Czy można schudnąć na orbitreku?

Przycięte ujęcie mężczyzny pracującego na maszynie eliptycznej

Czy można schudnąć na orbitreku?

Eksperci dzielą się swoimi najlepszymi wskazówkami na temat korzyści zdrowotnych płynących z eliptycznego

Eliptyczne to świetny sposób na rozpoczęcie treningu. Działają na układ sercowo-naczyniowy, aktywują mięśnie górnej i dolnej części ciała i robią to w bardzo bezpieczny i niski sposób.

Według Daniela Richtera, certyfikowanego trenera personalnego i CEO firmy StrengthLog, trenowanie na orbitreku dwa lub trzy razy w tygodniu może szybko poprawić kondycję, jeśli również podążasz za swoim planem fitness ze zdrową dietą niskokaloryczną.

Powiązane: Najlepszy sposób na utratę tłuszczu

“Wiele badań naukowych wykazało,że ćwiczenia fizyczne jako samotna interwencja nie wpływają znacząco na wagę ani masę tłuszczu”, wyjaśnia Richter. “Aby schudnąć, musimy naprawić naszą dietę. Jednak ćwiczenia mogą być doskonałym narzędziem do utrzymania wagi lub jako element większej układanki do utraty wagi.”

Krótko mówiąc, zasadą numer jeden utraty wagi jest optymalizacja spożycia kalorii; intensywność treningów przychodzi później – ale eliptyczny zrobi tak samo dobrze, jak każda inna forma ćwiczeń sercowo-naczyniowych.

Eliptyczny może być inteligentnym wyborem dla tych, którzy dopiero zaczynają, ponieważ może tonizować całe ciało dzięki podejściu do podwójnego działania. “Możesz stracić od 270 do 400 kalorii w 30 minut korzystania z eliptycznego”, mówi Megan Ayala, ekspert ds. fitnessu i zdrowia w Patricii i Carolyn. “Możesz szybko zrzucić wagę, jeśli masz intensywne sesje na orbitreku.”

Chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z treningu na orbitreku – i czy jest on odpowiedni dla Twoich konkretnych celów zdrowotnych i fitness? Poniżej poprosiliśmy ekspertów ds. zdrowia i fitnessu w naszej sieci,aby dotarli do sedna korzyści zdrowotnych eliptycznych.


Korzyści odchudzania z eliptycznego


Zwiększa wytrzymałość i wydolność Cardio

Maszyna eliptyczna pomaga uzyskać dobry trening aerobowy. To wzmacnia serce, płuca i mięśnie. Tak więc, budowanie wytrzymałości i wytrzymałości. “Możesz wykonywać zarówno ćwiczenia treningowe o wysokiej intensywności, jak i ćwiczenia kardio w stanie stacjonarnym za pomocą eliptycznych”, wyjaśnia Natalia Maldonado, założycielka Warrior Life Code (WLC) i certyfikowany trener zdrowia.

Może spalić dużo kalorii w krótkim czasie

Według Maldonado, skakanie na orbitreku może pomóc spalić dużo kalorii w krótkim czasie — co może być atrakcyjną opcją dla każdego, kto ma krótką ilość wolnego czasu, aby poświęcić się siłowni. Urządzenie może pomóc spalić prawie 270 do 400 kalorii w 30 minut, pomagając schudnąć.

Pomaga Wzmocnić Mięśnie

Skakanie na maszynie eliptycznej nie tylko pomaga schudnąć, spalając dużą ilość kalorii w krótkim czasie, ale według Maldonado, ruch o podwójnym działaniu pomoże Ci również wzmocnić mięśnie w tym procesie.

Jest świetny dla osób z bólem stawów

Skakanie na eliptycznym to świetny sposób na spalanie kalorii bez nacisku na stawy-co może być szczególnie atrakcyjne dla osób z zapaleniem stawów lub problemami z poruszaniem się. “Ponieważ stoisz na orbitreku, twoje stawy nie muszą wytrzymywać tak dużego stresu, jak podczas biegania na bieżni lub ćwiczeń na siłowni”, wyjaśnia Ethan Lahav, trener certyfikowany przez UESCA.

Zmniejsza ryzyko urazów

Podobnie, decydując się na eliptyczne zamiast bieżni lub innych maszyn cardio pomoże Ci utrzymać właściwą formę i uniknąć stresu na określonych częściach ciała. Zmniejsza to ryzyko urazów, takich jak szyny goleni i zapalenie ścięgien, mówi Lahav.

Oszczędza Czas

Maszyna eliptyczna jest świetną opcją dla początkujących lub tych, którzy mają mało czasu ze względu na efektywność pracy całego ciała; oferuje doskonały trening mieszany górnych i dolnych grup mięśni. “Ponieważ pracujesz nad całym ciałem podczas korzystania z jednego, nie będziesz musiał trenować siły po treningu cardio”, wyjaśnia Lahav. “Pozwoli to zaoszczędzić czas i pozwoli Ci zmniejszyć ilość zaangażowania, które masz, gdy próbujesz schudnąć.”

Poprawia równowagę i koordynację organizmu

Trening na maszynie eliptycznej jest uważany za obciążający trening, co oznacza, że wzmocni twoje kości i poprawi mięśnie — ale może również pomóc poprawić równowagę. Możesz ulec pokusie, aby przez cały czas trzymać ręce na eliptycznych uchwytach — ale pozostawienie rąk przy boku, przy jednoczesnym zapewnieniu, że stoisz prosto przez cały trening, może pomóc wzmocnić mięśnie rdzenia i poprawić ogólną równowagę i koordynację.

Oferuje wszechstronność treningu Cardio

Jeśli uważasz, że treningi cardio są nudne, możesz polubić dodatkową różnorodność i wszechstronność nowoczesnych maszyn eliptycznych. Większość nowych maszyn oferuje wiele różnych tras i reżimów z wbudowanymi zmianami tempa i wzniesieniami-prawie tak, jakbyś biegał na świeżym powietrzu.

Możesz Też Kopać:

  • Jak ustawić realistyczne cele odchudzania
  • Najlepsze aplikacje odchudzające i trackery
  • Powody, dla których nie odchudzasz się
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts