Co Faceci Źle Rozumieją W Komunikacji

Problemy komunikacyjne par

Co Faceci Źle Rozumieją W Komunikacji

5 aspekty komunikacji przeciętny facet zmaga się z

Istnieje powszechne przekonanie, że mężczyźni komunikują się inaczej niż kobiety w życiu, ale szczególnie w ich związkach, niezależnie od tego, z kim się umawiają..

Niezależnie od tego, czy jest to prawda, czy nie, można powiedzieć, że niektórzy faceci mogliby skorzystać z małego ulepszenia komunikacji. Poza pomaganiem w rozwiązywaniu nieporozumień i nieporozumień, stanie się lepszym komunikatorem może poważnie poprawić Twoje kontakty z ludźmi już w twoim życiu i ludźmi, których spotkasz w przyszłości — a nawet może poprawić sposób komunikowania się ze sobą.

Powiązane: Jak komunikować się z Kobietami

Mając to na uwadze, oto pięć nieporozumień dotyczących komunikowania się, które wielu mężczyzn nadal ma — i może poprawić) – wraz z cytatami z prawdziwych kobiet na temat tego, co chcieliby, aby mężczyźni wiedzieli o tym problemie.

1. Zmagają Się Z Mówieniem O Emocjach

“[Chciałbym, żeby faceci wiedzieli] kiedy kobiety dzielą się swoimi uczuciami, są w stanie być w pełni za nie odpowiedzialni i nie zawsze zamierzają obwiniać swojego mężczyznę. Może to być bardzo trudne do uchwycenia przez człowieka, ponieważ często czują wielką odpowiedzialność za emocjonalne samopoczucie swojego partnera.”- Iz, 25

Niezależnie od tego, czy jest to słuchanie wentylacji przyjaciela, czy kopanie głęboko i mówienie o własnych uczuciach, wielu facetów jest zagubionych. I to nie do końca ich wina-od najmłodszych lat, dziewczyny są zazwyczaj uspołecznione, aby być obeznane w emocjach, podczas gdy chłopcy są … cóż, nie.

“Wielu mężczyzn nie zostało wychowanych, aby doceniać swoje emocjonalne Ja”, mówi Jor-El Caraballo, terapeuta relacji i współtwórca Viva Wellness. “Postawa” man up ” lub “shake it off” jest powszechna w wielu kulturach w celu budowania “silnych”, odpornych chłopców i mężczyzn. Problem polega na tym, że dla ludzi, którzy są uspołecznieni jako chłopcy, jest to wzmacniane w kółko, a następnie staje się trudne dla mężczyzn do omówienia swoich emocji, gdy się starzeją.”

Lesli Doares, prowadząca program radia internetowego ” długo i szczęśliwie to dopiero początek “i autorka” Blueprint for a Lasting Marriage: How to Create your Happily Ever After with More Intention, Less Work ” zwraca uwagę, że dynamika nie jest tylko narzucona młodym chłopcom — dorośli mężczyźni są również czasami zawstydzani za wypuszczanie swoich emocji.

Jak na ironię, może wystąpić w tych samych romantycznych związkach, w których się znajdują; związkach, które mogłyby znacznie skorzystać z większej emocjonalnej otwartości i przejrzystości.

“Kobiety mówią, że chcą, aby mężczyźni byli otwarci i bezbronni, ale [wielu] nadal chce widzieć ich jako silnych i niezwyciężonych”, mówi Doares. “To trudna linia Dla Mężczyzn do chodzenia, więc nawet jeśli są świadomi swoich emocji, nie czują, że mogą się nimi dzielić. Pierwszym krokiem jest, aby mężczyźni stali się świadomi wszystkich swoich emocji. Uczono ich, aby zamykali niektóre z nich, nie zdając sobie sprawy, że to zamyka je wszystkie. Nauczenie się ich odczuwania jest konieczne, zanim będą mogły być wyrażone w pewny sposób.”

Jeśli znajdziesz się stara się dostać do tego miejsca otwartości i wrażliwości ze swoim romantycznym partnerem, może warto zobaczyć profesjonalny pierwszy. Licencjonowany terapeuta lub doradca może pomóc ci lepiej zrozumieć twoje emocje, ich przyczyny i wyniki końcowe. Jak zauważa Beth Liebling, założycielka butiku z zabawkami erotycznymi Darling Way I gospodyni podcastu “Love and Laughter With Beth”, wsparcie emocjonalne — z których wiele przychodzi poprzez rozmowę — jest podstawą silnych związków.

“Lubię wyjaśniać, że każdy z nas musi być czasem 3-latkiem, ale w DOROSŁYM związku musimy na zmianę”-mówi. “[Wiele] rozstania zdarzają się, gdy oboje chcą to zrobić w tym samym czasie i żadna osoba nie jest gotowa przyjąć swojej kolei bycia dorosłym i dawać więcej niż otrzymują w danym momencie.”

2. Zmagają się z byciem jasnym i bezpośrednim

“Chciałbym, aby mężczyźni (straight white cis) zrozumieli, że kobiety często już znoszą wiele irytujących rzeczy [mężczyźni robią], a więc kiedy te kobiety robią lub mówią im coś irytującego, zamiast być krzywdzącymi, mogliby w jakiś sposób wziąć pod uwagę, ile miejsca mają, aby być wadliwymi, zamiast natychmiast osądzać te kobiety.”- Lea, 26 lat

Jednym z aspektów komunikacji, z którymi borykają się mężczyźni — szczególnie jeśli chodzi o rozmowy z kobietami — jest różny poziom bezpośredniości. Ponieważ mężczyźni są uspołecznieni, aby rozmawiać ze sobą w bezpośredni sposób, napotkanie bardziej niuansowego podejścia konwersacyjnego może ich zapętlić. To właśnie ta rozbieżność w bezpośredniości jest winna stereotypowi, który wielu facetów wyznaje, że kobiety są niemożliwe do zrozumienia. Chodzi raczej o to, że komunikują się inaczej.

“Mężczyźni myślą, że kobiety nie mówią tego, co mają na myśli, ponieważ tradycyjnie tego nie robią” – mówi Doares. “Kobiety nauczono być “miłe” i nie prosić o rzeczy, więc robią to w sposób okrężny.”

Jak to wygląda w praktyce? Cóż, według Doaresa, to może być tak proste, jak rzucanie podpowiedzi zamiast składania próśb.

Powiązane: Co Mówią Kobiety I Co Naprawdę Mają Na Myśli, Ujawniły

“Wypowiedzi takie jak:” Hej, słyszałem o tej nowej restauracji…. zamiast ” Hej, możemy iść do tej nowej restauracji w piątek?”Lub” Susan w biurze powiedziała, że świetnie się bawiła w ten weekend, kiedy pojechała z mężem… i powinieneś się dowiedzieć, że ona też chce tam pojechać. Część z tego się zmienia, ale chodzi o to,aby nie pytać bezpośrednio i odmawiać.”

Niezależnie od płci partnera, jeśli zauważyłeś nieporozumienie wokół tego rodzaju niuansowego podejścia do wniosków pojawiających się w twoim związku, rozważ rozmowę i sprawdzenie, czy możesz dojść do pewnego kompromisu, z jednym z Was jest bardziej asertywny, podczas gdy drugi stara się być bardziej uważny. Nawet bycie w stanie zadać pytanie, “czekaj, kiedy wspomniałeś o tej nowej restauracji… czy to był subtelny sposób na powiedzenie, że chcesz iść?”może przejść długą drogę w kierunku znacznie płynniejszej i łatwiejszej komunikacji.

“Najlepszym sposobem na uniknięcie nieporozumień jest skupienie się na odkrywaniu”, mówi Caraballo. “Zadawaj więcej pytań. Bądź ciekawy swojego partnera i jego potrzeb. Naprawdę poświęcenie czasu na słuchanie, aby zrozumieć, a nie odpowiedzieć, może przejść niewiarygodnie długą drogę.”

3. Zmagają Się Ze Słuchaniem

“[Chciałbym, żeby faceci wiedzieli], że nie mówienie nic i odpowiadanie na otwarte pytania, takie jak “Jak minął dzień” za pomocą jednowyrazowych odpowiedzi, nie jest komunikacją. Ale także mówienie do mnie przez pół godziny, podczas gdy grzecznie uśmiecham się i kiwam głową, a może próbuję zadać kilka kolejnych pytań, które w większości ignorujesz, aby kontynuować niezmienioną myśl, nie komunikuje się.”- Meredith, 30 lat

Od niepamiętnych czasów mężczyźni oskarżają kobiety o nadmierną gadatliwość. Niezależnie od tego, kto mówi najwięcej, jednak w ostatnich latach wzrastało poczucie, że w rzeczywistości mężczyźni są większymi mówcami.

Powiązane: Jeden prosty randki Hack, który sprawi, że sposób Seksowniejszy

Szczególnie, gdy są w rozmowie z kobietą, wielu mężczyzn wydaje się trzymać dalej o ich myśli, opinie, uczucia i tak dalej. Oczywiście, to jest całkowicie w porządku – tak długo, jak pozostawisz miejsce w rozmowie dla drugiej osoby, aby zrobić to samo. A jednak tropy mansplainera, faceta odpowiedzi, bezpytywnej daty i innych utrzymują się. Jak faceci mogą wytworzyć właściwą równowagę, gdzie nie czują się chodzeni, ale druga osoba też nie?

“Przeciętny facet musi zrozumieć dwie rzeczy” – mówi Doares. “1. Ma prawo myśleć, czuć i komunikować się w autentyczny sposób, a 2. Jak zadawać pytania wyjaśniające, aby mógł lepiej zrozumieć, w jaki sposób komunikuje się jego partner.”

Pojęcie zadawania pytań wyjaśniających jest potężne. W gruncie rzeczy, kiedy pytasz partnera, w jaki sposób chciałbyś się komunikować, słuchasz o słuchaniu. To może wydawać się trochę meta dla Twoich gustów, ale to, co robisz, to przyznanie, że komunikacja nie jest najłatwiejszą rzeczą na świecie i warto w nią włożyć wysiłek. To sprawia, że mocne stwierdzenie wokół robienia czegoś, co nie wymaga powiedzenia ani jednego słowa.

4. Zmagają Się Z Trudnymi Pytaniami

“[Chciałbym, żeby faceci wiedzieli], że powiedzenie “tak, kochanie” / właściwa rzecz w tej chwili nie jest dobrą strategią, jeśli nie ma kontynuacji.”- Anne-Marie, 25 Lat

Pogląd, że kobiety zadają mężczyznom emocjonalnie obarczone pytania, na które nie ma prawidłowych odpowiedzi, specjalnie zaprojektowany, aby wywołać dramatyczną reakcję-klasyczny to ” czy ta sukienka sprawia, że wyglądam grubo?”- jest dobrze ugruntowana przez popkulturę.

Doares uważa, że to” pytanie pułapka ” jest bardziej kwestia niskiej samooceny. Innymi słowy, zamiast konkretnego pytania automatycznie idącego na południe, jest to po prostu takie, które otwiera temat rozmowy, który może łatwo zmienić się w zły, ponieważ jest wstępnie załadowany wieloma bagażami emocjonalnymi.

“Nie jestem pewien, czy kobiety próbują sprawić, by faceci czuli się źle, ale często nie wierzą, że ich facet uważa ich za pięknych, mądrych itp. wbrew temu, co mówią-mówi. “To jest zdjęcie kobiety. Widzi wszystkie niedoskonałości i wierzy, że jej partner też je widzi, ale stara się, aby poczuła się lepiej.”

Nie jest więc zaskakujące, biorąc pod uwagę, jak wiele z naszego dyskursu kulturowego dotyczy wyglądu kobiet (w szczególności ich kształtu ciała), że kobiety proszące swoich męskich partnerów o zapewnienie o ich wyglądzie lub wadze mogą źle pójść. Ale warto również zauważyć,że nawet jeśli nie jest to pytanie “pułapka” per se, może to nie być zdrowe pytanie-albo zapytać, albo odpowiedzieć-jeśli staje się to powszechne.

“Jeśli jest to coś, co twój partner często robi, czy możesz przekazać, jak to jest dla ciebie?- mówi Caraballo. “A gdybyś zapytał:” czy naprawdę pytasz mnie, czy wyglądasz grubo, czy szukasz innej odpowiedzi? Możliwe, że w tym momencie będzie chciała poczuć się widziana i atrakcyjna dla Ciebie. To zrozumiałe, ale przedstawione w bardzo wątpliwy sposób, który może budować niechęć w czasie.”

5. Zmagają Się Z Brakiem Konkurencji

“[Chciałbym, żeby faceci wiedzieli], że komunikacja wymaga intymnego poziomu troski, w którym przyjmujesz możliwość bycia w błędzie; że prawdziwa komunikacja wymaga otwartości i głębi uczuć.”- Nina, 29 lat

W świecie męskiej komunikacji często rozmowa staje się konkurencją, czy to jawnie, czy pośrednio. Jeśli jesteś przyzwyczajony do interakcji z męskimi rówieśnikami w konkurencyjny sposób — i wielu męskich hobby, takich jak sport i gry, są-może być trudno wyłączyć ten aspekt myślenia.

Ale dobra rozmowa, zwłaszcza poważna, rzadko przypomina konkurencję. W związku próba prześcignięcia lub zawstydzenia partnera w kłótni może pogorszyć sprawę, a nie poprawić. Caraballo sugeruje podejście do konfliktu nie z mentalnością tego, co ktoś zrobił źle, ale z tym, jak się z tym czułeś.

“Kiedy komunikujesz się ze swoim partnerem, dzielenie się problemami z perspektywy” I “jest często pomijane, ale tak ważne”, mówi. “Zamiast mówić’ zrobiłeś x ‘ i ‘ dlaczego zrobiłeś y?, ‘co rodzi zachowania obronne, spróbuj mówić z osobistego” ja “i powiedzieć” czułem się zraniony, gdy zrobiłeś x ” lub “czułem się tak sfrustrowany i zdezorientowany, gdy zrobiłeś y”.”

Według Caraballo pomaga to ” zmniejszyć nieporozumienia i wykazać cierpliwość i współczucie, a nie uczucie komunikacji jako atak na ich charakter lub osobowość.”

Uznanie, że masz subiektywne spojrzenie na sytuację, a nie całkowicie obiektywne, przesuwa skupienie z mentalności prawo przeciwko złemu na mentalność, w której możesz zarówno dzielić się tym, co czujesz, jak i dojść do Porozumienia — lub przynajmniej wspólnego zrozumienia.

Możesz Też Kopać:

  • Jak Trudne Rozmowy Mogą Odtruć Współczesną Męskość
  • Jak argumentować związek
  • 5 walk Każda para ma w pewnym momencie
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts