Wszystkich, których powinieneś i nie powinieneś zapraszać na swój ślub

Para całuje się na weselu, goście dopingują

Wszystkich, których powinieneś i nie powinieneś zapraszać na swój ślub

Jak podejmować trudne decyzje przy planowaniu listy gości weselnych

Chociaż twój ślub ma być najbardziej magicznym dniem w twoim życiu, presja, która wiąże się z tym oczekiwaniem, może być przytłaczająca. Starasz się zapewnić, że wszystko pójdzie bez przeszkód, od ustawienia i jedzenie do muzyki i stroje. 

I jeszcze lista gości.

Kto jest, a nie jest na weselu, może budzić ogromne kontrowersje. Niezależnie od tego, czy są to przyjaciele, rodzina, koledzy, czy byli, odrywanie się od pary lub zaproszonego może zranić uczucia, kończąc związek na dobre w najgorszym scenariuszu. 

Powiązane: Zaręczona? Oto Jak zaplanować ślub

Aby pomóc ci poruszać się po potencjalnym polu minowym w ustalaniu listy zaproszeń ślubnych, rozmawialiśmy z ekspertem ds. relacji, ekspertem ds. uczciwości i pół tuzina żonatych osób o tym, kogo powinieneś i nie powinieneś zapraszać na swój ślub (i jak poradzić sobie z rozmową z przyszłym współmałżonkiem, abyś był zadowolony z wyniku). 

Jak porozmawiać z przyszłym współmałżonkiem o liście Gości

Może nie jest to rozmowa, którą się rozkoszujesz, ale dobrym pomysłem jest poruszenie tego na początku zaręczyn. W rzeczywistości rozmowa o zaproszeniach ślubnych jest doświadczeniem edukacyjnym dla was obojga pod względem umiejętności rozwiązywania problemów jako pary. 

“Myślę, że to świetna praktyka dla wielu negocjacji, które mają przyjść z małżeństwem i (być może) dziećmi”, mówi Judi Ketteler, autorka książki ” czy Skłamałbym?: Niesamowita moc bycia uczciwym w świecie, który kłamie.” 

“Podobnie jak twoje podejście do zarządzania długiem lub twoje poglądy na to, ile niezależności dać tween, twój pomysł o tym, kogo chcesz na swoim ślubie (a kogo możesz nie chcieć na swoim ślubie) prawdopodobnie powstaje poprzez mieszankę instynktu, logiki i wcześniejszego doświadczenia”, dodaje. “Tak więc rozpoczynając rozmowę z przyszłym małżonkiem, pamiętaj, że nie tylko poruszasz się po liście, poruszasz się po morzu zarówno pozytywnych, jak i negatywnych doświadczeń.”

Na początek, są pewne aspekty listy gości, które będą łatwe. Druhna i Drużba, najlepsi przyjaciele, szanowani członkowie rodziny, a także inni w najbliższym kręgu społecznym mogą być łatwo odłożeni bez namysłu. 

Jak rozmawiać z przyszłym współmałżonkiem 

Problem może pojawić się na dwa sposoby: kiedy lista zaczyna się wtrącać do Twojego budżetu lub kiedy oboje nie zgadzacie się, czy niektórzy ludzie powinni przyjść, czy nie. 

“Pierwszą rzeczą do zrobienia jest pytanie, dlaczego dana osoba powinna być na ślubie”, mówi Tina B. Tessina, Ph.d., psychoterapeutka i autorka “Dr. Romance’ s Guide to Finding Love Today.””Poświęć czas na wysłuchanie. Twój narzeczony (e) albo zda sobie sprawę, podczas wyjaśnienia, że osoba nie jest tak ważna, lub możesz zdać sobie sprawę, że jest OK. Nie wdawaj się w to, kto ma rację, a kto nie. Przypomnij sobie o budżecie i dogadaj się.”

Tymczasem Ketteler zauważa, że ważne jest, aby zidentyfikować emocje leżące u podstaw sytuacji, zanim jakiekolwiek nieporozumienia staną się zbyt gorące. 

“Tak naprawdę nie mówię o emocjach na szczycie wszystkiego, jak gniew, którego twój partner nie zgadza się z tobą, ale raczej o emocjach, które możesz lub nie rozpoznawać — jak zazdrość, wstyd lub współczucie”, mówi. “Nienazwane emocje są najtrudniejsze do opanowania i powodują, że podwoisz się najbardziej. Jeśli ty i twój partner utkniecie i nie będziecie mogli się zgodzić, nadszedł czas, aby położyć te emocje na stole, abyście wszyscy wiedzieli, z czym macie do czynienia.”

Powiązane: Oto, co wielu facetów źle rozumie o komunikacji

Prowadzenie tych rozmów może nie być łatwe, ale tak jak wcześniej, będą świetnym sprawdzianem tego, jak wyglądacie jako para. Czy potrafisz wytrzymać trudne rozmowy i nieporozumienia? Czy potrafisz rozwiązać swoje różnice w imię wspólnego szczęścia? 

Kogo zaprosić A kogo nie zaprosić na ślub

Tak jak nie ma dwóch par, żadne dwa wesela nie będą miały dokładnie tego samego rodzaju listy gości. Oczekiwania kulturowe, wielkość budżetu, liczba przyjaciół, miejsce zamieszkania i miejsce, w którym odbywa się ślub — wszystko to będzie miało wpływ na to, kto zostanie zaproszony, a kto przyjdzie. 

“Wiele zależy od budżetu, kto płaci i wielkości ślubu”, mówi Tessina o tym, kogo pary powinny zaprosić. “Zacznij od najbliższej rodziny, następnie [przenieś się do] najbliższych przyjaciół, a następnie przenieś się do dalszej rodziny i bardziej odległych przyjaciół. Następnie dodaj innych ze względu na spokój w rodzinie lub dlatego, że twoi teściowie chcą ich. Jeśli twoi rodzice płacą, oni też mają coś do powiedzenia na liście gości.”

Ale kogo dokładnie wybrać? I prawie tak samo ważne, kogo powinieneś opuścić? 

Zaproś: inni bliscy znajomi

“Zaproszenia ślubne to taki dziwny i stresujący balans. Moja filozofia brzmi: “tak długo, jak każdy ma Z kim porozmawiać i nikt nie wdaje się w bójkę, to jest w porządku. Mogę w 100% zagwarantować, że będziesz miał inne rzeczy na głowie.””- Erin, 27 lat

Nawet jeśli nie kochasz partnerów swoich najlepszych przyjaciół, oni tak. Odmówienie im osoby towarzyszącej na złość może otworzyć poważny rozdźwięk w przyjaźni. Szczęście twojego przyjaciela na twoim ślubie jest dla ciebie ważniejsze, prawda? Jeśli spotykali się z kimś przez jakiś czas, to tylko w porządku, że dołączają do świętowania, nawet jeśli nie jesteście ze sobą bardzo blisko. W tym momencie są pakietem. 

Nie zapraszaj: Ludzie, na których Ci nie zależy

Twój ślub jest Twoim ślubem, co oznacza, że kryteria przewodnie tego, kto zostanie zaproszony, czy nie, powinny być tym, kogo chcesz tam zobaczyć. 

Jednak nawet jeśli jest to prawdą w teorii, możesz czuć się zmuszony do wysyłania zaproszeń do osób, na których Ci nie zależy. 

“Być może będziesz musiał zaprosić ludzi, których żaden z Was nie lubi”, mówi Tessina. “Na przykład eks, który jest współproducentem Twoich dzieci, i nowy partner eks. Albo tego, którego nie możesz pominąć, jeśli zaprosisz jego rodzeństwo.”

Powiązane: Czy Powinieneś Przyjaźnić Się Ze Swoim Byłym?

W szczególności, obowiązki rodzinne mogą być poza kontrolą do pewnego stopnia – tym bardziej, jeśli rodzice lub teściowie są podstawą niektóre (lub wszystkie) ustawy ślubu. 

“Cała część rodzinna jest naprawdę trudniejsza do poruszania się niż część znajomych. Dla niektórych ludzi jest polityka, której musimy być świadomi i szanowani-wesela dla innych kultur są ważniejsze niż to, co myślałem, że będą. Są centralnym punktem życia, co nie jest sposobem, w jaki zostałem wychowany, aby w nie wierzyć, więc zrozumienie tego było doświadczeniem uczenia się. Nie możesz nie zapraszać niektórych ludzi z powodu polityki, nawet jeśli ja już nigdy ich nie zobaczę.”- Melissa, 32 lata 

Tak, teoretycznie nie powinieneś zapraszać nikogo, kogo nie obchodzi, aby tam zobaczyć, ale bądź przygotowany na rzeczywistość, że niektórzy z nich mogą skończyć siedząc w tłumie w twój wielki dzień. Jeśli poradzisz sobie z tym z grace i nie przestaniesz się ruszać, będziesz o wiele bardziej skłonny do zapamiętania nocy. 

Zaproszenie: osoby, które mogą nie być w stanie przyjść

Spodziewaj się, że będzie trochę zamieszania i zachwytu, czy zaprosić ludzi, którzy najprawdopodobniej nie mogli tego zrobić-często dlatego, że mieszkali daleko. 

To zaproszenie może okazać się zmarnowanym zaproszeniem lub może okazać się niesamowitym doświadczeniem ponownego połączenia. Jedną rzecz powinieneś zrobić? Niech ci ludzie wiedzą, czy prawdopodobnie znają tam kogoś innego.

“Jeśli zapraszasz przyjaciół, którzy nikogo nie znają i być może mają przyzwoity dystans do podróży, dobrym pomysłem może być poinformowanie ich, że mogą nikogo nie znać. To może pomóc im zdecydować, czy chcą przyjść, czy nie.”- Patryk, 29 lat 

A jeśli jesteś na ogrodzeniu, możesz rozważyć wysłanie symbolicznego gestu włączenia. – W zależności od budżetu możesz zapraszać osoby, które nie wierzą, że przyjdą-sugeruje Tessina. – ale może lepiej wysłać im ogłoszenia, niż zaproszenia.”

Nie zapraszaj: dzieci ludzi

“Nie ma na to żadnych zasad. Staraj się nie obrażać nikogo, zapraszając ich równych, a nie ich. Zaproś jak najwięcej osób w swoich środkach. Poproś, aby ludzie zostawili swoje dzieci w domu.”- Tymoteusz, 31 lat

Posiadanie słodkiej siostrzenicy lub siostrzeńca jako nosiciela pierścionka jest w dzisiejszych czasach wściekłością, ale rambunctious dzieci na weselu są dobrze znane. Poza tym, że jest to kłopot z punktu widzenia planowania (pomyśl siedzenia, jadalnia, itp.), są również dobrze znane z tego, że są trudne do kontrolowania. 

Chcesz, żeby czyjeś dziecko płakało podczas ceremonii? Co powiesz na 5-latka biegającego w kółko jak niszczyciel podczas przyjęcia? Znajdź grzeczny sposób, aby to wyrazić, ale daj znać swoim gościom, że powinni zostawić swoje dzieci w domu. 

Zaproś: różne grupy przyjaciół

“Kiedy wysyłaliśmy zaproszenia, mieliśmy garstkę przyjaciół, którzy byli prawie na tyle blisko, aby zaprosić, ale tak naprawdę nie. Kiedy wesele się zaczęło, ci ludzie byli zdecydowanie w sytuacji, w której gdybyśmy zmienili listę gości, byliby na niej. Przez jakiś czas czułam się dziwnie.”- Erin, 27 lat 

Jedną z dziwnych rzeczy w przyjaźni jest sposób, w jaki gromadzimy przyjaciół z różnych epok i obszarów naszego życia, którzy mogą nigdy się nie spotkać.  

Może być kuszące myślenie, że powinieneś skupić się na jednej konkretnej grupie przyjaciół, ale może być coś pięknego w rzucaniu do tego samego pokoju całej grupy ludzi, którzy nigdy wcześniej się nie spotkali, a których jedyną prawdziwą wspólną cechą jest ich bliskość z Tobą.

Tessina wspomina “współpracowników biznesowych, przyjaciół, którzy mogą kogoś spotkać, ukochanych mentorów lub nauczycieli” jako ludzi wartych rozważenia. “Jeśli budżet na to pozwala, możesz zaprosić kogo chcesz.”

Nie zapraszaj: nikogo, na kogo nie możesz się zgodzić

“Ślub to inwestycja w czas i pieniądze, więc chcesz mieć pewność, że otaczasz się ludźmi, którzy naprawdę chcą tam być. Moja żona i ja ciężko pracowaliśmy nad identyfikacją ludzi, którzy przynosili nam radość. Mieliśmy też pewne kryteria (aktywny kontakt itp.), które zaczęliśmy doskonalić podczas procesu, aby spróbować jak najlepiej wykorzystać każde zaproszenie.”- Bryan, 35 lat 

Być może najważniejsza rzecz na koniec dnia? Uzgodnienie listy gości z osobą, za którą się żenisz. Zrób finalizację listy gości, z której możesz być dumny i zadowolony z priorytetu-bądź uczciwy, elastyczny i empatyczny. 

Jak mówi Tessina, ” pomyśl o przyszłej mieszanej rodzinie, którą tworzysz.”  

Możesz Też Kopać:

  • 10 najlepszych powodów, aby wziąć ślub, ujawnione
  • Jak oświadczyć się swojej dziewczynie
  • Co powiedzieć, jeśli nie jesteś jeszcze gotowy do małżeństwa
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts