Dlaczego sportowcy zwracają się do papryki, aby uzyskać lepsze wyniki

Papryka w misce na drewnianym stole

Dlaczego sportowcy zwracają się do papryki, aby uzyskać lepsze wyniki

Eksperci danie na Fitness korzyści z papryki

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Powszechnie wiadomo, że to, co jesz, może mieć duży wpływ na energię podczas ćwiczeń — a także na wyniki. Ale czy wiesz, że sekret bardziej skutecznych treningów może być w szafce przypraw? Badania wykazały, że papryka ma mnóstwo korzyści dla poprawy sprawności fizycznej, co wyjaśnia, dlaczego tak wielu trenerów osobistych, zarejestrowanych dietetyków i fizjologów ćwiczeń zaleca dodanie go do diety.

Temat: co należy jeść przed i po treningu

“Istnieje wiele wskazówek i wskazówek, które uwzględniamy w planach żywieniowych naszych klientów, aby pomóc w utracie wagi i wynikach sportowych, a jednym z tych tajnych składników jest papryka”, mówi John Gardner, trener osobisty z certyfikatem NASM i współzałożyciel/CEO Kickoff. “Papryka ma nie tylko liczne korzyści zdrowotne, ale jest również świetna do utraty wagi, łagodzenia bólu i jest ważna dla budowania silnych kości i mięśni — co jest niezwykle korzystne dla wyników sportowych.”

Według Hillary Ake, zarejestrowany dietetyk certyfikowany specjalista w dietetyce sportowej na Uniwersytecie Florydy, gdy papryka jest spożywana może aktywować to, co jest znane jako kanały TRP przez nerwy czuciowe w jamie ustnej, które łączą się z mózgiem. Uczucie spowodowane pikantnością papryki wyzwala mózg do odpowiedzi, uwalniając hormony łagodzące ból i podnoszące nastrój. Z tego powodu, sportowców, którzy są podatne na skurcze może być w stanie zatrzymać je spożywając paprykę. W tym przypadku papryka aktywuje kanał TRP w jamie ustnej, nakazując mózgowi uwalnianie hormonów, które zatrzymują nadpobudliwą aktywność nerwów, powodując skurcz mięśni.

Ale to nie jedyny powód, aby wskoczyć na modę na paprykę. Oto, co eksperci chcą, abyś wiedział o potencjalnych korzyściach związanych z kondycją, a także o tym, jak włączyć je do swojej diety.


Korzyści z papryki


Ana Snyder, MS, trener osobisty z certyfikatem NCSF i NASM mówi Askmenowi, że to właściwości antyoksydacyjne papryki są odpowiedzialne za wiele korzyści tej przyprawy.

“Przeciwutleniacze zapobiegają uszkodzeniom komórek przez wolne rodniki, które są wytwarzane podczas ćwiczeń”, wyjaśnia.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/top20view20of20a20black20bowl20filled20with20red20chili20pepper20flakes20shot20on20abstract20brown20rustic20table.htmlGettyImages

Brad Dieter, PhD, trener żywienia z certyfikatem NASM dodaje, że wykazano, że te właściwości przeciwutleniające poprawiają metabolizm tłuszczów (w badaniach na zwierzętach). Chociaż istnieją ograniczone dowody na to u ludzi, istnieją pewne pojawiające się dowody naukowe, które sugerują, że Wysokie dawki dodatkowej papryki mogą naśladować odkrycia Znalezione w badaniach na zwierzętach.

Poniżej kilka innych, bardziej dobrze zbadanych, potencjalnych zalet papryki-spróbuj powiedzieć, że trzy razy szybko.


1. Lepsza Efektywność Energetyczna


Według zarejestrowanej dietetyczki Kristin Gillespie, MS, karotenoidy w papryce-naturalne barwniki w roślinach, które nadają papryce ich kolor – mogą zwiększyć wydajność, z jaką organizm zużywa energię podczas ćwiczeń. W szczególności badanie 2020 wykazało, że sportowcy z koledżu, którzy spożywali karotenoidy, poprawili swoją efektywność energetyczną podczas ćwiczeń wytrzymałościowych (w tym przypadku była to jazda na rowerze). 


2. Zmniejszenie Stanu Zapalnego


Zapalenie może być dużym problemem dla sportowców, szczególnie tych, którzy ciężko trenują regularnie. Zasadniczo mięśnie poddawane są małym mikro-łzom podczas intensywnego lub długotrwałego treningu, które powodują ostrą reakcję zapalną, co nie jest problemem, ponieważ jest to naturalna reakcja. Jednak trwające lub przewlekłe zapalenie może być problematyczne, zwłaszcza gdy chcesz trenować na co dzień i nie możesz sobie pozwolić na odpoczynek między każdym treningiem. Tu pojawia się papryka.

“Karotenoidy w papryce mają właściwości przeciwutleniające, co oznacza, że mogą zmniejszyć stan zapalny w organizmie poprzez ćwiczenia, a z kolei zmniejszyć bolesność”, mówi Ake.


3. Odchudzanie


Chcesz przyciąć i poprawić skład ciała? Jest szansa, że papryka może w tym pomóc-szczególnie dzięki kapsaicynie, Związkowi, który daje papryce kopa. 

Badanie 2017 wykazało, że kapsaicyna ma wiele korzyści dla zdrowia metabolicznego i utraty wagi, zwłaszcza u osób otyłych. “Kapsaicyna zawiera właściwości hamujące apetyt, a także poprawia metabolizm tłuszczów”, mówi Gardner. “Pomaga to klientom osiągnąć ich cele fitness.”

Badania wykazały, że suplementy kapsaicyny mogą zwiększyć metabolizm, umożliwiając łatwiejsze spalanie tłuszczu. Osiągają to poprzez zwiększenie zużycia tlenu i temperatury ciała, przyspieszając w ten sposób tempo spalania kalorii przez organizm.


€‹pokrewne: zatwierdzone przez ekspertów hacki na wyrwanie się z Plateau odchudzania


4. Zbuduj Mięśnie


Według Gardnera, papryka może również pomóc w budowaniu silniejszych kości i mięśni — co oczywiście pomaga w sportowej wydajności, siły i wytrzymałości — ze względu na potas, wapń i fosfor, który zawiera. 


5. Zmniejszenie Zmęczenia


Czy kiedykolwiek czułeś się bardzo zmęczony lub ospały po wyczerpującej sesji potu? Papryka może zaoferować rozwiązanie. Małe badanie 2018 wykazało, że sportowcy studenccy, którzy przyjmowali suplement papryki, byli w stanie wykonać trening na bieżni o wyższej intensywności, a jednocześnie odczuwać mniejsze zmęczenie później niż ci, którzy nie przyjmowali suplementu.

Głównym powodem, dla którego papryka wydaje się pomagać w walce ze zmęczeniem, według zarejestrowanej dietetyczki Rachel McBryan, jest to, że wydaje się poprawiać zdolność oddychania. W rzeczywistości badanie 2020 wykazało, że suplementacja papryką spowodowała wzrost zdolności przenoszenia tlenu przez czerwone krwinki, co pozwala na zmniejszenie częstości akcji serca podczas ćwiczeń wytrzymałościowych.


6. Ulga W Bólu


“Ze względu na kapsaicynę, papryka ma działanie przeciwbólowe, które mogą być stosowane w celu złagodzenia bólu i mogą być niezwykle korzystne dla bólu po mięśniach po ciężkim treningu”, mówi Gardner.

Badania wykazały również, że stosowanie miejscowych kremów z kapsaicyną może pomóc zmniejszyć ból.


7. Ulepszone Widzenie


Niezależnie od tego, czy grasz w softball, touch football league, czy lubisz grać w tenisa, oczywiste jest, że ostry wzrok ma kluczowe znaczenie dla uprawiania sportu.

“Papryka zawiera karotenoidy, w tym zeaksantynę i luteinę, które są obecne zarówno w siatkówce oka, jak i w płacie czołowym mózgu, co znacznie przyczynia się do wydajności wizualnej”, wyjaśnia Ake. “Razem te dwa karotenoidy tworzą pigment plamki żółtej, który zasadniczo działa jako filtr światła lub wewnętrzne okulary przeciwsłoneczne dla oka. Dla sportowców oznacza to, że dieta bogata w karotenoidy może sprawić, że Twoje oczy będą lepiej absorbować światło widzialne i zmniejszać odblaski i fotostres.”

Ake twierdzi, że uważa się, że luteina i zeaksantyna zwiększają szybkość przetwarzania informacji wizualnych, a jednocześnie skracają czas potrzebny na reakcję-co może oznaczać różnicę między uderzeniem home runa lub całkowitym pominięciem piłki. 

Nie powinno więc dziwić, że profesjonaliści w MLB przyjmują suplementy zawierające te składniki odżywcze zwiększające wzrok.

Wszystko to zostało powiedziane, Dieter mówi AskMen: “ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że badania nad papryką są obecnie nadal uważane za wstępne, a skuteczne dawki u ludzi nie zostały dobrze ustalone.”


​Podobne: jak odżywianie wpływa na nastrój


Jak włączyć paprykę do diety


Istnieją dwa główne sposoby, aby skorzystać z papryki w diecie: albo dodając go do żywności lub biorąc suplement, który zawiera jego składniki aktywne. Jeśli lubisz smak papryki, należy rozważyć Gotowanie z nim, jak organizm może być w stanie lepiej czerpać pełne spektrum jego korzyści w ten sposób.

“Tam, gdzie to możliwe, zawsze lepiej jest pozyskiwać składniki odżywcze ze źródeł pożywienia”, mówi Gillespie. “Papryka ma różne smaki (w tym słodkie, gorące i wędzone), dzięki czemu jest wszechstronna — można ją łatwo dodać do pikantnych potraw, w tym mięs, jaj, warzyw, zup i dań z owoców morza. Niektórzy decydują się na olej z papryki, który może być następnie używany do smażenia lub gotowania różnych produktów spożywczych.”

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/hummus20with20pita20chips20and20paprika20on20top.htmlGettyImages

Snyder zauważa, że łagodniejsze formy papryki dobrze sprawdzają się w daniach z makaronu i mięsach, podczas gdy pikantniejsze odmiany ładnie wkomponowują się w gulasze.

McBryan sugeruje dodanie papryki do mieszanki przypraw do mięsa lub falafel i hummus podawane z sałatką na posiłek w stylu Meditteranean. Gardner zaleca również posypanie go ziemniakami, Przyprawianie grillowanym kurczakiem i innym mięsem lub używanie go w marynacie do owoców morza. Dla tych, którzy zmagają się ze skurczami, Ake radzi ubijanie przekąski przed lub w połowie biegu, dodając paprykę do musu jabłkowego, smoothie lub shake.

Jeśli wybierzesz tę drogę, Dieter mówi, że dawkowanie w większości badań na ludziach odpowiada około ¾ łyżeczki papryki.

Nie podoba Ci się smak? Na rynku nie ma wielu suplementów specyficznych dla papryki, ale istnieje wiele suplementów zawierających kapsaicynę, jej aktywny składnik — taki jak ekstrakt z pieprzu cayenne.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/nature20restore20cayenne20pepper20extract20supplement.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/nature20restore20cayenne20pepper20extract20supplement.html

14,95 zł Amazon.com

Według Gillespie, większość badań odnosi się do spożycia około 2-6 miligramów (mg) kapsaicyny. Zaleca przyjmowanie 6 mg na dobę w bezpiecznej, ale skutecznej dawce. “Ponieważ pieprz cayenne zawiera około 2,5 mg kapsaicyny na gram, trzeba by wziąć od dwóch do pięciu kapsułek 500 mg, aby uzyskać od 2 do 6 mg kapsaicyny”, mówi Ake.

Należy pamiętać, że Food and Drug Administration (FDA) reguluje suplementy inaczej niż leki, co oznacza, że nie ma standardowych dawek. Możesz więc skonsultować się z lekarzem i zacząć od mniejszej dawki, aby zobaczyć, jak twoje ciało reaguje i uniknąć nieprzyjemnych skutków ubocznych. Ważne jest również, aby kupić suplementy kapsaicyny od renomowanych marek. Poszukaj pieczęci weryfikacyjnej od firm zewnętrznych, takich jak NSF International lub USP.

Snyder gorąco poleca EyePromise, suplement, który zawiera zeaksantynę i luteinę-dwa główne przeciwutleniacze w papryce.

“Całkowicie naturalna zeaksantyna w tym suplemencie pochodzi prosto z papryki”, wyjaśnia. “Luteina pochodzi z ekstraktu z kwiatów nagietka i zapewnia podobne korzyści. Zamiast posypywać papryką codziennie, możesz wziąć jeden lub dwa miękkie żele, aby zaspokoić swoje potrzeby żywieniowe. Posiada również certyfikat NSF dla sportu, dlatego tak wielu profesjonalnych i amatorskich sportowców go używa.”

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/eye20promise20supplement.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/eye20promise20supplement.html

79,95 zł Eyepromise.com


Możesz Też Kopać:

  • Najlepsze multiwitaminy dla mężczyzn
  • Suplementy Zwalczające Stany Zapalne
  • Przewodnik zakupu witamin: co mężczyźni muszą wiedzieć

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Co To Jest Active Recovery?

Co To Jest Active Recovery? Czy Aktywna Regeneracja Jest Kluczem Do Maksymalizacji Treningu? Emily Abbate 3 listopada 2017…
Read More

Jak Mężczyźni Się Smucą

Jak Mężczyźni Się Smucą Zrozpaczeni mężczyźni nie szukają pomocy. Oto dlaczego to musi się zmienić Justin Quirk 25…