Fitness I Genetyka

Fitness I Genetyka

Pięć Prostych Wskazówek, Które Pomogą Ci Stracić Tłuszcz, Niezależnie Od Genetyki

To brutalne. Jest brzydki. I to jest prawda.

Wiesz, że od podstawówki zmagasz się z utratą tkanki tłuszczowej? Cóż, twoja genetyka jest winna – tak jak zawsze myślałeś. Pozwól mi wyjaśnić.…

Znasz tego twojego kumpla, który pozostaje szczupły bez względu na to, ile skrzydełek zjada i ile pije piwa? Kiedy postanawia zrzucić 10 funtów, znajduje jakiś darmowy program diety online i odcina wagę w ciągu kilku tygodni. Ale wypiłeś jedno niskowęglowodanowe piwo i zapuściłeś trzecią zapasową oponę.

Podobne: programy dietetyczne 

Do bani, prawda? Życie nie jest sprawiedliwe. Ale jest ku temu powód, a nauka zaczyna ujawniać niebezpieczeństwa powolnego metabolizmu. Co ważniejsze, zaczyna również pokazywać sposoby na pokonanie genów tłustego dziecka raz na zawsze.

1. Coś Z Twoją Śliną? 

Naukowcy niedawno odkryli korelację między otyłością a zdolnością człowieka do wytwarzania amylazy, enzymu, który pomaga rozkładać skrobię (węglowodany) w jamie ustnej.

Gen odpowiedzialny za produkcję amylazy, AMY1, różni się w liczbie od osoby do osoby. Im więcej tego masz, tym szybciej i skuteczniej trawisz węglowodany.

Badacze porównali geny 149 Szwedzkich rodzin z rodzeństwem o wskaźniku masy ciała (BMI) różniącym się o ponad 10 kilogramów.Największym czynnikiem determinującym różnice w BMI od jednej osoby do drugiej była objętość AMY1 w ich ślinie.

The fix

Jedz powoli i dokładnie żuć pokarm. To może wydawać się zbyt uproszczone, ale jedzenie powoli daje cokolwiek amylazy masz więcej czasu, aby rozbić węglowodany jesz-wieczorem boisko z tych genetycznie utalentowanych drani.

2. Nieznośny Gen FTO 

Odkąd odkryto Gen FTO (gen, który łączy osoby z otyłością), przeprowadzono badania, aby zobaczyć, jaki wpływ ćwiczenia mogą mieć na osoby noszące ten gen. 

Naukowcy z Medical Research Council Epidemiology Unit na Uniwersytecie w Cambridge zbadali dane na temat genów, wagi i nawyków ćwiczeń u 220 000 dorosłych na całym świecie. Siedzący tryb życia ludzie, którzy posiadali Gen, mieli 30% większe szanse na otyłość. 

The Fix

Ćwiczenie: dla tych, którzy ćwiczyli, wpływ genu FTO na otyłość został zmniejszony o 27%.

3. Get Down With Brown

Istnieje kilka rodzajów komórek tłuszczowych, z których najbardziej istotne są białe i brązowe. Osoby, które mają większą ilość brązowego tłuszczu, mogą spalić nawet 400 dodatkowych kalorii dziennie. Jeśli jesteś szczupły lub pracować na zewnątrz w zimnym klimacie przez większość roku, masz już dobrą ilość brązowego tłuszczu. Jeśli nie jesteś szczupły, możesz robić rzeczy, aby “obudzić” brązowy tłuszcz. 

a) Odpracuj sobie Tyłek

Badanie 2012 wykazało, że białko wytwarzane w mięśniach szkieletowych podczas ćwiczeń sprawia, że komórki tłuszczowe stają się brązowe. Więc pracuj, pracuj i pracuj. Wiedziałeś, że i tak musisz to zrobić, ale teraz masz kolejny powód, by mocno naciskać.

b) jeść pikantne potrawy

Kapsaicyna, aktywny składnik występujący w ostrej papryce, jest termogeniczna i hamuje apetyt. Co dziwne, nawet jeśli uczucie zimna wydaje się być najlepszym sposobem na stymulowanie aktywności brązowego tłuszczu, gorąca pikantność kapsaicyny naśladuje działanie zimna na brązowy tłuszcz. 

c) przeziębienie

Nie zaleca się biegania na świeżym powietrzu w zimie, ale takie rzeczy, jak utrzymywanie niższej temperatury w domu i nie Wiązanie się zbytnio na nocny spacer, mogą się sumować.

The Fix

Ćwicz, jedz pikantne potrawy i od czasu do czasu odczuwaj dyskomfort, aby pozyskać brązowy tłuszcz i zwiększyć podstawową przemianę materii (dzienne spalanie kalorii w spoczynku).

4. Węglowodany W Dół, Gdy Są Nieaktywne

Eliminacja węglowodanów całkowicie-inaczej znany jako okropna dieta-ma negatywne konotacje, i nie bez powodu. Samo słowo “dieta” sugeruje deprywację i ataki głodu. Każda dieta, która ogranicza rzeczy zbyt długo jest zobowiązany do niepowodzenia.

Ale ogólnie rzecz biorąc, ci, którzy posiadają geny “tolerujące węglowodany” (patrz nr 1) i chcą stracić tłuszcz, będą musieli dostosować spożycie węglowodanów. I proszę, nie idź w przeciwnym kierunku i nie zastępuj węglowodanów górami wysokokalorycznego tłuszczu(pomyśl o kuloodpornej kawie). Jeśli chodzi o odchudzanie, kalorie mają największe znaczenie. A jeśli jesteś pulchnym kolesiem, masz ograniczoną liczbę kalorii do pracy.

Aby uzyskać to, co najlepsze z obu światów i walczyć z genetyką bez poczucia utraty lub łykania masła, pomiń węglowodany podczas śniadania i we wczesnej części dnia pracy. Zamiast tego zastąp je zdrowymi tłuszczami i utrzymuj stałe spożycie białka. Wprowadź węglowodany wokół czasu treningu, aby zmaksymalizować regenerację.

The Fix

Ogranicz spożycie węglowodanów w siedzących częściach dnia i spożywaj je tylko w okolicach momentów, gdy jesteś aktywny fizycznie. 

5. Najpierw Zjedz Białko I Tłuszcz

Ilekroć usiądziesz zjeść posiłek, upewnij się, że jesz białko, warzywa i tłuszcz, zanim weźmiesz pierwszy kęs pieczonego ziemniaka. (Przepraszam, podaj miskę chleba, bracie.)

Badania wykazały, że spożywanie białka, warzyw i tłuszczu najpierw prowadzi do znacznego obniżenia poziomu cukru we krwi w godzinach następujących po posiłku. 

The Fix

Wypełnij połowę talerza białkiem i warzywami (plus kilka zdrowych tłuszczów) i zjedz je najpierw. Wypełnisz się i skończysz mniej skłonny do przejadania się węglowodanami. Lek pomoże również zmniejszyć stężenie cukru we krwi w kolejnych godzinach.

Rozumiem. Utrata tłuszczu prześladuje cię przez całe życie. Byłem kiedyś na Twoim miejscu. Potrzebujesz pomocy? Zdobądź miejsce w moim darmowym kursie online i odkryj trzy proste kroki, aby zobaczyć, jak twój cel odchudzania odnosi sukces(ten sam plan pomógł mi zrzucić ponad 50 funtów). 

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Człowiek siekanie warzyw w kuchni
Read More

Plan Diety Roślinnej

Plan Diety Roślinnej Wszystko, co musisz wiedzieć o Plant-Based Emily Abbate 12 marca 2021 roku Podziel się RedTube…
Mezcal, Zabawne Wino i https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/frankly20organic20vodka.html na turkusowym tle
Read More

Dietetyczne Opcje Alkoholowe

Dietetyczne Opcje Alkoholowe Okazuje się, że nadal można wchłonąć i trzymać się diety Kaitlyn McInnis 12 marca 2021…