Czy Wasz Związek Jest Odporny Na Oszustwa?

Szminka koszula

Czy Wasz Związek Jest Odporny Na Oszustwa?

3 proste kroki (i 1 skomplikowany) dla Cheat-Proofing relacji

Oszukiwanie to skomplikowana sprawa.

Chociaż istnieje wiele uogólnionych rzeczy, które stanowią oszustwo, ludzie podchodzą do nich na różne sposoby. Dla niektórych najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest romans emocjonalny, podczas gdy dla innych sekretne uczucia byłyby znacznie mniej złe niż rzeczywisty Seks. Są też takie rzeczy jak jednonocne postoje, płacenie pracownikom seksualnym, sekretne sekstowanie, a nawet mikrojeating.

Powiązane: Wszystko, co musisz wiedzieć o oszukiwaniu w związku

Krótko mówiąc, nie ma uniwersalnej definicji oszukiwania. Prawdziwa prawda o oszustwie polega na tym, że osoba, która została oszukana, wie o tym, ponieważ działania ich partnera pozostawiły ich w szoku, zdradzie i bezbronności.

Ale cokolwiek uważasz za oszustwo, jedna rzecz, którą wszyscy prawdopodobnie zgadzają się na to, że nie chcą, aby stało się to w ich związku. Szczególnie nie chcesz, aby druga osoba oszukiwała, ale rzadko jest osoba, która rozpoczyna związek mając nadzieję, że sami będą oszukiwać. A jednak zdarza się to każdego dnia.

Więc jak można uniknąć tego okropnego wyniku? Rozmawialiśmy z wieloma ekspertami, aby ci pomóc.

Dlaczego Ludzie Oszukują?

Jeśli zostałeś oszukany, ważne jest, aby nie winić się za działania drugiej osoby. Mimo to pragnienie zrozumienia tego, co się stało, może być przytłaczające-dlaczego ludzie oszukują?

“Jako ludzie wszyscy jesteśmy istotami spełniającymi potrzeby. Cały dzień każdego dnia staramy się zaspokoić podstawowe potrzeby emocjonalne”, mówi trener randkowy Connell Barrett. “Ludzie oszukują z prostego powodu: nie zaspokajają swoich potrzeb, więc udają się gdzie indziej. Jeśli osoba w związku nie czuje się wyjątkowa, połączona lub pożądana, będzie szukać innych pojazdów, aby zaspokoić te potrzeby, i mogą oszukiwać w służbie tych potrzeb. Będą szukać kogoś, kto sprawi, że poczują się wyjątkowi, połączeni, pożądani.”

Nowoczesna koncepcja relacji, w której oczekuje się, że twój partner będzie dla ciebie wszystkim i odwrotnie, utrudnia spełnienie wszystkich tych potrzeb.

“Monogamia jest trudna-zwłaszcza jeśli tworzymy monogamię w sposób, który wymaga jednego partnera, aby zaspokoić wszystkie nasze potrzeby (seksualne, emocjonalne, praktyczne itp.) “, mówi dr Jess O ‘Reilly, gospodarz podcastu “@ SexWithDrJess”. “Większość ludzi nie mówi o swoich oczekiwaniach dotyczących monogamii, a to prowadzi do nieporozumień i często (postrzeganej) niewierności.” 

Jor-El Caraballo, terapeuta relacji i współtwórca Viva Wellness, zgadza się, że mówienie o rzeczach w realny sposób jest bardzo ważne, jeśli chodzi o wierność, a brak tego może być dużym czynnikiem w zbłądzeniu jednego (lub obu) partnerów. 

“To banał, ale komunikacja jest sercem każdego związku” – mówi. “Z mojego doświadczenia wynika, że kiedy partner zdradza, brakowało wielu emocjonalnych informacji, których brakowało drugiemu partnerowi — czy to była nuda, zbliżająca się trauma, czy brakowało informacji z rozmów między partnerami.”

Oczywiście czynniki materialne często odgrywają również dużą rolę: obecność kogoś spoza związku flirtującego z jednym z was, dystans, fizyczny lub emocjonalny i inne stresory mogą popchnąć kogoś, kto w przeciwnym razie byłby wierny w kierunku niewierności. 

Według Caraballo, ktoś może zdradzać partnera”, ponieważ może i chce (również wierząc, że nie zostanie złapany) lub nadrobić coś, czego brakuje w ich związku (może to być fizyczne lub emocjonalne).”  

Możliwe jest również, że ich oszustwo stanowi wzór, który niekoniecznie ma coś wspólnego z Tobą lub obecnym Związkiem.

“Jeśli twój partner oszukiwał wcześniej, na Tobie lub innym partnerze, on lub ona jest znacznie bardziej skłonna do oszukiwania ponownie”, mówi Tina B. Tessina, Ph. d., psychoterapeutka i autorka ” jak być szczęśliwymi partnerami: wypracowanie tego razem.””Ludzie, którzy dorastali w atmosferze zdrady i oszustwa, częściej zdradzają i wybierają niewiernych partnerów. [Lub,] czasami, niepokój o bycie oszukanym może zmotywować partnera do oszukiwania.”

Czy Można Zapobiec Oszustwom?

Myślenie o tym, dlaczego oszustwo się dzieje, budzi myśl o tym, jak można by go o zapobieganiu temu występowaniu. Czy możesz podjąć działania, które zmniejszą prawdopodobieństwo, że ty lub twój partner będziecie oszukiwać? Krótko mówiąc, Czy możesz “oszukać” swój związek?

Oczywiście, nie ma gwarancji, że możesz zmienić czyjeś zachowanie. Jeśli ktoś czuje się głęboko zmuszony do oszukiwania, żadna ilość przygotowanych fundamentów lub logistycznych środków zapobiegawczych nie może go powstrzymać.

Ale są zdecydowanie sposoby, które można obniżyć szanse na oszustwo dzieje się w związku. Przede wszystkim, Barrett sugeruje, jest prawdziwa inwestycja w relacji, i upewniając się, że potrzeby każdej osoby są spełnione.

“Związek jest jak kwiat, który wymaga ciągłej pielęgnacji — wody, opieki, światła słonecznego”, mówi Barrett. “Aby twój związek był wierny, zarówno ty, jak i twój partner musicie skupić się na dawaniu sobie nawzajem pewności, miłości i pasji. Spraw, aby twój partner czuł się tak zadowolony, że sama idea błądzenia nigdy nie wchodzi w ich umysły. Ale nie dawajcie, dawajcie, dawajcie. Twoje potrzeby są ważne, więc upewnij się, że twój partner je spełnia. Bądź gotów przyjąć.”  

Ale jaką formę przybierze ta inwestycja? Aby go rozbić, oto cztery podejścia, które pomogą Ci zmniejszyć prawdopodobieństwo zerwania związku przez niewierność.

1. Sprawiamy, Że Czujemy Się Pożądani

Jeden duży czynnik w oszukiwanie – jak w, poszukiwania interakcji seksualnych (czy to długi romans, jedna noc, dzieje się na randki, flirt, to nazwa) poza związkiem-jest jak seks i pragnienie działają w związku. Jeśli jedno z was lub oboje nie czujecie się sexy lub seksualnie spełnione, ma sens, na pewnym poziomie, szukanie tego uczucia od kogoś innego.

“Jeśli seks i intymność wyjdą z [długotrwałego związku], prawdopodobieństwo, że dojdzie do oszustwa, wzrasta”, mówi Tessina. “Najpotężniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby utrzymać silny związek, jest stworzenie partnerstwa, zespołu, w którym obie strony czują się szanowane, dbane i potrzebne. Każda osoba będzie kuszona do oszukiwania, jeśli związek jest odłączony, lub zatonął w przyjaźni-uczucia bez seksu.”

Jednak unikanie takiego wyniku może być bardziej złożone niż tylko świadomość możliwości. Na początek, różni ludzie interpretują poczucie szacunku, troski i potrzeby na różne sposoby.

“Większość ludzi chce czuć się pożądana, ale nie jest to wymóg dla każdej osoby”, zauważa O ‘ Reilly. “I Żadna dwójka ludzi nie doświadczy uczucia bycia pożądanym w ten sam sposób. Mogę chcieć, aby mój partner był fizycznie nad moim ciałem, podczas gdy ty możesz chcieć, aby twój partner użył swoich słów, aby wyrazić swoje pragnienie w nowy i niepowtarzalny sposób.”

Ważne jest również stosowanie różnych podejść, a także elastyczność w odniesieniu do potrzeb partnera.

“Znajdź sposoby każdego dnia, aby twój partner czuł się pożądany”, mówi Barrett. “Istnieje niezliczona ilość sposobów, aby to zrobić — daj partnerowi konkretne komplementy, powiedz “Kocham Cię”, zrób to tak, jak wtedy, gdy zacząłeś się spotykać, powiedz im, że za nimi tęsknisz, podziel się sekretami.”

Tymczasem Tessina sugeruje pracę nad rozjaśnieniem nastroju wokół seksu w związku.

“Aby mieć więcej zabawy, skup się na zabawie zamiast na osiągnięciu celu”, mówi. “Niektóre sex spotkania idą dobrze, niektóre Nie, więc mają poczucie humoru. Spędzaj więcej czasu chichocząc, rozmawiając i będąc głupim, a mniej pod presją. Lżejsza postawa sprawia, że seks jest zabawniejszy.”

Na koniec dnia ważne jest, aby pamiętać o granicach tego, co zachowania zewnętrzne mogą osiągnąć. Jeśli jedna osoba w związku zmaga się z głęboko zakorzenionymi problemami z poczuciem własnej wartości wokół ich tożsamości seksualnej i / lub pożądliwości, druga osoba może nie być w stanie naprawić tych samych.

“Aby ktoś czuł się bardziej pożądany, jest trudne”, mówi Caraballo. “Ostatecznie nikt inny nie jest odpowiedzialny za to, abyś czuł się ceniony. To uczucie musi być zasadniczo wewnętrzne, w przeciwnym razie wszelkie próby napełnienia Cię pewnością siebie, a uczucie pragnienia będzie tymczasowe i bezowocne na dłuższą metę.” 

2. Mówiąc o monogamii, granicach i pożądaniu

Jednym z obszarów, w którym wiele par podróż w górę jest zapominając rozwijać fundament uczciwej rozmowy o swoich pragnień seksualnych.  

Jasne, to zrozumiałe-mówienie o swoich popędach seksualnych może być głęboko niezręczne, krępujące i przerażające dla wielu ludzi – ale związek, w którym nie ma dialogu wokół seksu, może łatwo stać się takim, w którym rozwiązywanie problemów, które się dzieje, jest raczej zewnętrznym popychaniem niż wewnętrzną poprawą.  

Jeśli jesteś seksualnie niezadowolony, oszukujesz, zamiast rozmawiać ze swoim partnerem o tym, co Cię frustruje. Jednym ze sposobów walki z tą tendencją jest mówienie o seksie.

Tessina sugeruje zorganizowanie tego, co nazywa “sesją rozwiązywania problemów.” 

“Zacznij od Zapewnienia i dobrej woli, przypominając sobie nawzajem o swojej miłości i pragnieniu, aby twój związek seksualny był spełniony dla was obojga”, mówi. “Pamiętajcie, że pod waszym niepokojem, frustracją i walką, każdy z was tęskni za tym, aby drugi troszczył się o to, czego chcecie i aby was rozumiał. Jest to doskonała okazja, aby poprawić całą komunikację w swoim związku i wydostać się z utknięcia.”

Oprócz bycia otwartym na to, czego potrzebujesz i czujesz, ważne jest, aby być przygotowanym na słuchanie rzeczy, których nie kochasz od swojego partnera. Trudne rozmowy są przecież drogą dwukierunkową.  

“Bycie uczciwym oznacza nie tylko mówienie prawdy, ale także gotowość do słuchania prawdy od siebie nawzajem”, mówi Tessina. Opowiada się za postawą, która mówi: “‘może mi się nie podoba to, co mi mówisz, mogę mieć problemy z słyszeniem tego, ale nadal będę cię kochać i będziemy pracować razem, aby dojść do porozumienia, które działa.’” 

O ‘ Reilly zgadza się, że chęć angażowania się w trudne rozmowy może pomóc parze uniknąć oszustwa-szczególnie, mówiąc o konstrukcji bycia wiernym sobie.

“Mów o monogamii”, sugeruje. “Monogamia oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi, więc musisz omówić swoje oczekiwania, obawy i granice. Bądź szczera o swoim pragnieniu dla innych ludzi, zbyt. Znajdziesz innych ludzi atrakcyjnych. Najprawdopodobniej pomyślisz o scenariuszach seksualnych, które nie obejmują twojego partnera. Jeśli ukrywacie te uczucia i pragnienia i czujecie się winni, poczucie winy może przerodzić się w wstyd.”

Aby tego uniknąć, O ‘Reilly sugeruje prowadzenie” otwartych, wrażliwych rozmów na temat dwóch rzeczy-uczuć i fantazji.”

 Twoim podstawowym uczuciem erotycznym, mówi, jest ” uczucie, którego musisz doświadczyć, aby uprawiać seks i cieszyć się nim. A każda osoba jest inna. Niektórzy z nas muszą czuć miłość. Inni muszą czuć się bezpiecznie. Inni muszą czuć się wyzwani. Inni nadal muszą czuć się seksownie. Potrzeba odrobiny szczerości, żeby zidentyfikować twoją, ale musisz nad tym popracować.”

Co do fantazji?

“Musisz mówić o swoich fantazjach seksualnych i słuchać otwarcie partnera”, mówi. “Z wrażliwością, ale nie osądem.”

Bez możliwości omówienia najbardziej erotycznych fantazji seksualnych, nigdy nie będziesz w stanie osiągnąć prawdziwej zgodności seksualnej. Bez tego, coś zawsze będzie nie tak w związku.

3. Pójście Na terapię dla par lub terapię seksualną

Jedno podejście, że pary mogą nie brać pod uwagę wystarczająco dużo jest przynosząc pomoc profesjonalisty i będzie dla par poradnictwa, a nawet terapii seksualnej.

Podczas gdy większość ludzi rozumie znaczenie zewnętrznych perspektyw na nasze romantyczne relacje, pomysł zwrócenia się do nieznajomego, aby pomógł nam przejść przez rzeczy, wydaje się zniechęcający, nawet jeśli są przeszkoleni do tego. Istnieje nawet przekonanie, że zrobienie tego może sugerować, że istnieje prawdziwy problem i że żadne z was nie jest w stanie naprawić rzeczy na własną rękę.

“Terapia par to świetna przestrzeń dla par, aby uzyskać wsparcie w ich związku”, mówi Caraballo. “Większość ludzi czekać naprawdę długi czas, aby szukać pomocy, tworzenie stereotypu, że doradztwo pary oznacza koniec związku. Czasami tak jest, ale gdy jest używane jako narzędzie w kierunku zdrowia relacyjnego, poradnictwo dla par może zaoferować bezpieczniejszą przestrzeń do wyrażania uczciwych prawd i uczenia się umiejętności, aby związek był lepszy.”

Tego rodzaju umiejętności mogą przejść długą drogę w kierunku radzenia sobie z problemami, które w przeciwnym razie mogłyby prowadzić do niewierności — rzeczy takich jak dynamika seksualna, problemy z samooceną i wzajemne oddziaływanie między nimi.

“Poradnictwo dla par może być świetną przestrzenią dla par, aby nauczyć się również mówić o swoich pragnieniach”, dodaje Caraballo. “W strefie bez wstydu, nie osądzając, pary mogą badać interesy wykraczające poza konwencjonalne standardy, które mogą otworzyć ekscytujące możliwości ponownego połączenia i wzrostu seksualnego.”

Couples counseling jest również więcej niż tylko dwóch z Was jest zmuszony do rozmowy bardziej otwarcie o rzeczach, które cię dręczą. Może to być cenne miejsce, aby nauczyć się, jak prowadzić te rozmowy w prawdziwie konstruktywny sposób.

“Doradca może pomóc ci rozmawiać o trudnych tematach i utrzymać rozmowę z dala od toru”, zauważa Tessina. “Dobry doradca nauczy Cię dobrych umiejętności komunikacyjnych, takich jak słuchanie na zmianę bez przerywania, utrzymywanie komunikacji w sposób jasny i zrozumiały oraz pomoc w wyrażaniu rzeczy, które mają problemy z wyrażeniem W słowach.”

Powiązane: Jak odbudować zaufanie po romansie, wyjaśniono

Warto również pamiętać, że wpływ terapii trwa znacznie dłużej niż rzeczywiste sesje. Oznacza to, że możesz ćwiczyć umiejętności i techniki, których się uczysz, długo po tym, jak przestaniesz chodzić do terapeuty.

Pytanie brzmi: jak poruszyć ten temat, nie sprawiając wrażenia, że związek jest skazany na zagładę?

“Jeśli chcesz iść na terapię ze swoim partnerem, porozmawiaj o tym, dlaczego chcesz zobaczyć się z terapeutą/doradcą i co chcesz z tego uzyskać” – mówi O ‘ Reilly. “Zacznij od siebie:” zmagam się z X i potrzebuję pomocy w mówieniu o tym.”Lub przedstawić go jako pozytywne działanie i zapewnić:” naprawdę cenię tę relację i chcę w nią inwestować. Myślę, że pomogłoby mi porozmawiać z terapeutą.”Poproś o wsparcie:” czy rozważyłbyś pójście ze mną porozmawiać…?’”

4. Otwarcie związku

Chociaż nie dla wszystkich, innym sposobem, który może zapobiec oszukiwaniu jest zachęcanie do seksu poza związkiem.

Jeśli obaj partnerzy zgadzają się, że można odkrywać rzeczy z innymi ludźmi — niezależnie od tego, czy chodzi o randki, Umawianie się, angażowanie się w spotkania online, takie jak cyber-seks lub sekstowanie, czy cokolwiek, na co oboje się zgadzacie-technicznie usuwa to oszustwo.

Nie oznacza to, że nie możesz zdradzić czyjegoś zaufania w otwartym związku, ale jeśli istnieje umowa i obie strony szanują granice, które wspólnie ustaliły, może to być sposób na seks z kimś innym bez oszukiwania.

Mimo to, to nie jest tak proste, jak uzyskanie partnera, aby zgodzić się, że seks z innymi ludźmi jest na stole.

“Jeśli masz do czynienia z problemami zaufania i nieuczciwości, otwarcie swojego związku może zaostrzyć te problemy”, ostrzega O ‘ Reilly. “Niektórzy ludzie uważają, że otwarcie związku może pomóc w ułatwieniu komunikacji, ale jeśli martwisz się o oszustwo lub problemy z komunikacją, najpierw popracuj nad tymi problemami.”

Biorąc to pod uwagę, jeśli głównym problemem jest to, że jeden lub oboje odczuwacie potrzebę odkrywania seksu lub flirtu z innymi ludźmi, ale oboje kochacie i ufacie sobie nawzajem, uzyskanie zgody partnera na odkrywanie tych pragnień jest lepszym podejściem niż robienie tego za plecami.

Jednym ze sposobów, aby zrobić to tak bezstresowo, jak to możliwe, jest robienie tego jako zespół, a nie osobno. Maria Sullivan, ekspert ds. randek i wiceprezes ds. Dating.com, sugeruje rozpoczęcie od wejścia na internetowy serwis randkowy i wspólnego odkrywania.

“Przytulcie się na kanapie, nalejcie kieliszek wina i razem umówcie się na randkę online” – mówi. “Rozmowa z nowymi ludźmi, gdy jesteście w tym samym pokoju, może pomóc przełamać tabu, a nawet ożywić niektóre fantazje. To może być radosny sposób dla was obu, aby ułatwić otwarty związek.”

Zauważa również, że wyznaczanie granic na temat tego, z kim możesz spać-a także jak, kiedy i tak dalej-przejdzie długą drogę w kierunku zapewnienia, że otwarty związek nie stanie się gigantycznym bałaganem zazdrości, nieporozumień i zranionych uczuć.  

“W otwartych związkach, które widziałem wcześniej w pracy, często określa się zasadę “ile razy””, mówi Sullivan. “Kiedy angażujesz się w jakiekolwiek relacje poza związkiem, ile razy możesz spiknąć się z tą osobą, zanim stanie się ona romansem? Może zgadzasz się na jednonocne przygody, lub widywanie się z osobą maksymalnie trzy razy. Może to pomóc zapewnić każdego partnera, że nie zostaną one zastąpione.”

W zależności od tego, jak ty i twój partner jesteście, niektóre z tych strategii będą działać lepiej niż inne. Może terapia dla par sama może zadziałać, może skończysz próbując wszystkich czterech.

Możliwe, że bez względu na to, co robisz, oszustwo wciąż się zdarza. Ale mając na uwadze te strategie, przynajmniej masz nad czym pracować.

Możesz Też Kopać:

  • Sześć różnych poziomów oszukiwania, ujawnione
  • Przewodnik AskMen jak być romantykiem
  • Pięć walk Każda para ma (i jak sobie z nimi radzić)
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts