Wskazówki żywieniowe od Team USA Olympic Athletes

Roderick Townsend-Roberts z USA w akcji w finale Skoku w dal mężczyzn T47

Wskazówki żywieniowe od Team USA Olympic Athletes

Drużyna USA olimpijscy sportowcy rozdają swoje hacki żywieniowe

Odżywianie jest najważniejsze dla każdego sportowca, ale kiedy największa konkurencja przychodzi raz na cztery (lub pięć) lat? Osiągnięcie idealnej równowagi między jedzeniem i kondycją może być różnicą między lądowaniem na podium, a nie ukończeniem w ogóle.

Temat: co należy jeść przed i po treningu

Sposób, w jaki sportowcy olimpijscy jedzą i trenują, jest tak zróżnicowany, jak ich sporty. W tym roku jest jednak wspólna przeszkoda, z którą musi się zmierzyć każdy sportowiec: ograniczony czas aklimatyzacji. 

Podczas gdy wielu sportowców z drużyny USA przybywa wcześniej, aby dostosować się do nowego klimatu igrzysk w Tokio, nie mają luksusu pozostania długo po zakończeniu imprezy. Ze względu na protokoły koronawirusa, większość będzie musiała wyjechać wkrótce po ich zakończeniu.

Jak dokładnie wpływa to krótsze ramy czasowe na dietę i wydajność? Profesjonalny doradca i trener triathlonu w USA https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/ryan20bolton-1.html “będzie niesamowicie gorąco i muggy, a sportowcy pracują nad planami żywienia Rasowego, aby to dostosować”, mówi. “Jeśli robisz to (planowanie) źle, możesz gotować siebie i być w niekorzystnej sytuacji.” 

Ponieważ jedyną rzeczą, którą każdy z tych sportowców chce gotować, jest konkurencja, opracowali wypróbowane i prawdziwe sztuczki i taktyki, aby zapewnić, że ich odżywianie jest tak solidne, jak ich trening-a dobrą wiadomością jest to, że możesz odziedziczyć niektóre z ich hacków bez konieczności ustawiania PR. 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/caroline20marks20wearing20ralph20lauren20team20usa20clothing-1.htmlRalph Lauren

Odżywianie nie powinno ograniczać

19-latek stosuje dietę Paleo, ale uważa, że odżywianie jako całość nie powinno ograniczać. “Wierzę, że każdy je to, co jest dla niego odpowiednie”, mówi. Co jest dla niej dobre? “Moim absolutnym ulubionym jest białko, takie jak stek, kurczak lub łosoś ze słodkimi ziemniakami i sałatką na boku”, dodaje. 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/chris20hammer20pours20water20over20himself20during20the20running20stage20of20the20aj20bell20202120world20triathlon.htmlDanny Lawson / PA Images via Getty Images

Kilka Małych Porcji

Wybierając się na trzecią paraolimpiadę, 35-latek ma nieco bardziej nietradycyjne podejście, jeśli chodzi o odżywianie. “Nie ma złych pokarmów, tylko złe porcje”, mówi. Hammer tak naprawdę nie odmierza porcji ani nie stara się całkowicie eliminować niektórych pokarmów, ale spożywa mniejsze posiłki w ciągu dnia, aby wspomóc trening, a nie tylko kilka dużych.

Jest też człowiekiem ze słodyczami. “Mam Tradycję po każdym sezonie zawodów, w którym jem tonę ciasta brownie – potencjalnie całe pudełko” – śmieje się. “Moi rówieśnicy nie lubią śmieciowego jedzenia tak jak ja.”


Podobne: plan diety roślinnej


https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/ryan20bolton-1.htmlhttps://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/ryan20bolton-1.html

Ogólny Stan Zdrowia W Stosunku Do Poszczególnych Diet

“Możesz podjąć ryzyko z żywieniem poza sezonem”, mówi elite endurance coach. Dodaje, że odżywianie to nie tyle konkretna dieta, co ogólnie zdrowe odżywianie. “Jak tylko ktoś odpuści odżywianie, wszystko inne zacznie działać. Nie zawsze jest to najłatwiejsza rzecz (do zbudowania).”

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/roderick20townsend20wearing20ralph20lauren20team20usa20clothing-1.htmlRalph Lauren

Chodzenie na trawienie

– Staram się chodzić 10-15 minut po posiłku-mówi 29-latek. Oprócz pomocy w trawieniu, chodzenie pomaga Townsendowi zrobić coś, co ma mniejszy wpływ i dodać trochę urozmaicenia do jego ogólnego planu fitness. 

Rozumie również, że nie każdy dzień będzie idealnym dniem diety. “Czasami to kompromis. Wezmę mały deser zamiast dużego, tylko wiedząc, kiedy powiedzieć “tak”, a kiedy powiedzieć “nie”. Odpowiedzią jest bycie realistą i powrót do diety, dzięki czemu możesz mieć jak najwięcej dobrych dni.”

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/ariel20torres20of20the20usa20in20action20during20round20120of20the20mens20individual20kata20at20katara20beach.htmlBryn Lennon /

Nawilżenie i białko to podstawa

Dla Torresa, 23 lata, odżywianie sprowadza się do nawodnienia i budowy białka. “Mleko jest istotną częścią mojej rutyny przed i po treningu, ponieważ pomaga mi pozostać nawilżonym, a także ma wysokiej jakości białko, które pomaga budować beztłuszczową masę mięśniową, która jest niezbędna w (moim sporcie).


Możesz Też Kopać:

  • Zdrowe Fast Foody Swapy
  • Jak Odżywianie Wpływa Na Nastrój
  • “Zdrowe” przekąski, które nie są wcale takie zdrowe
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Witaminy na niebieskim tle
Read More

Czy Witaminy Wygasają?

Czy Witaminy Wygasają? Czy Witaminy Są “Najlepsze” Daty * Naprawdę * Tak Ważne ? Kaitlyn McInnis 22 stycznia…
Trzy buty do biegania na niebieskim tle
Read More

Najlepsze Buty Do Biegania

Najlepsze Buty Do Biegania 14 butów do biegania, które przeniosą Twoje biegi na wyższy poziom Mackenzie Shand 29…