Zdrowie i Fitness w społeczności Latinx z hiszpańskojęzycznymi instruktorami Peloton

Nie do poznania sportowiec ćwiczy na rowerze treningowym na siłowni

Zdrowie i Fitness w społeczności Latinx z hiszpańskojęzycznymi instruktorami Peloton

Instruktorzy Peloton o roli zdrowia & Fitness w społeczności Latinx

Ponieważ Peloton umacnia swoją pozycję jako jednej z najpopularniejszych platform fitness na świecie, ich wysiłki na rzecz włączenia szerszego zakresu głosów i perspektyw stały się jeszcze ważniejsze.

Przez długi czas społeczność Latinx miała niewielu, jeśli w ogóle, liderów wpływów w butikowej przestrzeni fitness. Zatrudnianie instruktorów takich jak Mariana Fernández (Joga), Rad Lopez (siła) i Camila Ramón (jazda na rowerze) do nauczania w języku hiszpańskim i angielskim sygnalizuje wyraźny wysiłek, aby zwiększyć i podkreślić tę reprezentację.

Można argumentować, że trio ma platformę, aby być jednym z najbardziej wpływowych głosów w Fitness Latinx i stworzyć pomost dla społeczności, które od dawna czują się marginalizowane przez koszty i podejście butikowego fitness.

Powiązane: Najlepsze aplikacje dla zdrowia i fitnessu

W oddzielnych rozmowach rozmawialiśmy z Fernándezem i Lopezem przez telefon i Ramónem przez e-mail, aby mieć otwartą i szczerą dyskusję na temat roli zdrowia i kondycji w społeczności Latinx i tego, jak postrzegają swoje własne role jako liderów wpływów w przestrzeni.

Poniżej zostały zredagowane dla zwięzłości i jasności.

AskMen: jaką rolę, jeśli w ogóle, odgrywało zdrowie i sprawność w Twoim dzieciństwie i wczesnych latach dorosłości?

Mariana Fernández: Dorastając w Meksyku, fitness nie był częścią mojego stylu życia. Moja mama jest sportowcem (startowała w biegach dopiero po czterdziestce) i często była jedyną kobietą startującą w tych wyścigach. Jednak wcześnie nauczyliśmy się pływać, a ona nauczyła nas dbać o nasze ciała.

Odkryłam jogę na studiach, kiedy byłam zestresowana na drugim roku przed egzaminem z geologii. Na zewnątrz było zimno, a siłownia nie dzwoniła, więc spróbowałam gorących zajęć jogi. Pamiętam, że moje mięśnie drżały i wypadałem z pozy. Pamiętam, że byłem tak ciężko fizycznie. Ale okazało się, że byłem mniej niespokojny i psychicznie czułem się znacznie lepiej. Poczułem, że coś się zmieniło.

Rad Lopez: Jestem Dominikanką i dorastałam w Bronksie z matką i ojcem. Mój ojciec zmarł wcześnie, więc moja mama zrobiła to, co musiała zrobić dla mnie i mojej młodszej siostry. Szczerze mówiąc, “wellness” nie odegrało żadnej roli w moim wychowaniu. Bronx jest bardzo niedocenianą społecznością pod względem wyborów żywieniowych i fitness, które oferują inne dzielnice i obszary miasta. Wiele z moich doświadczeń fitness patrzył na idoli w sporcie, głównie w sferze boksu, i to, gdzie moje zainteresowania fitness przyszedł do gry. Nie znałem wielu rodzin, które stawiały na zdrowie i kondycję, ale sport był rozrywką rodzinną. Zebraliśmy się wokół tego.

Wszyscy jedli i dobrze się bawili, kiedy byliśmy razem na wielkich imprezach bokserskich, ale ja siedziałem przed telewizorem, z szeroko otwartymi oczami, od walki numer jeden do ostatniego dzwonka. Kochałam małżeństwo boksu pomiędzy pięknem, elegancją i wytrwałością, ale dopiero w wieku 15 lat weszłam na siłownię bokserską. Pierwszego dnia dostałem się na ring i skopali mi tyłek. Rozpalił ogień pode mną i zacząłem zdobywać pewność siebie i dyscyplinę (jak trenowałem więcej). Całe to ćwiczenie dało mi poczucie postępu, kontroli, pewności siebie i zaufania.

Posiadanie matki i siostry jako moich głównych wpływów sprawiło, że poczułam empatię, a Boks nauczył mnie wszystkiego innego. Kiedy połączysz je razem, to jest recepta na wielkość. W tej dziedzinie musisz zarówno zaspokoić naszą szeroką gamę członków.

