Dlaczego potrzebujesz kompleksowego badania oczu

Mężczyzna w telefonie praca na laptopie przy biurku w domu
Ten artykuł jest sponsorowany przez VSP Vision Care
Sponsor Logo


Dlaczego potrzebujesz kompleksowego badania oczu

Wszyscy stajemy się ćpunami ekranowymi , a nasze oczy płacą cenę

Ostatni rok zamknięć, społecznego dystansu i” maskowania ” pokazał nam wszystkim, w bardzo dramatyczny sposób, znaczenie właściwej opieki zdrowotnej. Myjemy ręce częściej niż kiedykolwiek wcześniej i prowadzimy ważne rozmowy na temat zdrowia psychicznego po długotrwałej izolacji społecznej. Ale moje doświadczenie z ostatniego roku przekonało mnie, że jest jeden ważny obszar naszego samopoczucia, który pomijamy: nasza wizja.

Powiązane: Najlepsze okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy

Jak wielu ludzi, od początku pandemii zostałem wtrącony w życie WFH (praca w domu). I chociaż jestem wdzięczny, że zachowałem swoją pracę, gdy tak wielu straciło swoją pracę, i równie wdzięczny, że natura mojej pracy uchroniła mnie przed niebezpieczeństwem, gdy tak wielu dzielnych pracowników linii frontu codziennie walczyło z COVID-19, mój czas na ekranie wzrósł. W rezultacie zauważyłem kilka poważnych konsekwencji dla mojego wzroku, od zmęczenia wzrokowego po niewyraźne widzenie i zmęczenie oczu.

Aby zilustrować mój punkt widzenia, pozwólcie, że namaluję dla was typowy dzień w moim życiu w ciągu ostatniego roku. Założę się, że będzie to wyglądać znajomo dla wielu z Was, którzy robili to samo, i może rzucić trochę światła na to, dlaczego wszyscy musimy zacząć lepiej dbać o nasze oczy jak najszybciej – od świadomego robienia przerw od naszych ekranów do corocznego, kompleksowego badania oczu.


24 godziny człowieka i jego ekrany


Dzień dobry.

Każdy poranek jest dokładnie taki sam: jestem w błogim śnie, dopóki dźwięk mojego alarmu iPhone ‘ a nie wstrząśnie mną, więc pierwszą rzeczą, którą robię każdego dnia, jest anulowanie alarmu i sprawdzenie moich powiadomień. Dostałem jakieś ważne e-maile z pracy? Czy sytuacja w moim mieście COVID pogorszyła się lub poprawiła? Czy ktoś z moich przyjaciół lub rodziny jest chory? Ten mały rytuał prawdopodobnie zajmuje mi tylko pięć minut, ale to pięć minut wpatrywania się w jasny ekran w wciąż ciemnym pokoju.

Kiedy moje poranne zameldowanie się na temat stanu świata dobiegnie końca, robię zwykłe rzeczy: wstaję z łóżka, ubieram się, robię śniadanie. Przez cały ten czas, choć, mój telefon jest włączony i w pobliżu, i są szanse jestem coraz powiadomienia – z pracy, z mediów społecznościowych, od rodziny i przyjaciół – że staram się odpowiedzieć w wolnych chwilach między przerzucając moje jajka lub masłem mój toast.

Dzień Pracy

Podobnie jak wielu współczesnych mężczyzn i kobiet, mój dzień pracy pochłania ekran komputera-w rzeczywistości dwa. Moja praca polega na pisaniu, redagowaniu i wysyłaniu e-maili, a wszystko to odbywa się na dwóch monitorach, których używam na moim komputerze roboczym. Ten rodzaj pracy wymaga dużo mojego czasu i uwagi, i nie jest niczym niezwykłym dla mnie pracować przez lunch nawet nie zdając sobie sprawy, że czas upłynął.

Dla tych z Was, którzy prowadzą wynik, to 3-4 godziny zaangażowanego oglądania ekranu. I podczas gdy przestrzegam protokołu o trzymaniu moich monitorów z dala od mojej twarzy, jestem również bardzo świadomy, że wpatruję się w małe słowa na ekranie w niewielkiej odległości. Kiedy w końcu odrywam się od pracy i skupiam swoją uwagę gdzie indziej, często doświadczam chwilowego niewyraźnego widzenia, a w złe dni łagodnych bólów głowy.

Przerwa Obiadowa

Ostatnio kanibalizuję swoją przerwę na lunch, wykorzystując ją do szybkiego treningu trwającego od 30 do 45 minut. Ale nawet tutaj nie uciekam przed ekranem, ponieważ streamuję mój trening z YouTube do mojego telewizora w salonie. Zwykle jest to jakaś forma kalisteniki, a moje oczy nie są całkowicie przyklejone do ekranu, gdy mój instruktor przeprowadza mnie przez moją sesję potu, ale nie mogę zaprzeczyć, że ekran nadal ma główną rolę, nawet w moim reżimie fitness.

Po szybkim prysznicu i krótkiej wycieczce do kuchni po przygotowane jedzenie lub zrobienie sobie kanapki wracam do pracy-i do ekranów.

Popołudnie

Jestem na zegarze do 18.00, w tym czasie wszystkie ekrany cały czas. Staram się robić sporadyczne przerwy od oglądania ekranu (więcej o tym później), ale szczerze mówiąc moja praca jest dość wymagająca i wciągająca i często zapominam. A Facebooka Instagrama w telefonie, kiedy w pracy się usypiam, często zdarza się, że przerwa od jednego ekranu przekłada się na skupienie na Instagramie.

O 18: 00 oficjalnie kończę pracę. Wyłączam komputer, dziękując, że zobaczę go ostatni do następnego dnia.

Wieczór

Po pracy zwykle robię sobie obiad, ale niektóre dni są tak wyczerpujące, że ostatnią rzeczą, jaką chcę zrobić, to wejść do kuchni i przygotować jedzenie. Prawdę mówiąc, korzystam z aplikacji do dostarczania żywności częściej, niż chciałbym się przyznać.

Godziny po pracy, przed snem są również niezwykle ważne dla nadrobienia zaległości z przyjaciółmi i rodziną, co w dzisiejszych czasach oznacza iPad Zoom lub połączenie FaceTime. Kiedy to się kończy – zwykle w czasie, gdy przychodzi Moje jedzenie, wszystko, co mam energię, to warzywa na kanapie i nadrobić zaległości w każdym programie, który streamuję na Netflix lub Amazon Prime, a może odebrać kontroler PS5 i grę.

Robię to przez godzinę lub dwie, zanim myję zęby i uderzam w worek, aby przygotować się na kolejny dzień.

Dopiero wtedy, gdy zacząłem świadomie śledzić mój czas na ekranie, zacząłem zdawać sobie sprawę, przez jaki maraton każdego dnia przechodzę Oczy. Przykład: w przeciętnym dniu w moim życiu spędzam Śmieszne 12 godzin wpatrując się w różne ekrany. A oto kicker: nie jestem wyjątkowy! Raport Nielsena wykazał, że przeciętna amerykańska dorosła osoba spędza 11 godzin i 27 minut na interakcji z ekranami w ciągu dnia – i badanie to zostało przeprowadzone przed pandemia. Według Rady wizji ten rodzaj długotrwałego i częstego korzystania z ekranów może powodować tzw. cyfrowe zmęczenie oczu ze względu na zaangażowanie naszej bliskiej wizji w tym czasie i niebieskie światło emitowane przez ekrany. Ponad połowa dorosłych Amerykanów doświadcza tego stanu, który może obejmować objawy, takie jak ból, łzawienie, suchość oczu, niewyraźne widzenie i bóle głowy.


Co możesz zrobić, aby chronić swoją wizję


Jeśli czytasz ten artykuł z niewygodnym uczuciem, że Twoje dni i moje wyglądają strasznie podobnie, możesz być podatny na cyfrowe zmęczenie oczu. W rzeczywistości istnieje duża szansa, że masz już objawy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Zanim miałem regularne ataki niewyraźnego widzenia, przez cały dzień odczuwałem bóle głowy i zamiast traktować je jako znak ostrzegawczy, że muszę dostosować swoje nawyki ekranowe, zwykle po prostu wziąłem Advil i przepracowałem się przez pracę.

Ale nie obawiaj się jeszcze zbytnio. Są rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić i zmniejszyć negatywne skutki codziennego binge ekranu bez potrzeby pełnego detoksu cyfrowego, zaczynając od najbardziej oczywistego rozwiązania: skróć czas spędzony na gapieniu się na ekrany.

Oczywiście łatwiej powiedzieć niż zrobić, ponieważ tak wielu z nas teraz żyje z komputerów, ale jeśli jesteś szczery ze sobą, znajdziesz trochę wolnego czasu na ekranie, który możesz nix. Następnie włącz to, co lekarze okuliści nazywają “zasadą 20-20-20.”Raz na 20 minut spędź 20 sekund wpatrując się w coś, co znajduje się w odległości około 20 stóp.

To jeden ze sposobów na przeciwdziałanie zmęczeniu oczu spowodowanemu przez urządzenia cyfrowe. Dostępne są również antyrefleksyjne powłoki soczewek redukujące niebieskie światło, które mogą pomóc w zapobieganiu przedostawaniu się Niebieskiego Światła Do Oczu. VSP network eye doctor Joseph Allen, OD, FAAO, mówi, aby zacząć od kompleksowego badania oczu. “Najlepiej jest porozmawiać z lekarzem okulistą, aby pomóc w określeniu sposobów na cyfrowe zmęczenie oczu, które pasuje do Twojego stylu życia. Nawet jeśli nie nosisz okularów na receptę, lekarz okulista może zalecić Okulary Do widzenia komputerowego lub powłokę soczewki, która zmniejsza niebieskie światło.”

Nie popełnij błędu zaniedbując swoje oczy, ponieważ negatywne konsekwencje pomijania corocznych egzaminów oczu wykraczają poza niewyraźne widzenie i bóle głowy. Nie może być podstawowy stan zdrowia, że nawet nie wiesz, że masz. Kompleksowe badanie oczu obejmuje rozszerzenie oka i ewentualnie skanowanie siatkówki, które może pomóc we wczesnym wykrywaniu chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca i choroby zwyrodnieniowe oczu. Dlatego umówiłam się na kompleksowe badanie wzroku u lekarza sieci VSP. Znalezienie lekarza było łatwe dzięki narzędziu VSP Find a Doctor.

Moje doświadczenie z pandemią nauczyło mnie, jak ważna jest właściwa pielęgnacja wzroku i dało mi nowy szacunek dla całej pracy, którą wykonują Moje oczy w danym dniu. I jeśli mój dzień również przemówił do ciebie, są szanse, że lepiej dbasz o swoje oczy. Nie czekaj: umów się na badanie wzroku już dziś i podaruj swoim oczom taką opiekę, na jaką zasługują.

Możesz Też Kopać:

  • Badania Zdrowotne Każdy Człowiek Powinien Mieć
  • Pytania do lekarza po 30-tce
  • Co warto wiedzieć o zdrowiu serca mężczyzn w każdym wieku
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Błędy W Treningu Kettlebell

Błędy W Treningu Kettlebell Nie trać cennego czasu na trening, popełniając te błędy Kettlebell Redakcja AskMen 14 września…
Read More

Najlepsze Memy Snu

Najlepsze Memy Snu 16 Memów Rozumieją Tylko Ludzie Z Problemami Ze Snem Terrance Ross 26 czerwca 2017 Podziel…