Czy Powinieneś Palić Trawkę Przed Treningiem?

Mężczyzna dźwigający czarną hantlę lewą ręką na siłowni.

Czy Powinieneś Palić Trawkę Przed Treningiem?

Zapytaliśmy Zwykłych Facetów, Dlaczego Się Naćpali Przed Treningiem

Od ponad roku i siedmiu miesięcy Desmond McLaurin trenuje 2-5 dni w tygodniu. w tym czasie imponująco przytył 40 funtów masy mięśniowej, a jego max na ławce i deadliftach ” przeszedł przez dach.”

Tajna broń 27-latka? Zawsze pali jointa przed podnoszeniem.

“To pomaga zachować rzeczy z głowy i sprawia, że bardziej skupić się na tym, co robisz,” McLaurin powiedział.

A post shared by Desmond McLaurin (@desmc420) on Sep 17, 2017 at 4: 48pm PDT

Z pewnością słyszałeś o korzyściach płynących z palenia zioła po treningu. Sportowcy, tacy jak byli zawodnicy NFL Reggie Williams i Eugene Monroe, gwiazda wrestlingu Rob Van Dam i Arnold Schwarzenegger, głosili przeciwbólowe właściwości zioła po ćwiczenie (były gubernator znany z filmu Pompowanie Żelaza).
 

Ale co z paleniem przed trening?

Dr Cedric Bryant, Dyrektor Naukowy Amerykańskiej Rady ds. ćwiczeń, mówi, że trawka może pomóc ci się skupić podczas treningu.

“Zdolność do blokowania monotonii długotrwałego wydarzenia może być tak samo ważna, jak zdolność fizyczna w niektórych przypadkach” – powiedział.

Dr Bryant powiedział również, że palenie może dać sportowcom dodatkowy impuls dobrego samopoczucia.

“Część mózgu, która reaguje przyjemnym szumem po wystawieniu na działanie tetrahydrokannabinolu (THC) w marihuanie, jest tą samą częścią, która wystrzeliwuje, gdy sportowcy czują “wysoki biegacz””, powiedział.

McLaurin powiedział, że odczuwa taki impuls, i to jest duża korzyść dla jego treningu. “Dla mnie zawsze jest to coś w rodzaju stymulanta, ponieważ dostaję rodzaj przypływu energii, jaki dałby przed treningiem. I uważam, że nie tylko łagodzi bóle, które można odczuwać podczas ćwiczeń, ale także działa bardzo dobrze na bóle po treningu.”

Kevin C. (Nie jego prawdziwe nazwisko), osobisty trener w San Francisco, powiedział, że nie tylko lubi palić i trenować, gdy ćwiczy, ale nawet poleca swoim klientom marihuanę — ale tylko wtedy, gdy robią monotonną sesję treningową, taką jak zasilanie przez 45 minut na orbitreku. 

“Nigdy nie sugerowałbym super-naćpania przed treningiem, chyba że robisz coś zupełnie bezmózgiego” – powiedział.

Kevin ostrzega, że nigdy nie poleciłby zioła klientowi, który jest początkującym ciężarowcem — forma jest zbyt ważna. To samo dotyczy początkującego palacza trawki.

“Zakładam, że mają jakiś poziom tolerancji z THC przed [zalecając zioło] – nie chciałbym, aby zamienili się w idiotę i zostali wyrzuceni z siłowni.”

W dzisiejszych czasach, gdy trawka zalegalizowana jest w Kalifornii, Kevin mówi, że zwykle zaleca jedzenie lub wapowanie swoim klientom z powodu obaw o to, co dym robi z Twoimi płucami. I zawsze sativa, nigdy indica, chyba że chcesz zasnąć na rowerze.

“Smażenie płuc dymem przed potrzebą absorpcji tlenu nigdy nie jest mądre” “Dosłownie pokrywasz pęcherzyki smołą.”

Ale ta teoria jest sporna. Artykuł z 2006 roku w British Journal of Sports Medicine twierdził, że wdychanie marihuany może mieć ” szkodliwy wpływ na płuca, jamę ustną i górne drogi oddechowe.”Jeszcze badania 2012 w Journal of the American Medical Association nie znaleziono dowodów na to, że marihuana wpływa na pojemność płuc przeciętnego użytkownika. W rzeczywistości badanie z 2012 r. wykazało, że palenie może zwiększyć pojemność płuc dla przeciętnych użytkowników ze względu na to, jak użytkownicy wdychają głęboko i wstrzymują oddech. Ława przysięgłych nadal się tym zajmuje.

Inny sportowiec, z którym rozmawiałem, Corey B., to 30-letni zawodnik brazylijskiego jiu-jitsu grappler i właściciel siłowni w Montrealu. Podczas gdy osobisty trener, z którym rozmawialiśmy, nigdy nie poleciłby współzawodnictwa na wysokim poziomie, Corey mówi, że wygrał mecze naćpany. Ostatnio jednak ochłodził go na przedmeczowych papierach, ponieważ uważa, że jego serce cierpi, gdy pali więcej niż pół grama dziennie.

“Wydolność sercowo-naczyniowa może nieznacznie ucierpieć, gdy dużo palę. Jak trochę palę to w ogóle nie mam tego problemu

Corey dodał: “czasami [palenie] może sprawić, że będziesz trochę leniwy, ale myślę, że to jest coś, co możesz przezwyciężyć, skupiając się na byciu obecnym podczas treningu.”

Jason Diener, 28-letni rowerzysta w Ottawie, który napędza 200 do 300 kilometrów tygodniowo (125 do 186 Mil), również powiedział, że przestał palić tak dużo ostatnio. Ale kiedy był, mógł wygodnie zrobić 30 km jazdy rowerem, nie czując chęci, aby rzucić.

“Jest takie wielkie założenie, że palenie chwastów i topienie się na kanapie, ale to niesamowite na treningi” – powiedział Diener. “Myślisz mniej, skupiasz się na tym, co robisz, masz więcej wytrzymałości, aby przekraczać swoje granice i tak szybko się regenerować. To też uspokaja twój oddech.”

Ci faceci uważają, że marihuana pomogła im w treningu, więc czy powinieneś zacząć dodawać (legalne) zioło do swoich treningów? Może nie. Według dr Bryanta możesz wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

“Stwierdził po prostu, marihuana nie jest czymś, co ktoś powinien dodać do swojej rutyny w nadziei, że poprawi wydolność fizyczną,” lekarz powiedział. “Istnieje po prostu zbyt wiele zagrożeń i niewiadomych związanych z regularnym stosowaniem, z których nie najmniej jest budowanie tolerancji, która wymaga cięższego stosowania, aby osiągnąć te same wyniki.”

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Odkryj Varibike

Odkryj Varibike Varibike Jest Tutaj, Aby Przenieść Twój Reżim Rowerowy Na Wyższy Poziom Redakcja AskMen 10 lipca 2018…
Bieżnia składana NordicTrack na czerwonym tle
Read More

Najlepsze Bieżnie Składane

Najlepsze Bieżnie Składane 9 składanych bieżni do rozruchu Cardio w małych przestrzeniach Rebecca Strong 9 sierpnia 2021 rok…
Trzy butelki żelkowych witamin od lewej do prawej: Nature 's Way Sambucus Elderberry, Olly Perfect Men' s Multi i Smarty Pants Organics wi
Read More

Najlepsze Witaminy Gummy

Najlepsze Witaminy Gummy Przyjmowanie witamin staje się słodką rutyną z tymi najlepszymi żelkami Ashley Keegan 20 lipca 2021…