Czy Proszek Białkowy Wygasa?

Proszek białkowy i miarka

Czy Proszek Białkowy Wygasa?

Czy Białko W Proszku Naprawdę Wygasa? Zapytaliśmy profesjonalistów

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Zdjęcia produktów z witryn sklepów.


Kolejny dzień, kolejny trening całkowicie zmiażdżony na siłowni. Brawo! Ale oto sprawa: jeśli pierwszą rzeczą, którą robisz po tym pocie-oprócz wskoczenia do gorącego prysznica dla poprawy wszystkich wokół ciebie-nie jest tankowanie ciała, to robisz to źle. Zwłaszcza, że sięgnięcie po opcję zapakowaną w białko po treningu oporowym może pomóc w naprawie tkanki mięśniowej – wynika z badań opublikowanych w Journal of Applied Physiology.

Podobne: najlepiej smakujące proszki białkowe

Oczywiście, jest to idealne, aby uzyskać białko z całych źródeł żywności. Jednak, gdy jesteś w pośpiechu lub w ruchu, proszek białkowy zapewnia prosty, łatwy sposób na uzyskanie tego niezbędnego odżywiania. A kiedy wrzucisz go do smoothie, Weźmiesz też inne kluczowe witaminy i składniki odżywcze. 

Pytanie jednak brzmi, czy jeśli od lat zbierasz z tego samego słoika pudru (dziękuję, zakupy masowe), czy faktycznie robisz sobie krzywdę? Czy proszek białkowy może wygasnąć?

Krótka odpowiedź brzmi: tak.


Czy Proszek Białkowy Wygasa?


Ponieważ proszek białkowy jest suchy, trudno jest bakteriom rosnąć w pojemniku (lub torebce), mówi Alissa Rumsey, MS, RD, CSCS, założycielka Alissa Rumsey Nutrition and Wellness. Mimo to, nie bez powodu jest data przydatności, i to jest coś, o czym powinieneś pamiętać, gdy tankujesz. “Chociaż jest nadal bezpieczny w użyciu po dacie użycia, smak może zacząć się zmieniać”, mówi. “Co ważniejsze, część białka zaczyna się rozkładać. Prawdopodobnie nie sprawi, że zachorujesz, ale możesz nie otrzymywać tyle białka, ile myślisz.”

Carissa Galloway, RDN, główny konsultant ds. żywienia białkowego zgadza się. “Podobnie jak większość produktów spożywczych, Data” najlepiej używana “jest nie bez powodu, a jakość ma wpływ na to, jak przekroczysz tę datę ważności”, mówi, dodając, że ” samo białko może również ulec denaturacji z czasem, gdy cukier wchodzi w interakcję z białkiem i może nie dostarczać tyle białka, ile się spodziewasz.” 


Jak przechowywać białko w proszku


Chociaż niewiele możesz zrobić z bieżącym zapasem przeterminowanych proszków białkowych, istnieją kroki, które możesz podjąć, aby zapewnić, że przyszłe zakupy białka zostaną wykorzystane do ostatniej miarki.

  1. Bądź mądry w kwestii przechowywania danych: Każda przestrzeń, która przyciąga dużo ciepła i wilgoci, nie jest idealna do przechowywania proszku białkowego. Galloway zaleca trzymanie go w spiżarni lub chłodnej, suchej szafce. “Spiżarnia to świetne miejsce, ale unikaj wilgotnych lub ciepłych środowisk, takich jak samochód, garaż lub górna część lodówki. Idealna temperatura do przechowywania proszku białkowego wynosi poniżej 72 stopni Fahrenheita”, mówi.
  2. Załóż pokrywę mocno: Jeśli twój proszek białkowy jest dostępny w torbie, a nie w wannie, możesz rozważyć przeniesienie go do pojemnika, który można łatwo zamknąć pokrywką. “Wilgoć może powodować zmiany w proszku białkowym na długo przed datą ważności, więc trzymaj mocno pokrywkę lub przenieś proszek białkowy do pojemnika z zatrzaskową pokrywką”, dzieli się Galloway.
  3. Kup odpowiednią kwotę: Jeśli jesteś jedyną osobą w domu używającą proszku białkowego i kupujesz zbyt duży pojemnik, prawdopodobnie nie użyjesz proszku białkowego przed jego wygaśnięciem. Galloway zaleca myślenie o typowych tygodniowych porcjach i zakupach, mając to na uwadze. Jeśli chcesz kupić luzem, rozważ podzielenie kosztów z przyjacielem i umieszczenie połowy porcji w pojemniku wielokrotnego użytku.
  4. Szukaj krótkich list składników: Rumsey dzieli się tym, że proszki białkowe z kilkoma składnikami, a mniej sztucznych smaków i kolorów zwykle trwają dłużej. Białko sojowe, świetna opcja wegetariańska lub wegańska oraz inne opcje roślinne, takie jak groch lub konopie, są często dobrymi wyborami.

Podobne: najlepsze proszki białkowe


Rekomendacje Produktów


https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/sunwarrior20warrior20blend20plant20protein20powder.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/sunwarrior20warrior20blend20plant20protein20powder.html

Idealne dla każdego, kto przestrzega diety wegańskiej lub wegetariańskiej, to białko roślinne zawiera 17 gramów białka na porcję. Lekkostrawny, gęsty proszek doda dodatkowego smaku czekolady.

39,99 zł Amazon.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/premier20protein20high20protein20shakes.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/premier20protein20high20protein20shakes.html

Galloway uwielbia te koktajle, ponieważ są one łatwe do chwycenia w podróży, i można zaplanować swoje porcje przy ich zakupie. “No prep, or mess and I know exactly how much protein I’ m getting in each porcja, ” mówi. Nigdy nie napotkasz zmęczenia smaku. Istnieje 10 różnych opcji smakowych, w tym karmel, czekolada i bułka cynamonowa.

24,99 zł Amazon.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/naked20rice20protein.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/naked20rice20protein.html

Bez zamieszania. Do tego zmierza zespół Naked z jednoskładnikowym proszkiem białkowym. Ta wolna od GMO mieszanka wykonana jest ze specjalnego procesu ekstrakcji, który zachowuje integralność aminokwasów. 
74,99 zł Amazon.com


Możesz Też Kopać:

  • Co To Jest “Proffee”? Oto dlaczego profesjonaliści Fitness łączą białko z kawą
  • Najlepsze Organiczne Proszki Białkowe
  • Oto dlaczego trenerzy przełączają się na proszek białka krykieta

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts