Zrozumienie Trendu Roaching Dating

Zrozumienie Trendu Roaching Dating

Poznaj Roaching, Najnowszy Rozczarowujący Trend Randkowy

Zdarzyło ci się to kiedyś? Pasujesz do naprawdę atrakcyjnej osoby na krześle. Są gorące, z dobrze napisanym profilem, a przekomarzanie się między wami jest szybkie i łatwe. Masz niesamowitą pierwszą randkę i zaczynasz zaloty. Wszystko idzie dobrze, a Ty masz duże nadzieje. Piszesz, umawiasz się, spędzasz czas. Chodzi o to, że” młoda miłość ” czuje wszystkie piosenki i filmy, które lubisz.

Jeśli to brzmi zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe, cóż, gratulacje, miałeś rację. Co się dzieje? Przypadkowo lub celowo, Twój nowy kochanek daje do zrozumienia, że spotyka się z kimś innym. Może to na luzie. Może ktoś, kogo dopiero poznali, albo stary płomień, który wrócił do miasta. Może to nawet nie jest widzenie, a “dopasowane” lub ” był DMing — – ale nadal rzuca cię na pętlę.

“Co?”pytają cię. “Myślałem, że między nami jest tylko luźno.”

Zaczynasz się pocić. Twoje serce bije szybciej. Sprawdzasz wszystko, co zaszło między Tobą w przeszłości, próbując zobaczyć, jak to może być twoja wina, czy są jakieś wskazówki. Co się stało?

Cóż, to co się stało, to że właśnie zostałeś okaleczony.

Karaluchy to nazwa, którą nadajemy temu trendowi randkowemu-ponieważ, jak mówi przysłowie, kiedy widzisz jednego karalucha, jest ich o wiele więcej, których nie widzisz. W tym przypadku być może widziałeś tylko tę osobę, ale ich krzywdzące zachowanie ukrywało wielu innych powierników, zauroczenia, randki, flirty, spotkania, a może nawet relacje od Ciebie. I jak karaluchy, zachowanie jest bardzo powszechne i trochę paskudne.

Powiązane: Sprawdź gigantyczny Przewodnik AskMen do terminów randkowych tutaj

Ta osoba może próbować umieścić winę na ciebie-mówiąc takie rzeczy jak “jeśli chcesz, abyśmy byli wyłączni, powinieneś powiedzieć tak” lub “nie miałem pojęcia — spotkaliśmy się na Krzesiwie, założyłem, że to było na co dzień” lub “można było widzieć ludzi przez cały ten czas zbyt, z tego co wiem” – ale prawda jest taka, ludzie roaching inni wykorzystują lukę w nowoczesnym zachowaniu randki, że wiele osób próbuje przemycić rzeczy przez.

W szczególności nadużywają idei, że jeśli wy dwoje nie prowadzicie rozmowy DTR (co oznacza “zdefiniuj relację”), to technicznie związek może być tym, czym chcą — i nie muszą przestrzegać żadnych szczególnych zasad. To rodzaj Randkowej wersji postaci z kreskówki biegnącej z klifu i przeciwstawiającej się grawitacji, o ile nie patrzą w dół.

Ale prawda jest taka, że jeśli rzeczy nie są jeszcze jasno określone, odpowiedzialność za to spoczywa zawsze na osobie, która widzi więcej niż jedną osobę. Nie tylko ze względów zdrowia seksualnego-choć to też bardzo ważne – ale także po prostu ze wspólnej uprzejmości. Jeśli są one roaching you – to znaczy, dzieje się na randki, łączenia się z ludźmi lub spędzać czas mając flirtatious rozmowy z innymi ludźmi, nie mówiąc ci — to cięcia w ich harmonogramie i to jest czas, którego nie mogą spędzić z Tobą. Jeśli ustalają schemat konsekwentnego nie mówienia ci o tych rzeczach, może to szybko zacząć czuć się mniej jak zbieg okoliczności, a bardziej jak celowy plan, aby utrzymać cię w ciemności.

Co jest mniej jak przypadkowe randki lub “etyczna nie-monogamia”… i bardziej jak oszukiwanie.

Niezależnie od tego, czy nazywają to “przypadkowym”, czy powołują się na coś bardziej konkretnego, jak poliamoria, karaluchy są podstępnym zachowaniem. Prawda jest taka, że fakt, że wielu ludzi jest dzisiaj poliamorystami nie działa jako przykrywka, ponieważ jest to styl życia oparty na otwartej i szczerej komunikacji o tym, co się dzieje — a to zachowanie jest bezpośrednio sprzeczne z tym. Jeśli masz zamiar Data wielu ludzi na raz w uczciwy sposób, trzeba wdrożyć umiejętności komunikacyjne wymagane do skutecznego radzenia sobie z pracą emocjonalną więcej niż jednego związku.

“Wielu jest wezwanych. Niewielu może służyć ” – mówi psychoterapeuta i terapeuta seksualny David Ortmann z poliamory.

Podczas gdy poliamoria jest formą konsensualnej nie-monogamii, różni się od innych form otwartych związków, ponieważ nie tylko śpisz z więcej niż jedną osobą, umawiasz się z nimi lub dosłownie je kochasz. “To, czego ludzie nie rozumieją, to to, że nie jest to zdolność do uprawiania seksu z więcej niż jedną osobą w tym samym czasie, ale do kochania wielu ludzi w tym samym czasie”, mówi Ortmann. “Poly relacje wymagają zgody i zrozumienia na temat “wiele miłości” aspekt. Każdy związek wymaga komunikacji i uczciwości, ale potroić to dla poliamorycznych.”

To nie znaczy, że oczekuje się, że doświadczysz hollywoodzkich emocji na poziomie romansu z każdym nowym partnerem. Pomyśl raczej o miłości, w tym przypadku, jak o szacunku. Musisz traktować każdego nowego partnera z miłością, co oznacza przejrzystość, troskę i komunikację. Co oznacza, że powiedzenie komuś, z kim dopiero co zaczęłaś się spotykać, jeśli spotykasz się z innymi ludźmi. Ludzie angażujący się w” roaching ” są do bani — dlatego spotykali się z innymi ludźmi, nie mówiąc ci o tym.

“Bądź gotowy do komunikacji. Komunikacja jest tym, co utrzymuje poliamoryczne relacje; jest tym, co reguluje zazdrość. Komunikacja jest kluczowa. Powinieneś już być dobrym komunikatorem. Powinieneś być kimś, kto czuje się swobodnie [rozmawiając] o emocjach ,a także o tym, czego chce seksualnie”, mówi Daniel Saynt, założyciel i główny spiskowiec NSFW, prywatnego klubu i agencji cyfrowej z Brooklynu, łączącej podobnie myślących millenialsów z markami vice-category w dziedzinie seksualnego wellness.

Za każdym razem, gdy ktoś podłącza “Poli” do swojego profilu krzesiwo lub twierdzi, że odnosząc się do ich zachowań randkowych bez odpowiedniego wykonywania badań nad emocjonalną pracą wymaganą przez poliamorię, podważa ciężką pracę wykonywaną przez ludzi próbujących edukować innych na temat stylu życia, rani innych i dalej stygmatyzuje już niezrozumianą i często lekceważoną społeczność. Ludzie roaching dorywczo hookups, a następnie zachowując się jak to normalne tylko pogarsza ten problem.

“Ludzie muszą iść w to ze świadomością, że przez większość czasu, zamiast być” łatwiejszy ” lub “bardziej wolny” lub cokolwiek sobie wyobrażają, jest to w rzeczywistości wiele razy więcej pracy i pracy emocjonalnej niż monogamiczne randki”, mówi Stef, poliamoryczna osoba mieszkająca na Brooklynie. “Wielu mężczyzn wydaje się współpracować z językiem poliamorii, aby przeformułować swoje zachowanie oszustów jako “obudzonych” i “oświeconych””, zgadza się Vanessa.

Poliamoria stała się modna i bardziej mainstreamowa, nie mała część w pracy takich pedagogów i adwokatów. A w dzisiejszych czasach nie używanie Tindera i podobnych aplikacji randkowych stało się bardziej tabu niż bycie na nich. Ogólnie rzecz biorąc, wzrost zainteresowania i świadomości formatów relacji innych niż monogamia i dostęp do aplikacji randkowych, które pozwalają spotkać ludzi o podobnych poglądach, jest dobrą rzeczą.

Jednak, gdy ktoś cię karaluchy, jesteś w lewo uczucie tak samo, jak gdybyś był Old-school oszukany: brak szacunku i oszukany.

Podczas gdy znaczenie edukacji na poliamorii nie może być wystarczająco podkreślone, Ortmann zwraca uwagę, że nie wszyscy ludzie angażujący się w karaluchy są ludźmi o złej woli lub złymi. “Przez większość czasu w związkach staramy się nie krzywdzić nikogo. Często, a szczególnie w Poly relacji, trzeba ryzykować boli być bardzo jasne w komunikacji. Uciszanie go w imię nie krzywdzenia kogoś jest najbardziej krzywdzące.”

Jeśli niedawno zostałeś okaleczony, niestety nie jesteś sam. Nie jesteś również zobowiązany do brania tej osoby z powrotem, ani jako monogamicznego partnera, ani jako przypadkowego lub poliamorego, i chociaż nie zaszkodzi zalecić, aby zrobili trochę badań nad tym, jak etycznie widzieć Wiele osób na raz, nie jest to również ich odpowiedzialność, nie twoja, aby upewnić się, że nie skrzywdzą innych.

Mamy jednak nadzieję, że nazywając ten trend, będziemy mogli podnieść świadomość i na dobre pozbyć się karaluchów.

Z reportażem Sophie Saint Thomas.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Mężczyzna niosący kobietę w kuchni
Read More

Obalanie mitu Czadu

Obalanie mitu Czadu Co Incelowie Mylą Się Z Chadami (I Dlaczego To Ma Znaczenie) Ian Stobber 5 sierpnia…