Najlepsze maszyny CPAP i akcesoria do terapii snu

Najlepsze maszyny CPAP i akcesoria do terapii snu

Czy Ta Maszyna Jest Odpowiedzią Na Najlepszy Sen W Historii?

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Chociaż na studiach można było spać praktycznie wszędzie-od Domu Bractwa po pachnącą pleśnią kanapę kolegi – z wiekiem przychodzi wiele zmian, a jedną z nich, niestety, są nawyki snu.

“Około 70 milionów Amerykanów cierpi na pewien rodzaj zaburzeń snu. Podzbiór zaburzeń snu, które wiążą się z oddychaniem wpływa na 20 procent populacji, co czyni go tak rozpowszechnionym jak cukrzyca lub astma. Pomyśl tylko, ile znasz osób, które mają cukrzycę lub astmę”, mówi dr Sabrina Magid-Katz, DMD, specjalista od bezdechu sennego.

Chociaż istnieje mnóstwo typowych problemów – od bezsenności do zespołu niespokojnych nóg-jednym z bardziej poważnych i intensywnych zaburzeń jest bezdech senny. Ten stan, który jest bardziej powszechne u mężczyzn niż u kobiet, może powodować długotrwałe uszkodzenie, jeśli nieleczone lub nierozpoznane. A teraz wielu pacjentów zwraca się do CPAP, czyli ciągłej terapii pozytywnego ciśnienia w drogach oddechowych, aby leczyć zaburzenie. Maszyny CPAP, zwiększają ciśnienie w gardle, pozwalają osobom z bezdechem sennym uniknąć zapadania się w gardle i łatwiej oddychać.

Temat: Jak Lepiej Spać

Teraz, podczas gdy niektórzy mężczyźni nie muszą używać maszyny CPAP, aby uzyskać dobry sen, większość bezdechu sennego cierpi. Zanim zaczniesz się martwić, pamiętaj bezdech senny jest powszechne i leczenie rzeczywiście poprawić rutynę shut-eye. Oto, co musisz wiedzieć o tym zaburzeniu i maszynie, która pozwoli Ci szybko liczyć owce:

Co To Jest Bezdech Senny?

Wierzcie lub nie, szanse są niewielkie, że kiedykolwiek wiesz, że masz bezdech senny może nawet go nie podejrzewać. Ponieważ objawy bezdechu sennego występują podczas odpoczynku, jest bardziej prawdopodobne, że twój partner będzie clued-in na twój niepokój na długo przed tobą. 

W jego rdzeniu, bezdech senny jest zaburzeniem, które powoduje, że budzisz się kilka razy w nocy, nigdy nie wiedząc, że mieszasz. Co w tym wielkiego, jeśli to nie powoduje, że wyskakujesz z łóżka? Niebezpieczeństwo związane z bezdechem sennym polega na tym, jak wpływa na twój umysł.

“Nieleczona choroba może być potencjalnie śmiertelna, ze szkodliwymi powikłaniami krótko – i długoterminowymi. Podczas snu twój mózg wyczuwa, kiedy przestałeś oddychać i powoduje, że budzisz się, aby oddychać i ponownie zacząć oddychać. Potem znowu zasypiasz i cykl trwa. Może się to zdarzyć wiele razy na godzinę, nawet jeśli nie pamiętasz, jak się budzisz”, wyjaśnia lekarz z certyfikatem double board w dziedzinie medycyny snu i neurologii oraz główny doradca medyczny SoClean, dr Joseph Krainin.

Różne Rodzaje Bezdechu Sennego

Chociaż Dr Krainin wyjaśnia, że ponad 22 miliony dorosłych cierpi na bezdech senny, istnieje kilka typów, których doświadczają ludzie:

Obturacyjny bezdech senny (OSA): Jako najczęstsza forma tego zaburzenia snu, Dr Krainin mówi, że OSA występuje, gdy powiększone i / lub rozluźnione mięśnie gardła blokują górne drogi oddechowe, blokując powietrze przed wejściem i opuszczeniem lonży.

Centralny bezdech senny (CSA): Ten rodzaj bezdechu sennego jest nazwany jego połączenie z ośrodkowym układem nerwowym, według dr Krainin. “CSA występuje, gdy mózg przestaje zasygnalizować, aby organizm oddychał, dopóki nie wykryje braku tlenu i/lub podwyższonego poziomu dwutlenku węgla, który musi zostać wydychany”, wyjaśnia.

Powiązane: Wszystko, Co Musisz Wiedzieć O Śledzeniu Snu

Jak Bezdech Senny Wpływa Na Zdrowie

Oprócz irytowania śpiącego Partnera przez niemal setki razy dysząc na powietrze w nocy i zakłócając jej odpoczynek urodowy, bezdech senny może mieć niewielki i poważny wpływ na ogólny stan zdrowia i samopoczucie, daleko poza sypialnią. Dr Magid-Katz wyjaśnia, że badania połączyły szereg poważnych, a nawet zagrażających życiu, przewlekłych chorób z bezdechem sennym, w tym udaru mózgu, niewydolności serca, wysokiego ciśnienia krwi, cukrzycy, otyłości i choroby niedokrwiennej serca. I na co dzień, dodaje, że bezdech senny może również przyczynić się do złych wyników pracy, wypadków samochodowych, depresji, a w niektórych przypadkach, impotencji.

Dla większości, którzy są diagnozowani, diagnoza obejmuje maszynę CPAP. Oto, co musisz wiedzieć o tych złych chłopców, którzy dbają o ten poważny stan:

Co powinieneś wiedzieć o maszynach CPAP

Będziemy z Tobą równo: choć niezwykle skuteczny i wysoce zalecany przez specjalistów od snu, lekarzy i dentystów, kiedy po raz pierwszy spojrzeć na jeden, wygląda jak maska przeciwgazowa. Więc co to za szalenie wyglądająca mikstura? “CPAP” oznacza “ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych” i robi to, co sugeruje nazwa: reguluje oddychanie, pomagając utrzymać wystarczający przepływ tlenu podczas snu.

“Maszyny CPAP są formą respiratora, który zapewnia pacjentowi ciągły przepływ powietrza pod ciśnieniem. Ten strumień powietrza zapobiega zapadaniu się dróg oddechowych, które w przeciwnym razie utrudniałyby oddychanie przez całą noc”, wyjaśnia prezes Amerykańskiej Akademii snu i oddychania, Dr Kent Smith, DDS, D-ABDSM, ASBA.

Podobne: Co Twoja Pozycja Snu Mówi O Tobie

Więc dlaczego ta maszyna, która wygląda jak z filmu SciFi z lat 80., działa?

Jedną z zalet tej maski jest to, jak szybko zmieni to sposób, w jaki śpisz i oddychasz — dwa składniki, które poprawią twoje zdrowie, dosłownie z dnia na dzień. Dr Krainin dodaje, że ponieważ nie ma leków na receptę związanych z maszyną CPAP, jest to również naturalny sposób na restrukturyzację snu.

Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów masek, które występują w różnych kształtach i rozmiarach, dr Smith mówi, że każda maszyna składa się z silnika, rurki i maski. Ale nie martw się, nie będziesz przytulał generatora podczas przytakiwania, ponieważ dr Smith mówi, że silnik maszyny CPAP siedzi na stoliku nocnym, obok łóżka, podczas gdy rurka biegnie od silnika do maski na twarzy. 

Dr Krainin wyjaśnia w ten sposób podstawowy skład mechaniczny maszyny CPAP: “maszyny CPAP składają się z generatora przepływu, który jest silnikiem generującym ciśnienie powietrza, oraz specjalnej elektroniki zapewniającej ciągłe dostarczanie odpowiedniego ciśnienia”, mówi. “Ciśnienie powietrza jest dostarczane pacjentowi przez rurkę, która łączy się z maszyną i maskę, która jest noszona na twarzy. Zdecydowana większość maszyn w dzisiejszych czasach ma wewnętrzny podgrzewany nawilżacz, który znacznie poprawił tolerancję terapii.”

Brzmi jak bezmyślne, prawda? Tak. Ale mimo to Dr Magid-Katz zauważa, że wiele osób próbuje CPAP raz i nigdy więcej. “Niestety, CPAP działa tylko tak długo, jak go nosisz.  Chociaż CPAP jest leczeniem pierwszego rzutu u osób z ciężkim bezdechem sennym, co najmniej połowa osób, które otrzymują CPAP, nie stosuje go”, mówi. Nawet jeśli lekarz nie diagnozuje cię z bezdechem sennym i sugeruje noszenie maszyny CPAP, aby wspomóc regenerację, nie oznacza to, że noszenie zagranicznej, uciążliwej maski zakrywającej twarz podczas próby snu jest łatwe. Według dr. Smitha wielu pacjentów ma problemy z przyzwyczajeniem się do nowego nocnego nawyku.

Related: 15 Sennych Rozmówców Ujawnia Swoje Najśmieszniejsze Historie

“Maszyny CPAP to świetny sposób na leczenie ciężkiego bezdechu sennego, ale mają wady”, mówi. “Maski CPAP mogą powodować, że niektórzy użytkownicy odczuwają klaustrofobię, a podrażnienia twarzy i wypryski mogą wystąpić z pasków na maskach CPAP. Szkoda również, że użytkownicy CPAP nie mogą spać na brzuchu, a CPAPs może powodować suchość w ustach rano.”

Dr Smith dodaje, że niektórzy pacjenci mogą czuć się zakłopotani, gdy goście zobaczą ich CPAP i zmienia to sposób podróżowania, ponieważ większość maszyn nie jest łatwa do transportu. Chociaż może to potrwać kilka tygodni lub miesięcy, aby uzyskać huśtawkę, gdy to zrobisz, lekarze zgadzają się, że zobaczysz dużą poprawę w tym, jak dobrze wypoczęty czujesz, i hej, może nawet potrzebować tylko jednej filiżanki kawy w godzinach porannych zamiast trzech.

Bezdech Senny U Mężczyzn

Dr Katz-Magid mówi, że jeśli obawiasz się bezdechu sennego i może niepokoisz się pomysłem noszenia maszyny CPAP, mówi, aby najpierw spojrzeć na historię swojej rodziny. Ponieważ problemy ze snem, takie jak bezdech senny, występują w rodzinach, jeśli twój ojciec cierpiał na problematyczne problemy z snem, możesz być bardziej narażony na ryzyko. Ważne jest również, aby pamiętać, że twój wiek jest dużym czynnikiem w bezdechu sennego, który może również powodować te bardziej poważne warunki, w szczególności przybieranie na wadze, do wystąpienia, zbyt. “Mężczyźni, osoby z nadwagą i osoby po 40 roku życia są bardziej narażone na bezdech senny”, mówi Katz-Magid. “Ale zanim powiesz” cóż, po prostu schudnę, a potem zobaczymy”, powinieneś wiedzieć, że nieleczony bezdech senny faktycznie utrudnia schudnięcie.

“Zaburzenia snu wpływają na hormony, które kontrolują pełne samopoczucie i wybory żywieniowe, tworząc błędne koło, ponieważ przybieranie na wadze może pogorszyć bezdech” – dodała. “I nie myśl, że jesteś zwolniony, jeśli jesteś młody i sprawny. Bezdech senny jest silnie związany ze Związkiem szczęk, położenia zębów, tkanek miękkich w tylnej części gardła i wielkości szyi. Należy więc uważać, aby nie skupić się zbytnio na mięśniach szyi podczas podnoszenia ciężarów.”

Jak wiedzieć, czy potrzebujesz maszyny CPAP

Podczas gdy tak, osoba, z którą dzielisz się łóżkiem, prawdopodobnie będzie pierwszym wykrywaczem bezdechu sennego, istnieje wiele innych objawów, które mogą pomóc określić, czy zmagasz się z tym zaburzeniem. Dr Smith zidentyfikował, że te objawy są kluczowymi wskaźnikami, że coś dziwnego dzieje się między Zachodem a wschodem słońca:

  • głośne lub uporczywe chrapanie 
  • brak skupienia lub niezdolność do koncentracji z powodu zmęczenia
  • cicha przerwa w oddychaniu podczas snu
  • nocne dyszenie
  • kaszel lub zadławienie 
  • poranne bóle głowy
  • trudności z zasypianiem 
  • drażliwość, depresja lub wahania nastroju
  • suchość w jamie ustnej lub ból gardła po przebudzeniu
  • częste oddawanie moczu w nocy

Następnie musisz zidentyfikować powagę swojego stanu i wymyślić najlepszy sposób działania w leczeniu bezdechu sennego. Ale nawet wcześniej? Możesz dowiedzieć się o swoim ryzyku bezpośrednio z sypialni. Dr Krainin jest również założycielem Singular Sleep, który oferuje zestaw do testowania bezdechu sennego w domu, aby poinformować, czy powinieneś iść do przodu i zobaczyć się z lekarzem. Dostępny w 40 stanach, często jest pierwszym krokiem w Twojej podróży do spokojnej, krainy marzeń.

Następnie porozmawiaj z lekarzem. “Jeśli badanie snu wskazuje, że masz bezdech senny, trzeba będzie omówić wyniki i sformułować plan leczenia z wykwalifikowanym lekarzem. Dostępnych jest wiele opcji leczenia, w tym terapia aparatem doustnym CPAP i chirurgia”, mówi dr Krainin. “Leczenie CPAP jest najczęściej przepisywane leczenie, z grubsza 80 procent osób cierpiących na bezdech senny przy użyciu go jako ich opcji leczenia.”

Różne typy maszyn CPAP

Po oficjalnym przekazaniu diagnozy specjalista ds. snu pomoże Ci dowiedzieć się, jaki typ maszyny jest dla Ciebie odpowiedni. W zależności od nasilenia bezdechu sennego i poziomu komfortu podczas podrzucania i obracania się, aby zasnąć, dr Smith mówi, że istnieją trzy różne typy maszyn CPAP: maska, która zamyka nos i usta, maska, która zamyka tylko nos i maska z zębami, które są wkładane bezpośrednio do nosa. “Istnieje kilku znanych producentów maszyn CPAP, a każdy z nich oferuje wiele odmian. Kiedy pacjent jest dopasowywany, może wypróbować kilka wzorów masek i zdecydować, która z nich najlepiej im odpowiada”, mówi.

Niektóre z bardziej popularnych maszyn, które są zalecane przez lekarzy, według dr Krainin, obejmują:

ResMed AirSense 10 AutoSet

Wykonane przez ResMed, Dr Krainin mówi, że jest to jedna z najpopularniejszych maszyn i ma wiele zalet. Jedną z jego kluczowych funkcji jest “AutoRamp”, który zauważa, gdy zaczynasz zasypiać, zapewniając niskie ciśnienie, dzięki czemu możesz łatwiej odpłynąć. Kiedy zaśniesz, ciśnienie wzrasta do zaleconego poziomu. Jest to również jedna z cichszych maszyn, więc nie będziesz mieszać swojej najlepszej dziewczyny.
808,00 zł CPAPShop.com

ResMed AirMini

Jeśli masz Zbliżające się wakacje i chcesz mieć pewność, że twoje drogi oddechowe są tak zdrowe, jak Twój sposób myślenia na plaży, możesz spakować ten mały, ale potężny CPAP. W rzeczywistości AirMini jest najmniejszą na świecie maszyną CPAP, idealną do wypadów i wycieczek.
880,00 zł CPAPShop.com

DreamStation Whisper Quiet

Na podstawie opinii klientów i opinii, jeśli jesteś wrażliwy na hałas, prawdopodobnie chcesz wybrać tę maszynę. Jest uważany za najcichszy na rynku, więc nadal pomoże Ci upewnić się, że masz zdrowe oko, którego potrzebujesz, ale nie będzie Cię rzucać i obracać, próbując dostroić hałas.
449,00 zł CPAPShop.com

Jak założyć maszynę CPAP

Po znalezieniu najlepszej Maszyny do nawyków snu i stylu życia, Specjalista ds. snu lub lekarz podstawowej opieki zdrowotnej przeprowadzi Cię przez odpowiedni sposób założenia maski, zanim położysz głowę na spoczynek. Poniższe instrukcje są podstawowym sposobem na prawidłowe zabezpieczenie tradycyjnej maski CPAP:

Krok 1: Przygotuj Szafkę Nocną

Chociaż wydaje się, że nie trzeba się zastanawiać, będziesz chciał wszystkiego, czego potrzebujesz na noc w pobliżu łóżka, zanim rozpoczniesz proces zakładania urządzenia CPAP. Ponieważ większość masek są uciążliwe dla ruchu, i trzeba będzie go usunąć, aby przejść do toalety lub chwycić szklankę wody, mieć wszystko blisko Ciebie, zanim zaczniesz.

Krok 2: poluzuj paski

Kiedy po raz pierwszy otrzymasz urządzenie CPAP, lekarz upewni się, że paski na twarzy są dokręcone, aby idealnie pasowały. Ale musisz poluzować je każdej nocy przed założeniem maski, więc masz wystarczająco dużo miejsca, aby połączyć części z ustami, nosem lub obiema częściami, w zależności od rodzaju maszyny, którą przepisano.

Krok 3: umieść maskę na twarzy

Czas na akcję! Ostrożnie nałóż maskę na twarz, upewniając się, że spoczywa tak wygodnie, jak to możliwe, nie będąc zbyt luźnym lub zbyt ciasnym. Możesz zacząć widzieć wyciekającą wodę, ale nie martw się! Ponieważ nie dokręciłeś pasków ani nie dopasowałeś dopasowania, jest to normalne zjawisko. Połóż się i ustaw w preferowanej pozycji do spania.

Krok 4: wyreguluj dolne paski

Teraz nadszedł czas, aby zabezpieczyć te dolne paski tak mocno, jak to możliwe, bez powodowania bólu lub dyskomfortu. Będziesz chciał pozostać tak nieruchomy, jak możesz, podczas dokręcania każdego z dolnych pasków. Będziesz wiedzieć, czy zrobiłeś to poprawnie, jeśli maska tworzy uszczelnienie próżniowe wokół ust, nosa lub obu, w zależności od maski.

Krok 5: wyreguluj górne paski

Powtórz Krok czwarty, ponownie, upewniając się, że górne paski są nie tylko równe ze sobą, ale także z dolnymi. Głównym obowiązkiem górnych pasków jest utrzymanie maski w miejscu przez całą noc. Górne paski mogą być nieco bardziej niewygodne niż dolne – zwłaszcza, że kopią się w czole – więc mogą być nieco luźniejsze, o ile są nadal bezpieczne.

Krok 6: Upewnij się, że jest wygodny
Jeśli twoja maska ma inne części-może wkładkę do nosa lub regulowany element na czole-upewnij się, że wszystko jest zabezpieczone w tym czasie. Należy również upewnić się, że maska jest zabezpieczona, delikatnie ściągając ją z twarzy, aby sprawdzić, czy jest zapieczętowana na skórze. Należy również poruszać się trochę, aby zobaczyć, jak to wytrzyma wszelkie dzikie sny lub ruch masz noc. Teraz-oddychaj i śpij!

Inne Akcesoria Do Spania, Które Mogą Być Pomocne

Oprócz maszyny CPAP istnieją inne akcesoria, które pomogą ci uzyskać oko odpoczynku, uczynić maskę bardziej wygodną i pomóc zapewnić, że jest wolna od bakterii. Oto, co należy wziąć pod uwagę:

Nightguard

Chociaż maszyna CPAP jest najlepszą rekomendacją dla osób z ciężkim bezdechem sennym, Dr Magid-Katz zauważa, że jeśli masz łagodniejszy przypadek bezdechu sennego, ważne jest, aby porozmawiać z dentystą, który może zaoferować inne rozwiązanie, które nie jest tak nieporęczne, aby iść do łóżka. “Leczenie osób z łagodną lub umiarkowaną nietolerancją CPAP może być tak proste, jak specjalna osłona nocna zaprojektowana przez dentystę przeszkolonego w spaniu”, wyjaśnia. “Niestandardowe urządzenie jamy ustnej działa poprzez utrzymywanie szczęki do przodu o kontrolowaną ilość, która otwiera drogi oddechowe. Może być nawet stosowany dla tych, którzy nie mają bezdechu sennego, ale chcą wyciszyć ich chrapanie.”

SoClean CPAP Cleaner and Sanitizer 

Aby zapobiec wypryskom i infekcjom, a nawet możliwym nagromadzeniom, których zdecydowanie nie chcesz wdychać każdej nocy, utrzymanie urządzenia CPAP w czystości jest niezbędne. Ten produkt działa, aby upewnić się, że maska i rurka są dezynfekowane za każdym razem, gdy go używasz. “Maszyna CPAP powinna być czyszczona codziennie. Używanie mydła i wody jest skutecznym sposobem czyszczenia sprzętu CPAP. Ale dla tych, którzy uważają ten proces za żmudny i czasochłonny, mogą użyć SoClean, jedynego zautomatyzowanego urządzenia do dezynfekcji CPAP na rynku. SoClean wykorzystuje aktywowany tlen-znany również jako Ozon (O3) – do bezpiecznego i prawidłowego czyszczenia maszyn CPAP. To naturalne podejście do dezynfekcji CPAP zabija 99,9% zarazków i bakterii urządzenia CPAP-co prowadzi do znacznie zdrowszego oddychania”, mówi dr Krainin.
299,00 zł Amazon.com

Pacjent Uśpienia dostaw CPAP mask chusteczki

Podczas podróży rozważ spakowanie ich ze sobą, aby upewnić się, że urządzenie jest czyste. Zwłaszcza jeśli wybierasz się w tropikalne i lepkie miejsce, mycie twarzy i wycieranie maski pomoże zapobiec wypryskom. W końcu kto chce być na plaży z niechlujnym pryszczem, dzięki swojej masce do spania?
$7.95 at Amazon.com

Pokrowce Na Pasek Snuggle Skins

Jeśli “po prostu nie możesz” z tymi osłonami na paski, użyj tych nakładek z tkaniny, które sprawią, że będzie bardziej miękki i wygodniejszy w noszeniu. Po prostu upewnij się, że myjesz tych złych chłopców co tydzień, aby upewnić się, że jest czysty i bezpieczny, aby pokryć skórę każdej nocy.
15,00 zł przy Amazon.com


AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Widok Z Tyłu człowieka podnoszenia ciężarów w siłowni
Read More

Niebezpieczne Nawyki Kulturystyczne

Niebezpieczne Nawyki Kulturystyczne 8 błędów podnoszenia, które najprawdopodobniej spowodują kontuzję Jack Dawes 5 sierpnia 2021 rok Podziel się…