Kybella i inne opcje usuwania tłuszczu

Mężczyzna ubrany w żółtą koszulkę i dżinsy, trzymający brzuch

Kybella i inne opcje usuwania tłuszczu

5 interwencje odchudzające, które nie wymagają diety, ćwiczeń lub poważnej operacji

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Gruby. Odkąd Charles Atlas i Johnny Weissmuller przedstawili amerykańskim mężczyznom ideę “niepewności ciała” sto lat temu, istnieje przemysł estetyków, aby się go pozbyć — obiecując wibrować, masować, bić lub wyssać z Ciebie, jeśli sama dieta i ćwiczenia nie ograniczają tego.

Powiązane: Najlepszy sposób na utratę tłuszczu

Przez dziesięciolecia technologia usuwania tłuszczu dzieliła się na dwa obozy: inwazyjne (liposukcja, wymagające znieczulenia ogólnego i bolesnego czasu regeneracji) lub oszustwa (pamiętacie te Wibrujące Pasy ab?). Wspaniała wiadomość: to się zmieniło. W ostatnich latach technologia szybko się rozwinęła, wprowadzając nowe procedury, które sprawiają, że eliminowanie upartych uchwytów miłosnych lub uciążliwego brzucha jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Współczesne czasy przyniosły kolejną istotną zmianę: mężczyźni zaczynają korzystać z operacji utraty tłuszczu w znacznie wyższych cenach. “W przeszłości było około 90 procent kobiet i 10 procent mężczyzn pod względem liczby pacjentów w biurze poszukujących tych procedur”, mówi dr Raja Nalluri, MD, założyciel Nalluri Plastic Surgery and Laser Center w San Diego. “Dane demograficzne zmieniły się, a odsetek mężczyzn jest teraz bliżej 20 do 25 procent starających się o te procedury! “

Teraz, nie mówimy o poważnej operacji odchudzania tutaj-te minimalnie inwazyjne i nieinwazyjne zabiegi najlepiej nadają się do nieco dodatkowe pudge lub redukcji tłuszczu w upartych obszarach, które nie reagują na regularne treningi. Ale czy są specjalnie dla Ciebie? Aby pomóc odpowiedzieć na to pytanie, wezwaliśmy ekspertów, aby pomóc nam rozbić różne opcje utraty tłuszczu i jak określić, który z nich jest najlepszy dla Twoich potrzeb.


Czy chirurgiczne lub laserowe / chłodzenie opcje utraty tłuszczu są dla Ciebie?


Przechowywanie upartego tłuszczu: Zacznijmy od ustępstwa: dieta i ćwiczenia, a są one najlepszym rozwiązaniem dla większości ludzi na utratę tłuszczu, przez większość czasu. To powiedziawszy, jest dobry powód, dla którego ludzie mogą rozważyć inne alternatywy. “Genetycznie Wiele osób przechowuje uparty tłuszcz w określonych obszarach ciała, które są bardzo trudne, a nawet niemożliwe do pozbycia się bez procedury”, mówi Nalluri. “Częścią tego, co sprawia, że uparty tłuszcz trudno się pozbyć, jest to, że nawet przy ścisłej diecie i ćwiczeniach ciało danej osoby trzyma się tych konkretnych obszarów tłuszczu, tak bardzo, że nawet jeśli wyglądają na wychudzone i skeletonizowane w innych obszarach ciała, uparte obszary tłuszczu utrzymują się.”

Toksyny blokujące utratę tłuszczu: Toksyny odgrywają również kluczową rolę w przechowywaniu upartych komórek tłuszczowych, w taki sposób, że regularna dieta i ćwiczenia fizyczne mogą być śmiesznie nieskuteczne. “Nasze ciała są znane z przechowywania pewnych toksyn w naszych komórkach tłuszczowych. To jest sposób organizmu na utrzymanie toksyny poza naszym krążeniem”, zauważa Nalluri. “Jednak gdy organizm próbuje zrekrutować i spalić ten tłuszcz, toksyna może zablokować drzwi do komórek tłuszczowych, aby tłuszcz nie mógł wyjść z komórki tłuszczowej.”

Jeśli którykolwiek z powyższych przykładów dotyczy ciebie, możesz być dobrym kandydatem do interwencji utraty tłuszczu.


PowiązaneNajlepsze aplikacje odchudzające i trackery


Top Laser, zamrażanie i chirurgiczne interwencje utraty tłuszczu


https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20getting20minimally20invasive20liposuction20procedure20with20ultrasound.htmlGettyImages

Liposukcja była poważną operacją, wymagającą pobytu w szpitalu lub ośrodku chirurgicznym i poddania się znieczuleniu ogólnemu, podczas gdy tłuszcz był zasysany z ciała za pomocą rurki o przybliżonej wielkości węża ogrodowego. Zabieg stał się znacznie bardziej wyrafinowany, ewoluując w minimalnie inwazyjną liposukcję. Tłuszcz wstrzykuje się roztworem odrętwiającym, a następnie topi falami ultradźwiękowymi.

“Po stopieniu mogę wziąć coś wielkości patyczka do kawy, aby go usunąć”, mówi dr Ryan Neinstein, nowojorski chirurg plastyczny, który często wykonuje zabieg. “Dla pacjenta oznacza to płynniejsze wyniki, mniej przestojów i mniej urazów ciała.”Zabieg trwa około godziny; rekonwalescencja obejmuje tylko dwa dni wolne od pracy i dwutygodniową przerwę od ćwiczeń.

Kto jest dobrym kandydatem do liposukcji małoinwazyjnej? “Ta procedura może pomóc ludziom pokonać bariery, których nie mogą na siłowni”, mówi Neinstein, którego praktyka obejmuje około 40 procent mężczyzn. “Współpracujemy z lekarzami, prawnikami, księgowymi — profesjonalistami, którzy dobrze się odżywiają i ćwiczą, ale mają uparty sprzęt. Nie chcą zmienić swojego życia, szukają tylko pomocy. Jesteśmy naprawdę przedłużeniem sfery wellness / fitness”, mówi. Większość jego zabiegów wynosi od $7,500 do $12,000.  

Plusy:

 • Prosty i stosunkowo bezbolesny zabieg
 • Szybki czas regeneracji
 • Niektóre zdolności do kierowania komórek tłuszczowych w organizmie

Wady:

 • Drogie
 • Brak dostosowania stylu życia szybko odwróci wyniki
https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/trusculpt20machine20and20trusculpt20text20on20blue20box.htmlTruSculpt

TruSculpt to nieinwazyjna maszyna o częstotliwości radiowej, która ogrzewa tłuszcz, powodując selektywną apoptozę (lub zaprogramowaną śmierć komórek) komórek tłuszczowych, dzięki czemu mogą być naturalnie wydalane przez organizm, mówi dr Marnie Nussbaum, nowojorski dermatolog, który oferuje leczenie. Jedna sesja 15-minutowa może zmniejszyć tłuszcz w leczonym obszarze średnio o 24 procent.

“To jak masaż gorącymi kamieniami” – mówi Nussbaum. “Dostarcza ciepło do całej warstwy tłuszczu, utrzymując jednocześnie komfortową temperaturę skóry. Można to zrobić praktycznie na każdym obszarze, a wspaniałą rzeczą jest to, że można robić wiele obszarów w tym samym czasie.”Koszt: około 3000 dolarów za sesję. To trwa około 12 tygodni, aby zobaczyć pełne wyniki, po czym procedura może być powtórzona w razie potrzeby.

Dr Nalluri dodaje, że główną zaletą zabiegu jest jego wszechstronność :działa on w leczeniu ” szerokiego grona pacjentów, którzy mogą nie być kandydatami do innych procedur konturowania ze względu na lokalizację leczenia, rodzaj skóry, grubość tłuszczu i wiotkość skóry.”

Plusy:

 • Nieinwazyjna procedura, czyli brak nacięcia i minimalny czas rekonwalescencji
 • Może być stosowany do małych, zlokalizowanych miejsc

Wady:

 • Wymaga wielu sesji, aby uzyskać wyniki
https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20getting20kybella20treatment20in20his20chin.htmlGettyImages

Ostra linia szczęki jest jednym z najbardziej pożądanych męskich atrybutów. Ale z wiekiem i wahaniami wagi, rzeczy mogą zmiękczyć w okolicy podbródka. Stosunkowo nowym, nieco sci-fi-pozornym traktowaniem dla “submental fullness” — a.k.a. przerażający podwójny podbródek-jest Kybella. To zastrzyk kwasu deoksycholowego, który topi komórki tłuszczowe, dzięki czemu są naturalnie eliminowane przez organizm. Nussbaum mówi, że kilka zabiegów Kybella są konieczne: od trzech do pięciu, rozmieszczone co sześć tygodni. Wyniki są trwałe.

Jednym z czynników do rozważenia: częstym działaniem niepożądanym wstrzyknięcia produktu Kybella jest zasinienie lub obrzęk, który trwa około czterech do pięciu dni po każdym zabiegu. Chociaż jest to tymczasowe, jeśli potrzebujesz kilku sesji, możesz mieć sporo przestojów. Jeśli nie jest to wykonalne, możesz uzyskać więcej pieniędzy, wykonując zamiast tego liposukcję. “Nauka na Kybella jest prawdziwa, a wyniki są prawdziwe”, mówi Neinstein. “Ale aby uzyskać wyniki podobne do operacji, wymaga to tak wielu zabiegów, że przestoje szybko stają się znacznie dłuższe niż 25-minutowy zabieg chirurgiczny, który powoduje cztery dni siniaków. Więc Kybella nie ma sensu dla wielu pacjentów.”

Jeśli twój budżet nie pokrywa operacji lub chcesz trzymać się całkowicie nieinwazyjnych procedur, istnieją opcje. W niektórych przypadkach, gdy pacjenci chcą usunąć znaczną ilość tłuszczu spod podbródka, Nussbaum mówi, że zrobi początkowe usunięcie z Kybella, a następnie kontynuację z TruSculpt.

Plusy:

 • Wyniki są szybko widoczne
 • Wymagana minimalna rekonwalescencja i opieka po zabiegu

Wady:

 • Nie tak kompleksowe rozwiązanie utraty tłuszczu, jak inne
 • Niektórzy ludzie doświadczają drobnych skutków ubocznych, takich jak siniaki, obrzęk, ból i zaczerwienienie
https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/emsculpt20device20and20emsculpt20text20over20blue20box.htmlEmSculpt

Podczas sesji EmSculpt elektrody elektromagnetyczne są przymocowane do brzucha lub tyłka, dostarczając energii, która stymuluje mięśnie do kurczenia się. “Elektromagnetyczna stymulacja mięśni włókien mięśniowych typu 2 jest kolejnym rozszerzeniem konturowania ciała”, mówi Neinstein. W ciągu 30 minut poddasz się równowartości 20 000 brzuszków lub przysiadów. To bardziej rzeźbienie mięśni niż czysto urządzenie do usuwania tłuszczu, chociaż badania MRI pokazują, że pacjenci mogą stracić około 20 procent tłuszczu nad mięśniem.

Nussbaum mówi, że często wykonuje razem EmSculpt i TruSculpt. “Uwielbiam robić to w parze, ponieważ oba są nieinwazyjne, rzeźbisz mięśnie i redukujesz tłuszcz, dzięki czemu otrzymujesz to, co najlepsze z obu światów”, mówi. Zaleca cztery 30-minutowe sesje w ciągu dwóch tygodni dla uzyskania optymalnych rezultatów.

Plusy:

 • Nieinwazyjny zabieg z minimalnym czasem rekonwalescencji
 • Buduje niewielką ilość mięśni podczas celowania w utratę tłuszczu

Wady:

 • Wymagane jest wiele zabiegów
 • Wyniki nie są tak rozległe, jak przy bardziej inwazyjnych alternatywach
https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/person20having20a20plasma20skin20tightening20procedure.html GettyImages

Niektórzy pacjenci Neinsteina, którzy widzą najlepsze wyniki, również stosują procedury, albo po małoinwazyjnej liposukcji za pomocą sesji EmSculpt — które mogą mieć bonus w przyspieszeniu gojenia poprzez rozbicie tkanki bliznowatej-lub goniąc lipo za pomocą procedury zwanej zaostrzeniem skóry w osoczu. Nie usuwa tłuszczu samodzielnie, ale sprawia, że liposukcja wygląda bardziej jędrne i gładsze po zabiegu, co było wcześniej możliwe tylko przy operacji i ryzyko blizn.

Jak działa napinanie skóry w osoczu: urządzenie emitujące energię plazmy ogrzewa obszar pod skórą, napinając kolagen od wewnątrz. “Jest to podobne do zaciskania węzła na luźnych sznurowadłach”, mówi Neinstein. “Mówię ludziom, że cofniemy zegar, ale zegar wciąż tyka. Możemy włożyć twoją skórę do suszarki, ale nie wyślemy jej krawcowi. Sprawy rozciągną się w czasie. Ale pacjenci są szczęśliwsi. Ludzie szukają tego typu opcji w porównaniu z poważną operacją z dużymi bliznami i ryzykiem przestoju.”

Plusy:

 • Natychmiastowe wyniki
 • Likwiduje również zmarszczki i zwiotczenie skóry
 • Bezbolesny, nieinwazyjny zabieg

Wady:

 • Nie usuwa tłuszczu

Nauka idzie dalej, dając nam ciaśniejsze szczęki i lepsze mięśnie brzucha. Ale, na szczęście, lub niestety, zabieg kosmetyczny nie pochodzi z kartą get-out-of-the-gym-free. Ważne jest, aby wspierać inwestycję zdrowym stylem życia, w tym regularnymi treningami i rozsądną dietą.


Możesz Też Kopać:

 • Produkty Techniczne, Które Pomogą Ci Schudnąć
 • Jak pozbyć się Boobs człowieka
 • Poranne Nawyki, Które Zwiększają Metabolizm

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Mężczyzna robi jogę w domu
Read More

Najlepsze Techniki Relaksacyjne

Najlepsze Techniki Relaksacyjne 10 zatwierdzonych przez ekspertów hacków, aby pokonać stres Mackenzie Shand 28 lipca 2021 roku Podziel…