykonują, jest doceniana, a ofiary, które czynią, są rozpoznawane. Z drugiej strony kobiety mają tendencję do słuchania, że są słyszane i rozumiane, nie wspominając o pielęgnowaniu.

Zdecydowanie nie mów: “Powinieneś wiedzieć, że cię kocham i doceniam.”Przepraszam, to po prostu nie tak działa. Powiedz to głośno i powiedz to z dumą: doceniam Cię!

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts