Czy powinnam być zazdrosna, Jeśli mnie zdradzono?

Czy powinnam być zazdrosna, Jeśli mnie zdradzono?

Czy to dziwne, że* nie * czujesz się zazdrosny, jeśli jesteś zdradzany?

Randkowy Kujon to mroczna postać, której miejsce pobytu i szczegóły pozostają nieznane. Wiemy, że jest naprawdę dobry w randkowaniu. Był na więcej randek, niż można potrząsnąć długą kartę baru, a on jest tutaj, aby pomóc przeciętnemu facetowi krok jego gra Randkowa się wycięcie-lub kilka.

Pytanie

Hi Dating Nerd,

Przytrafiła mi się ta dziwna rzecz. Jakiś czas temu dowiedziałem się, że moja dziewczyna od kilku lat mnie zdradza. Czuje się z tym okropnie i chce utrzymać związek. To nie jest dziwne. Najdziwniejsze jest to, że nie czuję się tym zmartwiony. Jestem wkurzona, że była nieuczciwa i nie chcę, żeby zostawiła mnie dla kogoś innego, ale fakt, że uprawiała seks z kimś innym, nie przeszkadza mi. Nie obchodzi mnie to. Ale nie powinno mnie to obchodzić? Czy to znaczy, że nie jestem mężczyzną? Albo że mi na niej nie zależy? Co to oznacza i co powinienem zrobić?

– Zdezorientowany Carlos

Odpowiedź

Carlos,

Po pierwsze, nic Ci nie jest. Nic Ci nie jest. Nie jest to znak, że twoja miłość do partnera jest nieszczera lub że musisz zbadać swoje jądra. Jesteś po prostu inny niż wielu innych mężczyzn. Po prostu odbiegasz od stereotypu, który polega na tym, że mężczyźni są głęboko zdegustowani ideą fizycznej niewierności, w przeciwieństwie do kobiet, które są stereotypowo bardziej zdenerwowane emocjonalną niewiernością. Według badań klinicznych jest to prawda, ale nie ma prawa mówiącego, że powinieneś być przeciętnym człowiekiem. Prawie nikt nie jest przeciętnym człowiekiem pod każdym względem i nie ma nic dobrego w byciu normalnym.

Podobne: 5 różnych rodzajów oszustw, wyjaśnione

Co więcej, jednym z najgłupszych pomysłów krążących wokół naszej kultury jest to, że ważną częścią męskości jest bycie zazdrosnym, kontrolowanie i niekończąca się rywalizacja, która dorzuca Cię do wszystkich innych mężczyzn na świecie. Jest to wizja różnicy seksualnej, w której bycie mężczyzną polega przede wszystkim na byciu bijącym w piersi neandertalczykiem, który widzi swoją kobietę jako swoją własność, na którą nie powinny spaść Oczy innego mężczyzny. Chodzi o pogląd, że mężczyźni powinni podbijać i zabierać rzeczy, w tym kobiety, a następnie zaciekle trzymać się swoich grabieży, aby inni mężczyźni nie przyszli i nie ukradli wszystkiego.

To histerycznie głupie. (Również, to sentyment, który prowadzi do słowa “cuck” jest mainstreamed.) Podczas gdy odrobina zazdrości jest naturalna — to tylko znak, że jesteś przywiązany do ludzi, na których Ci zależy — wiele z tego jest toksyczne. Może niszczyć relacje jak nic innego. To źródło wielu nadużyć małżeńskich. Fakt, że najwyraźniej nie masz wiele wrodzonej zazdrości jest niesamowity. To znacznie ułatwia Ci życie.

Co więcej, myślę, że ze wszystkich cech, które są klasycznie związane z męskością, najlepsza jest pewność siebie, znana również jako zdolność do nie dbania o to, co inni ludzie myślą o twoich preferencjach i pomysłach. Zgodnie z tą radą, dopóki jesteś uczciwy, pryncypialny i miły dla ludzi, którzy zasługują na twoją dobroć, jesteś człowiekiem, na wszelkie rozsądne standardy. (Są to również przyzwoite wytyczne dotyczące bycia osobą dowolnej płci.) Naprawdę, nie ma znaczenia, czy nie przeszkadza ci, że twój partner uprawia seks z innymi ludźmi, czy chcesz, aby domina wsadzała ci rzeczy w tyłek, czy potajemnie lubisz nosić falbanki. Ty jesteś sobą.

Ostatecznie, to, co się tutaj wydarzyło, to to, że nauczyłeś się czegoś o sobie i swoim emocjonalnym makijażu. Nauczyłeś się, że jesteś trochę dziwny w ten szczególny sposób. Nie doświadczasz seksualnej zazdrości. To super, bo dużą częścią bycia dobrym partnerem jest wiedza, jak jesteś dziwny i uporządkowanie swojego związku, aby to dostosować. W związkach chodzi zasadniczo o rozwiązanie problemu inżynieryjnego: jak dwoje ludzi, ze wszystkimi ich dziwactwami i wadami, może utrzymywać siebie nawzajem szczęśliwą w nieskończoność? Im więcej wiesz o swoich dziwactwach, tym lepiej.

A fakt, że nie jesteś zazdrosną osobą, otwiera wiele możliwości zabawy. Możesz mieć otwarty związek. I może powinieneś, ponieważ wydaje się, że twój partner nie jest całkowicie spełniony seksualnie przez Ciebie. Nie chciałem tego obrazić. To najbardziej normalna rzecz na świecie. Współczesna monogamia jest trudna. Znam wiele małżeństw, które kiedyś uprawiały najbardziej niesamowity seks wszech czasów, ale teraz są zamknięte w bezpłciowym piekle, ponieważ ludzki mózg jest niestety zaprojektowany, aby pragnąć Nowości. Nawet największy seks może stać się rutyną. I naprawdę możesz zacząć nienawidzić swojego partnera, jeśli przestaną sprawiać, że czujesz się jak seksualna istota, nawet jeśli są one przytłaczająco przyjemne, i chcesz być pochowany obok nich w pięknym marmurowym grobowcu po tym, jak małżeństwo było MDLE i piękne. Możesz zrobić wszystko, co możesz dla swojej dziewczyny, a ona nadal może chcieć dostać się na tego głupka, którego widzi na siłowni.

Będąc osobą nie zazdrosną, jesteś wyjątkowo przygotowany do rozwiązania tego najbardziej uporczywego i trudnego z ludzkich problemów. Wiele kobiet, które znam, próbowało otwartych związków, ale zawiodły w swoich wysiłkach, ponieważ ich chłopcy nie mają nic przeciwko temu, że same się bzykają na boku, ale absolutnie nie mogą znieść myśli, że czyjś kutas zbliża się do ich dziewczyny. Ale z Tobą tak nie będzie. Więc zamiast, gdy Twoja partnerka czuje się okropnie, że idzie za twoimi plecami, żeby dać się przelecieć idiotom, na których jej nie zależy, możesz zrobić z tego prawdziwą opcję. Możesz nawet zachęcić trochę seksu poza związkiem, do tego stopnia, że uczyniłoby ją szczęśliwszą. Pewnie by jej się to spodobało. A w zamian, możesz mieć okazję wejść na Tinder, lub jakąkolwiek aplikację randkową wolisz, i zobaczyć innych ludzi nago też, jeśli to jest coś, co Cię interesuje, a prawdopodobnie jesteś.

Tak więc, jak w przypadku każdego innego problemu w związku, powinieneś zacząć od komunikowania się ze swoim partnerem. Powiedz jej, że tak naprawdę nie obchodzi cię, czy od czasu do czasu sypia z innymi ludźmi – ta nieuczciwość Cię rozwściecza, ale ten seksualny flirt Nie. upewnij się, że ona wie, że tak nie jest, ponieważ jej nie kochasz. I zapytaj ją, czy nadal chce się przespać z innymi ludźmi. Pewnie czuje się teraz surowa, zawstydzona i brudna, a ta wiadomość może przynieść ogromną ulgę. Co dziwne, cały ten odcinek może doprowadzić do lepszego, szczęśliwszego związku dla was obojga.

Przydałaby ci się pomoc w randkowaniu? Wyślij e-mail do Dating Nerd na [email protected].

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts