Co To Jest Testosteron I Jak To Działa?

Co To Jest Testosteron I Jak To Działa?

Twój Ostateczny Przewodnik Do Zrozumienia Testosteronu

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Tam jest epidemia. Tracimy naszą męskość. Zamiast stawać się silniejszymi, pewniejszymi siebie i odnoszącymi większe sukcesy, stajemy się skorupami naszych dawnych jaźni; bardziej miękkimi, grubszymi, bardziej przygnębionymi i mniej męskimi. 

Ale dlaczego?

W poprzednim kawałku AskMen mówiłem o roli różnych hormonów w utracie tłuszczu. Dla mężczyzn testosteron jest jednym z najważniejszych. 

Spis treści

 • 1Testosteron 101
  • 1.1Funkcje Testosteronu
  • 1.2Zdrowy Poziom Testosteronu
 • 2Rola Testosteronu
  • 2.1Tkanka Tłuszczowa
  • 2.2Masa Mięśniowa
  • 2.3Zdrowie Seksualne
  • 2.4Zapobieganie Chorobom
  • 2.6Funkcje Umysłowe
  • 2.7Depresja
  • 2.8Wytrzymałość Kości
 • 3Leczenie Niskim Testosteronem
  • 3.1Implant Podskórny
  • 3.2System Transdermalny
  • 3.3Tkanka Tłuszczowa
  • 3.4Zastrzyki
 • 4Zwiększenie Testosteronu Naturalnie
  • 4.1Dieta
  • 4.2Suplementacja
  • 4.3Ćwiczenia O Wysokiej Intensywności
  • 4.4Zużycie Kalorii
  • 4.5Sen
  • 4.6Zarządzanie Stresem
 • 5Testosteron Na Wynos

Testosteron 101


Zanim przejdziemy do tego, co robi testosteron, musimy zrozumieć, co to jest.

Testosteron jest częścią grupy hormonów zwanych androgenami lub hormonami steroidowymi. Jest głównie uważany za męski hormon, chociaż kobiety go produkują-choć w znacznie mniejszym stopniu. Większość testosteronu jest wytwarzana w narządach płciowych, z niewielką ilością wytwarzaną w nadnerczach.

Istnieją rzeczywiście trzy różne rodzaje testosteronu pływających wokół krwi: albumina, globulina wiążąca hormony płciowe (SHBG)i wolny testosteron. Albuminy i SHBG są białkami, które wiążą się z testosteronem, podczas gdy wolny testosteron nie jest związany z białkami.

Zazwyczaj istnieją dwa sposoby pomiaru poziomu testosteronu: całkowity testosteronu, który mierzy łączny poziom wszystkich trzech typów we krwi, lub test, który mierzy tylko wolny testosteron. 

Funkcje Testosteronu 

Jako człowiek jest mniej hormonów ważniejszych niż testosteron w twoim ciele. 

Testosteron ma pozytywny wpływ na wiele aspektów twojego zdrowia, w tym:  

 • Utrata tkanki tłuszczowej, zyskanie mięśni i poprawa składu ciała
 • Zwiększenie libido, jakości erekcji, przyjemności seksualnej i wydajności
 • Pomagając zwalczyć niektóre choroby, takie jak Alzheimers i choroby serca
 • Poprawa funkcji poznawczych i nastroju
 • Walka z depresją
 • Wzmocnienie kości

O każdym z nich opowiem wkrótce bardziej szczegółowo.

Zdrowy Poziom Testosteronu 

Zakres tego, co jest uważane za “normalny” poziom testosteronu, jest w rzeczywistości dość duży. Dla mężczyzn normalny poziom całkowitego testosteronu spada między 300 a 1000 nanogramów na decylitr (ng/dl), przy normalnym wolnym poziomie testosteronu spadającym między 9 a 30 ng/dl.

Jeśli chodzi o diagnozowanie niskiego poziomu testosteronu, w grę wchodzi wiele czynników. Wiele osób uważa, że poziom testosteronu naturalnie spada wraz z wiekiem. I są na to dowody.

Ten Wykres z badania z 1996 r. pokazuje średni całkowity i wolny poziom testosteronu u mężczyzn w wieku od 25 do 100 lat: 

Zdrowie hormonalne mężczyzn

Jednak jeśli chodzi o niskie T, wiek nie zawsze odgrywa ważną rolę – twierdzi dr Robert Kominiarek z Alpha Male Medical Institute. “To, czego większość lekarzy (tych, którzy zajmują się terapią hormonalną) nie rozumie, to to, że zawsze istnieje powód niskiego poziomu testosteronu i trzeba zbadać przez laboratorium i intensywną historię, aby znaleźć potencjalną przyczynę(przyczyny)”, mówi. 

“Najczęściej znajduję pewną historię zniewagi neurologicznej jako przyczynę-urazowe uszkodzenie mózgu z lub bez utraty przytomności, udar mózgu, operacja, obrazowanie medyczne z kontrastem jodowym, leki, nielegalne zażywanie narkotyków, nadmierne spożycie alkoholu [spożycie], toksyny lub metal ciężki, wcześniejsze stosowanie sterydów anabolicznych, przenikliwy lub tępy uraz, promieniowanie, chemioterapia, [arytmia], wypadek motocyklowy, przejażdżki kolejką górską, Boks, Sztuki walki, Piłka nożna i lista jest długa.”

Powiązane: 3 zaskakujące powody, dla których twój testosteron jest niski (i co możesz z tym zrobić)

Ważne jest również, aby pamiętać, że zdrowy poziom testosteronu różni się od osoby do osoby. To, co jest dobre dla jednej osoby, może być niskie dla kogoś innego. Ponadto całkowity poziom testosteronu może być na akceptowalnym poziomie, ale wolny testosteron może być niski — co prowadzi do objawów niskiego T. dlatego ważne jest, aby sprawdzić zarówno całkowity, jak i wolny poziom testosteronu.

Niektóre objawy niskiego T obejmują:

 • Brak energii
 • Brak pożądania seksualnego lub niskie libido
 • Spadek sprawności seksualnej
 • Zaburzenia erekcji
 • Smutek czy depresja
 • Spadek siły, treningu lub wyników sportowych
 • Spadek wytrzymałości fizycznej

Niski testosteron jest czymś, z czym osobiście miałem do czynienia. Chociaż nie było to nic w porównaniu z tym, z czym wielu mężczyzn ma do czynienia, mój poziom T spadł poniżej normy dla mojego wieku i kondycji fizycznej. Trwało to kilka miesięcy. 

Doświadczyłem wielu z powyższych objawów, w tym braku energii, braku pożądania seksualnego, spadku libido i dość ciężkiej depresji. Jednak od podjęcia naturalnych kroków w celu zwiększenia testosteronu (o którym będę mówić w dalszej części artykułu), moje objawy zniknęły i mam więcej energii i pożądania seksualnego niż kiedykolwiek. 

Pokrewny: 7 Wskazówki, Aby pomóc zwiększyć liczbę plemników

Rola testosteronu w organizmie

Jak krótko wspomniałem wcześniej, testosteron pomaga utrzymać wiele różnych podstawowych funkcji w organizmie. 

Tkanka Tłuszczowa 

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Charles R. Drew University Of Medicine and Science przetestowało wpływ zastrzyków testosteronu na zdolność uczestników do utraty tłuszczu i wzmocnienia mięśni. 

Odkryli korelację między wysokim poziomem testosteronu a niskim odsetkiem tkanki tłuszczowej: im więcej testosteronu miał uczestnik, tym mniej tkanki tłuszczowej miał. Ma to sens: badania wykazały, że testosteron może hamować tworzenie komórek tłuszczowych w organizmie.

Prawdopodobnie ma to związek z faktem, że testosteron jest również odpowiedzialny za regulowanie wielu innych hormonów, które wpływają na utratę tłuszczu — w tym insuliny i glukozy. Ma również wpływ na metabolizm: gdy testosteron spada, tak samo jak zdolność organizmu do regulowania tych funkcji, co prowadzi do gromadzenia masy tłuszczowej.

Odkąd zacząłem pracować nad zwiększeniem poziomu testosteronu, widziałem gwałtowny spadek poziomu tkanki tłuszczowej. Część z tego ma związek z faktem, że aktywnie starałem się zrzucić tłuszcz. Ale spadek był najszybszy i najostrzejszy, jakiego kiedykolwiek doświadczyłem. Zrzuciłem około 20 funtów tłuszczu w 10 tygodni.

Masa Mięśniowa

W tym samym badaniu Charles R. Drew University wspomnianym powyżej, naukowcy, którzy testowali wpływ testosteronu na tkankę tłuszczową, przyjrzeli się również jego wpływowi na wzrost mięśni. 

Okazało się, że podczas gdy testosteron pomaga w dodawaniu beztłuszczowej masy, wyniki nie były statystycznie istotne, dopóki poziom T nie przekroczył normalnego zakresu — co oznacza, że uczestnicy nie zyskali znacznych ilości mięśni, dopóki nie zostali ostrzelani wystarczającą ilością testosteronu, aby dopasować poziomy użytkowników sterydów.

Wydaje się więc, że zwiększenie poziomu testosteronu w normalnym zakresie nie pomoże znacząco zbudować mięśni.

Zdrowie Seksualne 

Często mężczyźni po raz pierwszy zauważają objawy niskiego T w sypialni. Zmniejszenie pożądania seksualnego, pobudzenia lub zaburzeń erekcji jest oznaką, że możesz cierpieć na niskie T.

W ten sposób po raz pierwszy zacząłem zauważać, że mój poziom testosteronu był niski. W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że brakuje mi pożądania seksualnego i jakości erekcji, którą powinienem mieć dla kogoś w moim wieku. Ale ponieważ aktywnie podejmując kroki w celu zwiększenia mojego poziomu testosteronu, zauważyłem, że nie tylko wszystkie te rzeczy uległy poprawie, są najlepsze, jakie kiedykolwiek były.  

Zapobieganie Chorobom 

Utrzymanie optymalnego poziomu testosteronu wiąże się z wieloma korzyściami zdrowotnymi, które mogą pomóc organizmowi zwalczyć chorobę.

“Osoby z niskim testosteronem wydają się mieć wyższe ryzyko cukrzycy typu 2, a [niski poziom T] są również związane z wyższym ryzykiem [śmierci]”, mówi dr Spencer Nadolsky, autor Recepta Na Utratę Tłuszczu

“Dzieje się tak z powodu obniżonej wrażliwości na insulinę z dolnego T, a także zwiększonej miażdżycy tętnic ze zmniejszonej wrażliwości na insulinę i niekorzystnych zmian lipidowych.” 

Badania potwierdzają to. Mężczyźni z niższym poziomem testosteronu są bardziej narażeni na choroby serca. Ponadto wiele badań wykazało, że niski poziom testosteronu koreluje również ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na chorobę Alzheimera.

Funkcje Umysłowe 

Chociaż dowody na to są dalekie od rozstrzygających, badania wydają się wykazywać związek między spadającym poziomem testosteronu a zmniejszającą się funkcją poznawczą.

“Wyższe poziomy testosteronu w wieku średnim były związane z lepszą ochroną tkanek w niektórych częściach mózgu. A u starszych mężczyzn, wyższy poziom testosteronu były związane z lepszą wydajność na testach poznawczych, ” według Harvard Health. 

Anegdotycznie mogę powiedzieć, że zdecydowanie zauważyłem wzrost moich funkcji poznawczych. Przez ostatnie kilka miesięcy byłem ostrzejszy, lepszy pisarz i bardziej produktywny niż kiedykolwiek. 

Depresja 

Czy niski poziom testosteronu przyczynia się do depresji lub depresji przyczynia się do niskiego poziomu testosteronu nie jest jasne dla naukowców, ale wydaje się, że istnieje bezpośredni związek między tymi dwoma.

Badania wskazują, że mężczyźni cierpiący na depresję również mają tendencję do niższego poziomu testosteronu, i że mężczyźni, którzy są podawane zabiegi testosteronu raport wzrost nastroju.

Nie mogę powiedzieć na pewno, że praca, aby zwiększyć mój poziom T pomógł z moją depresją, ponieważ zostały podejmowania wiele innych kroków, aby poradzić sobie z nim, jak również, ale na pewno zauważyłem, że byłem w znacznie lepszym nastroju konsekwentnie. 

Wytrzymałość Kości

“Jedną z pomijanych kwestii jest również zmniejszona gęstość mineralna kości, o której zwykle myśli się u kobiet po menopauzie, ale [można ją również zaobserwować] u mężczyzn z niskim T”, mówi dr Nadolsky.

Wykazano, że testosteron ma bezpośredni związek z gęstością kości, ponieważ pomaga zwiększyć mineralizację. Słaba struktura kości może prowadzić do osteoporozy, zwłaszcza u starszych mężczyzn. To również prawdopodobnie nie przypadek, że mężczyźni, którzy cierpią na osteoporozę również mają tendencję do niższego poziomu testosteronu. 


Leczenie Niskim Testosteronem


Teraz masz lepsze zrozumienie znaczenia utrzymania optymalnego poziomu testosteronu. Ale na szczęście, niskie T nie jest dożywotnim wyrokiem. Istnieje wiele zabiegów i metod dostępnych do radzenia sobie z niskim testosteronem. 

Terapia zastępcza testosteronem (TRT)

Istnieje wiele różnych metod wymiany testosteronu dostępnych dla mężczyzn z niskim T, każdy z własnymi zaletami i wadami.

Implant Podskórny

Implant podskórny jest formą TRT, w której pod skórę brzucha lub pośladków wszczepiana jest niewielka Śrut — nie większy niż ziarenko ryżu. Implant pomaga podnieść poziom testosteronu. Pacjent musi być ponownie wszczepiany co cztery do pięciu miesięcy. Minusem jednak, zdaniem dr Kominiarka, jest to, że metoda ta nie pozwala na dostosowanie leczenia.

Mówi również, że istnieje wiele skutków ubocznych, które nie sprawiają, że ta forma leczenia jest tego warta, w tym poziomy suprafizjologicznego testosteronu, lęk, skrajne pobudzenie, wydalenie granulek, infekcja, wyczerpanie nadnerczy, blizny, zwłóknienie, problemy neurologiczne i inne.

System Transdermalny

Dzięki tej metodzie plaster nakłada się na ramię lub mosznę i zapewnia stały strumień testosteronu dla pacjenta. Dr Kominiarek twierdzi jednak, że plaster prawie zawsze prowadzi do podrażnień skóry i nie jest to metoda, którą poleca.

Żele I Kremy

Żele i kremy są popularną formą TRT, ponieważ są łatwe do podania i są bardzo skuteczne. Pacjenci mogą nakładać je na ramiona lub ramiona raz lub dwa razy dziennie. Kremy testosteronu mają również dodatkową zaletę, pomagając podnieść poziom HDL-dobry rodzaj cholesterolu.

Zastrzyki

Według dr Kominiarka, otrzymywanie zastrzyków domięśniowych lub podskórnych jest najskuteczniejszą i korzystną formą TRT. Mówi: “korzyści z terapii iniekcyjnej są znaczące: łatwość podawania; niski koszt; można to zrobić w domu; wytwarza niezawodne poziomy we krwi; dawki i reżim dawkowania można łatwo dostosować; może naśladować naturalną zmienność; ma niski profil efektów ubocznych, który jest przewidywalny; a lista jest długa, co sprawia, że testosteron dostarczany przez wstrzyknięcie — podskórne lub domięśniowe — wygrywa w mojej książce.”

Mówi również, że bez względu na to, który tryb terapii wybierzesz, ważne jest, aby być monitorowanym przez lekarza, ponieważ większość form TRT ma skutki uboczne.

Według dr Kominiarek, niektóre z najczęstszych działań niepożądanych TRT obejmują skurcz jąder, spadek poziomu cholesterolu HDL (dobrego), wzrost liczby czerwonych krwinek, powiększenie piersi, zmniejszenie liczby plemników, trądzik, pogorszenie bezdechu sennego i obrzęk.


Zwiększenie Testosteronu Naturalnie


Ze względu na potencjalne skutki uboczne TRT, wielu lekarzy najpierw sugerują naturalne środki na zwiększenie poziomu testosteronu. Niski poziom T może być spowodowany wieloma problemami fizjologicznymi i na szczęście istnieje wiele kroków, które można podjąć, aby rozwiązać te problemy i zwiększyć poziom T bez użycia terapii.

Dieta 

Dieta jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na naturalne zwiększenie testosteronu. 

Badania wykazały, że spożywanie diety bogatej w nasycone i jednonienasycone tłuszcze może pomóc zwiększyć poziom testosteronu. Tłuszcze są niezbędne dla wielu procesów fizjologicznych-a produkcja hormonów jest jednym z nich.

A ponieważ testosteron pochodzi z cholesterolu, ma sens, że niski poziom cholesterolu HDL (dobry rodzaj) prowadzi również do niższych poziomów testosteronu.

Oto kilka przykładów odpowiednich rodzajów żywności, które należy uwzględnić w diecie, aby naturalnie zwiększyć poziom testosteronu: czerwone mięso, ser, jajka, oliwa z oliwek i olej kokosowy, orzechy, awokado i masło orzechowe. Po prostu upewnij się, że śledzisz również spożycie kalorii. 

Podobne: jak zwiększyć testosteron z jedzeniem

Jednak, jeśli cierpisz na niskie T, nie sądzę, że dramatycznie zwiększając spożycie tłuszczu w diecie będzie gwałtownie wzrosnąć poziom testosteronu. Badanie to wykazało, że mężczyźni, którzy otrzymali ponad 40% dziennych kalorii z tłuszczu, mieli tylko 13% wyższy poziom testosteronu niż ci, którzy spożywali mniej niż 20% dziennych kalorii z tłuszczu.

Inną rzeczą do rozważenia jest to, że kiedy jesz dietę o wysokiej zawartości tłuszczu, zazwyczaj trzeba zmniejszyć zużycie węglowodanów. Problem polega na tym, że węglowodany mają również wpływ na poziom testosteronu. To wszystko ma związek z hormonem kortyzolu. Kortyzol i testosteron są odwrotnie połączone, co oznacza, że wyższy poziom kortyzolu spowoduje niższy poziom testosteronu i odwrotnie. Dieta niskowęglowodanowa, szczególnie połączona z regularnymi ćwiczeniami i utrzymaniem aktywnego trybu życia, jest receptą na zwiększoną produkcję kortyzolu.

Patrząc na dietę jako całość, wydaje się zatem, że jeśli regularnie ćwiczysz, dieta o wyższej zawartości węglowodanów może być dla ciebie bardziej korzystna pod względem optymalnej produkcji testosteronu.

Suplementacja

Większość suplementów, które twierdzą, że podnoszą poziom T, to kompletne śmieci. W rzeczywistości, według dr Nadolsky ‘ ego, powinieneś unikać jakiegokolwiek suplementu, który konkretnie twierdzi, że podnosi Testosteron — “ponieważ nie działają.”

Jedynymi suplementami, które wydają się mieć pozytywny wpływ na poziom testosteronu, są witamina D3 i olej z ryb omega-3. Badanie to wykazało, że suplementacja witaminą D3 może zwiększyć poziom testosteronu. A olej z ryb może pomóc zwiększyć produkcję hormonu luteinizującego, prekursora produkcji testosteronu.

Cynk i magnez mogą również pomóc w utrzymaniu optymalnego poziomu testosteronu, ponieważ hamują produkcję estrogenu-ale nie ma wystarczających dowodów, aby powiedzieć na pewno. 


Polecamy


Teraz glukonian cynku

Cynk jest dietetycznym minerałem, który pomaga w funkcjonowaniu układu odpornościowego. Wspomaga również podział komórek i produkcję białek. Ale niedobór cynku może prowadzić do niskiego poziomu testosteronu. Jeśli masz wystarczająco dużo w diecie, suplementacja nie pomaga, ale jeśli jesteś niski, Przywróć to, czego brakuje, może dać twoim chłopcom impuls. 
9,93 zł Amazon.com

Nature ‘ s Made Magnesium

Magnez jest kluczem do snu, energii, zdrowia mięśni i radzenia sobie ze stresem. Wiele osób ma niedobór magnezu z powodu diety ciężkiej smażonej lub rafinowanej żywności. Zastąpienie tych zielonymi warzywami liściastymi to dobry sposób na powrót na właściwe tory. A jeśli masz mało magnezu, to może być powodem niskiego poziomu T. 
8,99 zł przy Amazon.com


Ćwiczenia O Wysokiej Intensywności 

Istnieje przytłaczająca ilość badań, które wspierają ideę, że regularne wykonywanie ćwiczeń o wysokiej intensywności-pomyśl o treningu oporowym-może znacznie zwiększyć ilość testosteronu, który wytwarza organizm.

To nie znaczy, że powinieneś iść na siłownię i zacząć pompować Tony loków na biceps. Rodzaj ćwiczeń, które wykonujesz, ma znaczenie. Im więcej mięśni stymulowane podczas ruchu, tym więcej testosteronu dostaje produkowane. Oznacza to wykonywanie ćwiczeń, takich jak przysiady, martwe, rzędy, prasy i podciąganie się. Wszystko to są złożone, wielostawowe ruchy, które będą stymulować uwalnianie testosteronu.


Polecamy


Rep Fitness Kettlebell 

Posiadanie kettlebell jest zasadniczo w połowie drogi do posiadania całego sprzętu do ćwiczeń, którego potrzebujesz. Od huśtawek po deadlifty, Prasy, czyści, wyrywa i przysiady czarów, chwytając kettlebell może pomóc ci odblokować niemal nieograniczoną ilość ćwiczeń całego ciała, które mogą łączyć ze sobą trening HIIT potwora. Jeśli planujesz kupić tylko jeden, nasza rada jest, aby wybrać wagę zgodnie z ćwiczeniem, które może okazać się trudniejsze. Chcesz KB, który jest wystarczająco ciężki, aby opodatkować Cię ruchami wydajnymi, ale na tyle lekki, że możesz go przenieść bez narażania swojej formy.
35,00 zł za 17-funtowy przy Amazon.com


Zużycie Kalorii 

Teraz, jeśli chcesz schudnąć, musisz jeść mniej kalorii niż spalić. Jednak dieta przez długi czas może również wpływać na poziom testosteronu.

“Widzę facetów, którzy za dużo odchudzają, cały czas, a to może również obniżyć poziom testosteronu-podobnie jak kobieta traci okres, gdy za dużo dieta/ćwiczenia.”mówi dr Nadolsky.

Jednak ten spadek testosteronu jest tylko tymczasowy. Poziomy wracają do normy po usunięciu deficytu kalorycznego. Kluczem jest znalezienie równowagi między jedzeniem w deficycie, aby schudnąć, a od czasu do czasu je wokół kalorycznego utrzymania, aby przywrócić poziom T do normy.

Uwaga: sporadyczny wzrost kalorii może również pomóc w utracie wagi.

Sen 

Prawie cały testosteron jest produkowany podczas snu. Dlatego też mężczyźni często budzą się z erekcją – inaczej zwaną “porannym drewnem”. (Na marginesie, jeśli nie obudzisz się z erekcją, może to być oznaką niskiego T.)

Uzyskanie mniej niż pięć godzin snu na noc Może obniżyć poziom testosteronu do 15%. Nie tylko to, ale zły sen zwiększa poziom kortyzolu. I jak już omówiliśmy, wyższy poziom kortyzolu prowadzi do niższego poziomu testosteronu.

Kilka porad dotyczących lepszego snu obejmuje utrzymywanie regularnego harmonogramu snu (chodzenie do łóżka i wstawanie o tej samej porze każdego dnia), wyłączanie całej elektroniki na godzinę przed snem, zmniejszanie ilości światła w pokoju i uzupełnianie melatoniną. 


Polecamy


S + Sleep Personal Sleep Solution Monitor

Śledź się bez opaski na rękę lub podkładki pod materac. S+ oferuje elegancki monitor nocny, który śledzi wzorce snu bez potrzeby dotykania monitora. Cóż, spodziewaj się, że będziesz musiał ręcznie go uruchomić i zatrzymać. S+ zapewnia również spersonalizowane informacje zwrotne na temat tego, co może mieć wpływ na wzorce snu i jest wyposażony w podwójny port, dzięki czemu można ładować telefon w nocy.
$50.00 at Amazon.com


Zarządzanie Stresem

Stres, depresja, i lęk może być wynikiem niskiego poziomu testosteronu. Ale mogą też być przyczyną problemu. Tak czy inaczej, ważne jest, aby zarządzać swoim zdrowiem psychicznym, ponieważ stres promuje uwalnianie kortyzolu. Będąc chronicznie podkreślił będzie utrzymać poziom kortyzolu podwyższone i utrudniają produkcję testosteronu. 

Robienie rzeczy takich jak Medytacja, Czytanie i inne czynności, które lubisz, może pomóc w radzeniu sobie ze stresem i niepokojem. I uzyskanie wsparcia do czynienia z depresją może pomóc zmniejszyć poziom stresu i negatywnych uczuć. 


Testosteron Na Wynos


Jeśli nie rozumiesz znaczenia testosteronu przed przeczytaniem tego artykułu, mam nadzieję, że teraz. Według dr Kominiarka niski poziom testosteronu to coś, co dotyka co czwartego mężczyznę w wieku od 30 do 80 lat, ale nadal nie zwraca na to uwagi – zarówno ze strony mężczyzn, jak i specjalistów medycznych. Biorąc pod uwagę ogromny wpływ testosteronu na nasze zdrowie, jest to coś, co należy zwrócić uwagę. 

Niskie T nie jest dożywotnim wyrokiem, ale jest to warunek, który należy rozwiązać, nie tylko ze względu na jego wpływ na zdrowie i problemy fizjologiczne, które może powodować, ale ze względu na efekt, który może mieć relacje. AskMen zawiera mnóstwo artykułów na temat stawania się lepszym w łóżku. I to nie tylko po to, aby przyciągnąć czytelników. Jeśli chodzi o związki, seks jest ważny. A testosteron ma duży wpływ na nasze zdrowie seksualne. 

Podjęcie niezbędnych kroków w celu zapewnienia optymalnego poziomu testosteronu pomoże nam mężczyzn prowadzić dłuższe, zdrowsze życie, ale także doprowadzi nas do rozwoju i utrzymania silniejszych, zdrowszych i bardziej intymnych relacji. 

Temat: czy Testosteron sprawia, że Łysiejesz?


AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Mężczyzna leżący w łóżku z podniesioną ręką i patrzący w górę.
Read More

Ćwiczenia Na Silne Erekcje

Ćwiczenia Na Silne Erekcje Tak, Te Ćwiczenia Mogą Rzeczywiście Pomóc Ci Dłużej W Łóżku Redakcja AskMen 17 listopada…
Trzy koszulki kompresyjne na czerwonym tle
Read More

Najlepsze Koszulki Kompresyjne

Najlepsze Koszulki Kompresyjne Zwiększ Swoje Wyniki Sportowe I Zminimalizuj Podrażnienia Skóry Dzięki Tym Topom Jack Dawes 19 stycznia…