Jak ustawić realistyczne cele odchudzania

Skala i miarka na żółtym tle

Jak ustawić realistyczne cele odchudzania

Eksperci ujawniają, jak ustawić się na sukces odchudzania

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Czy szukasz, aby schudnąć pięć funtów lub 50 funtów, utrata masy ciała może pochodzić z jego sprawiedliwy udział wyzwań. W większości przypadków, powodując, że liczba na skali, aby zejść wiąże się z przesunięciem stylu życia, czy to jedzenie, które wprowadzasz do ciała lub relacji z ruchu i ćwiczeń. Z czasem być może będziesz musiał zainwestować w nowe ubrania, a być może także w przyjazne dla treningu kopnięcia. Pierwszym krokiem jest zaakceptowanie faktu, że tak, jesteś gotowy na zmianę. 

Temat: zatwierdzone przez ekspertów hacki na wyrwanie się z Plateau odchudzania

“Przed wyznaczeniem celów ważne jest, aby sprawdzić się sam”, mówi dr Wayne Scott Andersen, współzałożyciel Optavii i autor bestsellerów New York Timesa. “Zacznij od zrozumienia, od czego zaczynasz, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Dowiedz się, co naprawdę jest dla Ciebie ważne. Wewnętrzna motywacja jest kluczem do tworzenia trwałych zmian w twoim życiu.”

Krok drugi? Wyznaczanie inteligentnych celów. Kiedy masz pomysł na to, czego szukasz, pomaga Ci to utrzymać się na właściwej drodze-dodaje Andersen. “Cele powinny być nie tylko konkretne, ale też małe i osiągalne” – dodaje. “Gdy jesteśmy zmotywowani, mamy tendencję do odgryzania więcej niż możemy przeżuć. Zacznij od najprostszego, najłatwiejszego celu, jaki można sobie wyobrazić. Zrób próg sukcesu tak niski, że osiągnięcie sukcesu wymaga niewiele wysiłku i zacznij najpierw ustanawiać nawyk poprzez powtarzanie.”

Właściwy, inteligentny cel odchudzania będzie się różnić w zależności od osoby. Niemniej jednak, kilka zasad stosuje się we wszystkich dziedzinach. Aby pomóc ci określić, jakie aspekty powinny być częścią Twojego celu odchudzania, jak często sprawdzać swoje postępy i najpopularniejsze błędy popełniane w ustalaniu celów, nadrobiliśmy zaległości z naszymi ulubionymi ekspertami w dziedzinie zdrowia i fitnessu.


Jaki jest realistyczny cel odchudzania?


Wyznaczanie celów jest ważne, niezależnie od tego, czy mówimy o twoich aspiracjach na dużą skalę, czy o kamieniu milowym w karierze. Jeśli chodzi o ustalenie, co inteligentny (popularny akronim, który oznacza konkretne, mierzalne, osiągalne, istotne i związane z czasem) cel jest dla Ciebie i Twojego ciała, upewnij się przede wszystkim, aby skonsultować się z lekarzem lub ekspertem. Ta osoba zadaje ważne pytania dotyczące historii choroby i stylu życia, i być dobrze poinformowany, aby pomóc w wyborze czegoś, co jest realistyczne.

“Chcesz wybrać numer, który jest możliwy dla ciebie”, mówi Lisa Young, Ph. D., RDN, ekspert od odchudzania i autor Finally Full, Finally Slim. “Na przykład nie jest pomocne, aby powiedzieć, że chcesz ważyć to, co ważyłeś w liceum, jeśli jesteś teraz w wieku 30 lub 40 lat.”

Po wyznaczeniu celu, należy pamiętać, ile wagi tracisz i w jakim tempie. Podczas gdy jest to normalne, aby schudnąć na początku przy wdrażaniu zdrowszych nawyków do rutyny (jest to powszechnie określane jako “waga wody”), najczęściej jest to spadek około dwóch funtów tygodniowo w miarę upływu czasu, dodaje w młodych.

Korzystne może być również wyznaczanie krótkookresowych celów, które pomogą Ci dotrzeć tam,gdzie chcesz, mówi dr Pamela Peeke, Przewodnicząca Rady Naukowej Jenny Craig. “Myśl trochę bardziej krótkoterminowo, na przykład pewną ilość wagi, którą chcesz stracić miesięcznie”, dodaje. “Wyznaczanie krótkookresowych celów, takich jak ten, może pomóc utrzymać Cię na dobrej drodze do ogólnego większego celu odchudzania.”


Podobne: porady Pro sportowców dla motywacji Fitness


Najczęstsze Błędy W Ustalaniu Celów Odchudzania


Jak w przypadku każdego dużego celu, łatwo jest trafić kilka przeszkód na drodze do zdrowszego, szczęśliwszego życia. Tutaj eksperci zajmują się niektórymi z najczęściej popełnianych błędów podczas ustalania i przechodzenia po celach odchudzania.

1. Sam Podążaj Za Swoimi Celami

Upewnij się, że szukasz systemu wsparcia, który pomoże ci w drodze. “Każda osoba odnosząca sukcesy powie Ci, że osiągnięcie celów zajęło zespołowi” – mówi Andersen. “Znajdź trenera, kumpla do ćwiczeń, kumpla do przygotowywania posiłków, kumpla do chodzenia w porze lunchu, osobistego trenera, doradcę lub kogokolwiek, kto ci pomoże.” 

Nie wierz mu na słowo, Badania się zgadzają. Badania pokazują, że wsparcie i wskazówki zwiększają szanse na sukces w osiągnięciu optymalnej wagi. Dodatkowo, zaczepianie odpowiedniego kumpla treningowego może nawet popchnąć cię do zwiększenia intensywności potu. Badania opublikowane w czasopiśmie Nature Communications ujawniają nawet, że nawyki fizyczne mogą być zaraźliwe. W ciągu pięciu lat naukowcy przeanalizowali codzienne nawyki wysiłkowe ponad miliona ludzi i odkryli, że ludzie biegaliby częściej i dalej, gdyby zobaczyli, że robią to również ich przyjaciele.  

2. Bycie zbyt surowym dla siebie

To może nie być to, co chcesz usłyszeć, ale faktem jest, że nie odniesiesz sukcesu w stu procentach czasu, i to jest w porządku. “Błędy” i niepowodzenia czegoś Cię uczą-mówi Andersen. “Kiedy zawiedziesz, przeformułuj to doświadczenie jako okazję do nauki i rozszerz współczucie dla siebie”, dodaje. “Jednocześnie nie daj się całkowicie odpuścić. Bądź zaangażowany i wróć na właściwe tory. Każda podróż, zwłaszcza jeśli jest związana ze zdrowiem, to seria wzlotów i upadków, a nie linia prosta.”

3. Strach przed jedzeniem

Jedzenie jest potrzebne, aby cię napędzać, a nie ranić! Aby schudnąć, nie musisz się głodzić. “Skoncentruj się na zdrowym odżywianiu, mniejszych porcjach, które zasilą Twoje ciało, ale także pomogą Ci zrzucić te dodatkowe kilogramy, takie jak chude białko i warzywa”, mówi Peeke.

4. Masz obsesję na punkcie skali

Kiedy ustalasz tylko wagę, zaczynasz łączyć zdrowie z wagą. Rzeczywistość jest taka, że zdrowie jest o wiele szersze, bardziej dynamiczne niż to, co jest na skali. 

Skup się na swoim “dlaczego” i zobacz zwycięstwa bez skali. Pracuj nad przyjmowaniem zdrowych nawyków we wszystkich dziedzinach życia, aby czuć się lepiej, w tym zdrowego sposobu myślenia i otoczenia, włączania ruchu, uważnego jedzenia i lepszego snu do swojego dnia. “Te nawyki zwiększają jakość Twojego życia, łącząc umysł i ciało, aby pracowały dla ciebie”, mówi Andersen. 

Pamiętaj również, jak często wkraczasz na skalę, aby stworzyć zdrowe granice. “Zmniejszenie częstotliwości ważenia do jednego do dwóch razy w tygodniu może pomóc w stworzeniu zdrowszego związku ze skalą”, sugeruje Kristin Gillespie, MS, RD, LD, CNSC. “Chcesz zwrócić większą uwagę na niestandardowe cechy utraty wagi, takie jak zwiększona siła lub wytrzymałość, Zmniejszony rozmiar odzieży lub lepsze dopasowanie odzieży, lub po prostu sposób, w jaki się czujesz.”

6. Obrót Za Wcześnie

W zależności od tego, co dzieje się z Tobą i twoim ciałem, niektórzy nie od razu zobaczą zmiany w swoim ciele. Zamiast się zniechęcać, trzymaj się kursu. “Twoje ciało potrzebuje czasu, aby dostosować się do zmian i jest to jedna z rzeczy, które mogą zniechęcić tych, którzy dopiero zaczynają”, mówi dr Ava Williams, lekarz podstawowej opieki zdrowotnej w Doctor Spring. “Konsekwencja jest kluczem do osiągnięcia celów fitness.”


Możesz Też Kopać:

  • Najlepsze Wagi Łazienkowe Do Ciała, Które Można Kupić
  • Co Tatuś robi I ty powinieneś to robić?
  • Poranne Nawyki, Które Zwiększają Metabolizm

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Najlepsze Worki Bokserskie

Najlepsze Worki Bokserskie Siedem Rzeczy, Które Możesz Czuć Się Dobrze W Biciu Anthony Yeung 28 czerwca 2017 Podziel…