Ćwiczenia Jogi, Które Faktycznie Budują Mięśnie

Mężczyzna robi Kruk (Bakasana) Joga pozować w a siłownia

Ćwiczenia Jogi, Które Faktycznie Budują Mięśnie

Zbuduj Poważne Mięśnie Z Tymi Ruchami Jogi (Naprawdę)

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Zdjęcia produktów z witryn sklepów.


Kiedy myślisz o jodze, prawdopodobnie myślisz o relaksie, rozciąganiu, równowadze i znalezieniu poczucia spokoju. Masz swole ‘ a? Nie bardzo. Ale może nadszedł czas, aby przemyśleć tę 10 000-letnią praktykę.

Temat: niedoceniane korzyści jogi dla mężczyzn

Podczas gdy joga zapewnia organizmowi niezliczone korzyści, w tym poprawę elastyczności i pomagając w relaksacji, badania wykazały, że pomaga również w rozwoju siły mięśniowej. Mike Matthews, certyfikowany trener osobisty i założyciel Legion Athletics zgadza się. “Joga jest skuteczną formą treningu oporu ciała-tonizuje, definiuje i wzmacnia prawie każdy mięsień w ciele”, mówi.

Chociaż możesz nie zauważyć zauważalnej zmiany w masie mięśniowej podczas uprawiania pozy takiej jak savasana, włączenie wielu trudniejszych pozycji do treningu jogi przyniesie wyniki. “Kiedy trzymasz wymagającą pozę jogi, zmusza cię to do izometrycznego skurczu mięśni – rodzaju skurczu mięśni, który nie wymaga zginania stawu ponieważ badania pokazują, że trening izometryczny jest skuteczny w budowaniu mięśni, nic dziwnego, że ludzie, którzy praktykują jogę, regularnie zgłaszają zauważalną poprawę definicji mięśni i siły”, zauważa Matthews.

Graphic showing man doing three different yoga poses that build muscle: crow pose, boat pose, and warrior 3 poseDennis Ryan

Podziela, że pozycja drzewa lub vrksasana jest dobrym tego przykładem, ponieważ zmusza cię do izometrycznego skurczenia pośladków, quadów, ścięgien ścięgnistych i górnej części pleców. Jednak nie jest to jedyna pozycja budująca mięśnie, którą możesz dodać do swojej praktyki jogi. Tutaj Matthews rozbija, jak poradzić sobie z jego trzema ulubionymi pozami jogi do budowania mięśni, pracy mięśni w dolnej i górnej części ciała w równej mierze.


Ćwiczenia Jogi Budujące Mięśnie


Man doing Warrior III yoga pose, overlay text Warrior III (virabhadrasana III)GettyImages

Na jaki obszar celuje Warrior III?: Buduje pośladki, ramiona,dolną część pleców, quady i ścięgna. 

 • Aby wykonać pozę Warrior III, ustaw się w pozycji lonżowej z wygiętym prawym kolanem i prawą stopą płasko na ziemi, a lewą nogą prosto z piętą uniesioną nad ziemią i ciężarem spoczywającym na palcach. 

 • Upewnij się, że biodra i klatka piersiowa są skierowane do ściany przed tobą. Naciśnij dłonie razem w pozycji modlitewnej przed klatką piersiową i pochyl się do przodu, aż tylna noga będzie równoległa do podłogi. 

 • Trzymając plecy prosto i trzymając oczy na podłodze, wyciągnij ręce prosto przed siebie, aby całe twoje ciało tworzyło kształt “T”, gdy patrzy się na nie z boku.

 • Przytrzymaj tę pozycję przez 30 do 60 sekund, a następnie powtórz proces lewą stroną. 

 • Wykonaj co najmniej trzy zestawy w każdym treningu, odpoczywając co najmniej jedną minutę między zestawami.

Man doing crow pose, overlay text Crow pose (bakasana)GettyImages

Jaki obszar jest celem Kruka?: Buduje klatkę piersiową, ramiona, triceps, dolną część pleców i rdzeń

 • Aby wykonać pozę Kruka, z nogami rozstawionymi na szerokość ramion, pochyl się, aż będziesz mógł położyć dłonie na podłodze o stopę przed stopami. 

 • Rozłóż palce i upewnij się, że każdy z nich kontaktuje się z podłogą. Zegnij łokcie do tyłu w kierunku kolan, pochylając się do przodu, kładąc większy ciężar na rękach.

 • Chodź na palcach, a potem podnieś jedną nogę z podłogi, a potem drugą. 

 • Przyciśnij uda do kolan, aby uzyskać równowagę, skieruj palce prosto za siebie i skieruj wzrok na podłogę. 

 • Przytrzymaj tę pozycję przez 30 do 60 sekund i wykonaj co najmniej trzy zestawy w każdym treningu, odpoczywając co najmniej jedną minutę między zestawami. 

Man doing boat pose, text overlay Boat Pose (Navasana)GettyImages

Jaki obszar stanowi cel Łodzi?: Zaciskanie brzucha, zginaczy bioder i quadów

 • Aby wykonać pozę łodzi (navasana), usiądź na podłodze z ugiętymi kolanami, a stopy płasko na podłodze przed sobą. 

 • Utrzymując ugięte kolana, podnieś stopy z podłogi i podnieś nogi, aż twoje golenie będą równoległe do podłogi (jest to pozycja pół łodzi). 

 • Skieruj ramiona prosto przed siebie po obu stronach kolan, aby pomóc ci utrzymać równowagę, i trzymaj plecy prosto, a oczy patrzą do przodu. 

 • Wyprostuj nogi i oprzyj się nieco bardziej do tyłu, aby twoje ciało wyglądało jak “V”, gdy oglądasz je z boku. 

 • Skoncentruj się na utrzymaniu pleców i nóg prosto i uniesieniu klatki piersiowej w kierunku sufitu.

 • Przytrzymaj tę pozycję przez 30 do 60 sekund i wykonaj co najmniej trzy zestawy w każdym treningu, odpoczywając co najmniej jedną minutę między zestawami. 


Podobne: Joga Essentials dla początkujących


Joga Essentials


Gaiam Antypoślizgowy Ręcznik Do Jogi

Gaiam Non-Slip Yoga Towel

To trochę szalone, ale w rzeczywistości są ręczniki wykonane specjalnie, aby dopasować rozmiar maty do jogi i pochłaniać cały pot, więc nie ślizgasz się przez całą sesję jogi. Ta opcja od Gaiam jest wykonana z antypoślizgowego podkładu, który przykleja się do maty, idealnego na te dodatkowe parne sesje.
29,14 zł Amazon.com

Blok Korkowy Manduka

Manduka Cork Block

Bloki mają na celu wyrównanie Twojej praktyki jogi, podnosząc podłogę do ciebie, jeśli nie jesteś wystarczająco elastyczny, aby wykonać pozy z powodu napięcia mięśni. Na pewno nie będziesz jedyną osobą, która uderzy w blok. Manduka wie, jak ważne jest, aby czuć się pewnie na zajęciach jogi, więc pokryła ten w 100% korkowy blok łatwą do uchwycenia teksturowaną powierzchnią, która zapewnia trening bez poślizgu.
20,49 zł Amazon.com

Mata Do Jogi Bare Paws

Yogi Bare Paws Yoga Mat

Projekt na tej macie nie ma po prostu wyglądać dope, to również celowe. Linie są strategicznie rozmieszczone, aby działać jako punkty odniesienia dla idealnego położenia stopy i dłoni, pomagając zachować skupienie na formie. Zapewnia również świetną przyczepność i wsparcie, co nigdy nie jest złe.
104,95 zł Amazon.com


Możesz Też Kopać:

 • Top 10 trików do budowania mięśni
 • Najlepsze Maty i Akcesoria Do Jogi
 • Dlaczego Kobiety Kochają Mężczyzn Uprawiających Jogę

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Człowiek na rowerze stacjonarnym Rower treningowy
Read More

Jak zmiażdżyć Trening Spin

Jak zmiażdżyć Trening Spin Eksperci ujawniają, jak wyrównać swoje treningi Spin Emily Abbate 12 stycznia 2021 roku Podziel…
Niespokojny mężczyzna zakrywający twarz w restauracji
Read More

Jak Umawiać Się z lękiem

Jak Umawiać Się z lękiem Jak radzić sobie, gdy jesteś niespokojny w miłości, według ekspertów Ashley Keegan 3…