Camila Ramón: Urodziłem się w Argentynie i przeprowadziłem się do USA, gdy miałem 7 lat. Co roku wracałem do Buenos Aires na dwa miesiące, aby spędzić czas z rodziną. Jako imigrant dorastający w USA, a także ze względu na zwyczaje, które pozostały u mojej rodziny z Argentyny, jedliśmy wiele domowych posiłków. Moja mama zawsze starała się, aby jedzenie było smaczne i zdrowe. W Argentynie jemy dużo białka z ziemniakami i sałatką, więc to zawsze było podstawą, a moja mama zrobiła makaron od podstaw, z sosem i w ogóle.

Pod względem aktywności wychowywaliśmy się wybierając się do “el campo”i jeżdżąc konno w Argentynie. Moja rodzina lubiła dużo chodzić, więc moi rodzice też tak zawsze robili. Mój tata uprawiał wiele sportów dorastając, ale zatrzymał się, ponieważ doznał poważnych obrażeń, a później stał się bardziej siedzący. Moja rodzina trenowała przede wszystkim, aby utrzymać pewną wagę, bez świadomości treningu dla funkcjonalności i korzyści z treningu siłowego. Zawsze byłem najbardziej aktywną osobą w mojej rodzinie. Miałam tyle energii i uwielbiałam biegać, tańczyć, a później zaczęłam podnosić ciężary. Nauczyłam się wszystkiego o treningu, ponieważ coraz bardziej zakochiwałam się w ruchu, a moi rodzice zawsze wspierali mnie po drodze.

AM:czy są jakieś nieporozumienia, które napotkałeś lub znosiłeś jako nauczyciel zdrowia i fitness Latinx? Jeśli tak, jak myślisz, skąd one się biorą i jak pracujemy nad ich rozbiciem?

Fernández: Przez długi czas społeczność Latinx starała się wyjść z pudełka — wszyscy wyglądaliśmy i brzmialiśmy tak samo. Piękno, które staramy się wydobyć na światło dzienne, polega na tym, że wszyscy jesteśmy różnymi typami, kształtami, kolorami, szczególnie wiedząc, że wszyscy jesteśmy tak samo Latynosami, Latynosami, Latynosami, niezależnie od pokolenia. Długo panował stereotyp o tym, jakim pokoleniem jesteś lub jak masz wyglądać. może mój głos przypomni nam rzeczy, które zbliżają nas do siebie tak samo niuansowe, jak my wszyscy.

Lopez: Trudno powiedzieć. Moja podróż fitness była nieco inna, ponieważ wyszedłem przez Boks. Większość bokserów to ludzie koloru: Latynosi, Afroamerykanie itp. i przyszedłem (w społeczności bokserskiej), aby to zrobić i nauczyć. Wszystko, co robiłem, było bardzo specyficzne dla tego sportu. W tej dziedzinie, nie napotkałem wiele pushback, ale również przypisać to zaufania znalazłem w boksie, ponieważ posiadałem przestrzeń, w której byłem. Boks to surowy sport — taki, w którym prawie musisz walczyć o wyjście z okopów.

Ramón: Kiedy uczyłam w Los Angeles, ludzie zakładali, że jestem Meksykanką tylko dlatego, że powiedziałam, że jestem latynoską. Myślę, że poprzez zwiększenie widoczności różnych i pięknych różnic w naszych kulturach, a także zwiększenie reprezentacji, pomoże to edukować Wiele osób na temat zrozumienia, kim jesteśmy nieco bardziej. I szczerze mówiąc, kiedy zaczynałem w tej przestrzeni, wywarłem na sobie dużą presję, ponieważ myślałem, że muszę wyglądać jak trenerzy Latinx w telewizji z doskonałymi ciałami i masywnymi krzywymi, aby odnieść sukces w tej przestrzeni. Jestem dumny, że udało mi się z tego wyjść i mogę być przykładem prawdziwego, zdrowego ciała dla naszej społeczności. Uważam, że realistyczna reprezentacja zdrowia, kondycji i sportu jest również niezbędna.

AM: co początkowo zainspirowało cię do aplikowania na stanowisko instruktora w Peloton? Czy jest coś konkretnego, co myślałeś, że możesz przynieść jako ktoś z Latinx, czego peleton wcześniej nie miał?

Lopez: Treningi i kondycja dały mi poczucie postępu i ucieczkę od stagnacji. Dorastałem w projektach przez większość mojego życia w mieszkaniach o niskich dochodach. Były chwile, kiedy moja mama karmiła nas kubkiem makaronu na śniadanie, lunch i kolację. Upewniła się, że mamy wszystko, czego potrzebujemy, ale to była walka. Bez pewności siebie, którą odkryłem poprzez treningi, fitness i boks, nie miałbym pewności siebie, aby wyjść na świat.

Peleton skontaktował się ze mną, ale całe moje życie było o postępie. Rozwój był ogromnym tematem w ciągu moich 30 lat życia i jest czymś, na czym jestem duży. Byłem podekscytowany, że mogę przenieść moje najbardziej autentyczne ja do Peloton. Włosy, muzyka … wszystko, co przychodzi z Latynosem. Ludzie, którzy wyglądają jak ja, wyglądają jak moja mama … żeby się do mnie odnosili i mogli opowiedzieć moją historię w Peloton, cieszę się, że mogę wnieść nadzieję w to, co robię.

Ramón: Przynoszę swoją autentyczną historię jako imigrantka w Stanach Zjednoczonych, jako osoba, która jest tak samo angielska, jak ja hiszpańskojęzyczna, i jako kobieta, która poczuła nie do pokonania presję, aby spojrzeć w określony sposób z powodu presji naszej kultury Latinx. Chcę być głosem, który zmieni narrację w przestrzeni Latinx z tej, która koncentruje się na estetyce, na tej, która koncentruje się na cieszeniu się ruchem, zdrowiem i performansem przede wszystkim. Walczyłem dużo w mojej podróży do samoakceptacji i Wiem, że jeśli włożymy w pracę teraz, więcej dzieci będzie miało zasoby i wzory do naśladowania niezbędne w naszej kulturze, aby zminimalizować te doświadczenia dla innych.

Fernández: Uczyłem w tym studio w Nowym Jorku i trudno było wprowadzić hiszpański do praktyki. Kiedy wspomnieliśmy o nauczaniu w języku hiszpańskim podczas rozmowy kwalifikacyjnej, było to ” Aha!”moment po obu stronach o tym, co może być. Zawsze będę pamiętał, jak jeden z członków ekipy produkcyjnej usłyszał pierwszego dnia, jak wiele znaczyło to dla członka jego rodziny, który chodził na zajęcia na Peloton, ponieważ było to w języku, w którym dorastali. Nigdy tego nie zapomnę.

AM:jak myślisz, jakie mogą być twoje role jako liderów zdrowia i fitness w szerszej społeczności Latinx?

Ramón: Myślę, że wszyscy mamy wielką odpowiedzialność, aby utorować drogę przyszłym pokoleniom trenerów Latinx! Myślę, że widząc nas na tej platformie organicznie otworzy drzwi dla większej liczby specjalistów Latinx i imigrantów, którzy ufają sobie i walczą o swoje marzenia. Jest to również naprawdę fajne, ponieważ możemy kontrolować narrację i skupić się na tych wszystkich rzeczach, o których wspomniałem wcześniej. Jestem przekonany, że wykonuję pracę z Marianą i radem, ponieważ znam ich osobiście i popieram ich jako ludzi, a także dlatego, że Peloton jest zgodny z tymi wartościami.

Lopez: Aby wypełnić lukę i upewnić się, że jesteśmy słyszani i widziani – tak jak każdy powinien robić dla swoich społeczności. To była wielka radość pracować z Camilą i Marianą. W kulturze Łacińskiej jest tak wiele różnych społeczności. Z Camilą z Argentyny i Marianą z Meksyku, wszyscy mamy różne lingosy i słownictwo, a to takie kolorowe doświadczenie, aby odnosić się i odbijać pomysły od siebie. Obaj wykonują świetną robotę, wprowadzając i podnosząc społeczność Latinx, i to jest coś, co będziemy nadal robić.

Fernández: Coś, co staram się robić, czy to w Meksyku, czy w Nowym Jorku, a teraz szczególnie w Peloton, jest dla społeczności Latinx, aby usłyszeć ich język — aby usłyszeć i zobaczyć ludzi, którzy brzmią jak oni. Przez długi czas Butikowy fitness czuł się naprawdę niedostępny, coś z innego statusu i dla innych demografii / klas. Niezależnie od tego, czy posiadasz maszynę, czy nie, jest ona teraz znacznie bardziej dostępna, a ludzie myślą: “możemy to mieć jako część naszego świata”. Coś cenię tak bardzo o społeczności Latinx jest to, że zawsze mają tendencję do rodziny i społeczności. Nasza społeczność # PeLatinos rozrosła się do kilku tysięcy członków i jest to miejsce, w którym możemy zachęcać i polecać zajęcia. To zaraźliwe. Jeśli widzisz kogoś (robiącego to), który jest częścią twojej rodziny, zachęca cię i otwiera drzwi, ponieważ przez długi czas nie myślałeś, że masz do niego dostęp.

Możesz Też Kopać:

  • Recenzja Aplikacji Peloton
  • Produkt Face-Off: Peloton vs Soulcycle
  • Najlepsze Alternatywy Peloton
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Trzy Brutalne Treningi

Trzy Brutalne Treningi Te Treningi Są Tak Brutalne, Że Powinny Pochodzić Z Ostrzeżeniem Christopher Hunt 30 listopada 2017…