Od Niewidomych Do Biegu Maratońskiego

Od Niewidomych Do Biegu Maratońskiego

Ten Trener Przeszedł Z Bycia Całkowicie Niewidomym Do Biegania W Maratonie

Ponad 50 000 osób będzie ustawiać się w kolejce do TCS New York City Marathon i wszyscy z nich będą mieli cele. Będą precyzyjnie dostrojone maszyny, które będą myśleć o wygraniu całego cholerstwa. Będzie kilka osób, które będą chciały złamać trzy godziny.

Będzie też trochę jak 42 – letni PJ Sapienza. Jego celem jest po prostu ukończenie, przetrwanie 26,2 mil przez Nowy Jork, wspaniałego wydarzenia, które jest tak samo torturą, jak świętem życia. Sapienza ma coś do uczczenia i ma też coś do udowodnienia.

– Chcę przejść od niewidomych do maratonu-powiedział Sapienza zaledwie kilka dni przed dołączeniem do teamu Michelob Ultra, aby wystartować w tegorocznym wyścigu.

Temat: myślisz o treningu do maratonu? Oto dziewięć rzeczy, których potrzebujesz

Dwa dni przed Bożym Narodzeniem Sapienza udał się na trening. Pod koniec czuł pewien dyskomfort w lewym oku, a kiedy wrócił do domu, mógł zobaczyć coś, co wyglądało jak ciemna plama na oku. Następnego dnia miejsce rozrosło się. Na szczęście dla Sapienzy następnego ranka, w Wigilię Bożego Narodzenia, miał wizytę u lekarza. Jego lekarz natychmiast wysłał go do szpitala, aby zobaczyć się z chirurgiem. Zanim był gotowy do operacji, miał 10-15% wzroku.

“To było jak koc powoli naciągany na moje dobre oko,” powiedział.

Lekarze odkryli, że miał odłączoną siatkówkę. Odłączona siatkówka występuje, gdy cienka warstwa problemu z tyłu oka odciąga od normalnej pozycji, oddzielając warstwę od naczyń krwionośnych i jest zwykle wynikiem urazu oka. Sapienza nie doznał urazu, ale miał historię z problemami oczu-liczy” 10 lub 11 ” operacji oczu w sumie — i był bardziej podatny na tego rodzaju rzeczy. Szczęście losowania, tak to opisał.

Jako dziecko zachorował na zaćmę i ostatecznie stracił lewe oko w wieku sześciu lat. W wieku 12 lat zachorował na zaćmę w prawym oku, ale operacja i wystarczająco silna soczewka kontaktowa pomogły mu uratować prawe oko.

Po tym incydencie przez sześć tygodni nie był w stanie w ogóle widzieć. Trzy tygodnie później, w obliczu komplikacji, Sapienza została zmuszona do powrotu do operacji, a kolejne trzy tygodnie bez wzroku. Co zrozumiałe, jego trening został wstrzymany. Sapienza trenował do biegu maratońskiego w Cleveland. “Mój lekarz lubi się śmiać, ponieważ pierwszą rzeczą po operacji było moje pierwsze pytanie, Czy Mogę przebiec maraton?”powiedział.

Ale nie, był na półce. Nie mógł pracować i na pewno nie mógł trenować do maratonu. Zamiast tego został w domu i głównie słuchał telewizji, przerzucając kanały, aż znalazł program, który brzmi znajomo.

Sapienza nie jest facetem, który siedzi nieruchomo. Wkrótce słuchał starych odcinków Mash podczas jazdy na rowerze stacjonarnym. Minęły jeszcze miesiące, zanim znów mógł biegać. “Po pierwszej mili zastanawiałem się, jak przebiegłem wtedy 26” – powiedział.

Ale był cierpliwy. Operacje, których nigdy nie ukradli, to determinacja. Zawsze planował grać długo. Lata kłopotów z oczami go tego nauczyły. “Przywykłem do tego. Nie znam się na niczym innym-powiedział.

Podobne: najlepsze suplementy dla biegaczy

Sapienza zawsze była aktywna. Biegał w szkole średniej w Howell w stanie Michigan. Ma brata ze specjalnymi potrzebami i pracuje z Olimpiadą specjalną od 10 roku życia. Obecnie trenuje piłkę nożną, koszykówkę i lekkoatletykę. Zaczął biegać na dystansach, ponieważ jedna z jego zawodniczek, Holly Hincka, potrzebowała partnera treningowego. Zaczęło się od kilku treningów. Dwa razy startowali w Detroit Marathon. Biegł kilka półmaratonów i nadal gra w piłkę dwa razy w tygodniu. 

Sapienza ledwo zaczął trenować, gdy wziął udział w konkursie na Facebooku na maraton NYC. Kiedy dowiedział się, że znalazł się wśród 95 biegaczy wybranych do drużyny Micheloba Ultry, był przekonany, że to oszustwo. Istnieje prywatna grupa na Facebooku, w której zespół poznaje się i inspiruje. Nie, żeby potrzebował więcej motywacji.

“W tym maratonie nie chodzi tylko o dotarcie do mety” “To naprawdę będzie o dotarciu do mety tego piekielnego roku miałem. Wiem, że to będzie niesamowite uczucie.”

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts