Najlepsze ćwiczenia, aby zwiększyć Libido

Para rozciągająca się obok siebie

Najlepsze ćwiczenia, aby zwiększyć Libido

Te 6 rodzajów ćwiczeń może zwiększyć Libido, mówią eksperci

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Masz już wiele dobrych powodów, aby ćwiczyć-dobrze wyglądasz, utrzymując serce w najlepszej kondycji i poprawiając ogólny stan zdrowia psychicznego i fizycznego, między innymi. Teraz Można dodać jeden do listy: zwiększenie libido. Eksperci twierdzą, że istnieje wiele sposobów, w których praca może mieć pozytywny wpływ na popęd płciowy, co może być po prostu najlepszą motywacją jeszcze do ruchu.

Podobne: najlepsze ćwiczenia Cardio dla mężczyzn

Badanie przeprowadzone w 1990 roku na Uniwersytecie Kalifornijskim wykazało, że regularne ćwiczenia znacznie zwiększają “częstotliwość różnych intymnych czynności, niezawodność odpowiedniego funkcjonowania podczas seksu, [i] procent satysfakcjonujących orgazmów” u mężczyzn. Innymi słowy, wypracowanie nie sprawiło, że mężczyźni częściej angażują się w seks, ale także sprawiło, że ogólnie całe doświadczenie seksualne było lepsze. Według Mayo Clinic regularne ćwiczenia aerobowe i trening siłowy mogą nie tylko zwiększyć libido, ale także zwiększyć wytrzymałość. 

Ale nie wszystkie formy ćwiczeń są tutaj równe. Eksperci wskazują, że niektóre typy mogą być szczególnie korzystne, jeśli chodzi o ożywienie libido. W jaki sposób praca wpływa na popęd płciowy? A jakie ćwiczenia będą miały największą wypłatę w sypialni? Oto, co trenerzy personalni chcą wiedzieć.


Jak Wypracowanie Wpływa Na Libido?


Badanie 2018 wykazało związek między zwiększoną sprawnością fizyczną a poprawą satysfakcji seksualnej u mężczyzn i kobiet.

Popraw pewność siebie: Rohan Arora, certyfikowany trener osobisty i założyciel i CEO GainingTactics, mówi, że istnieje kilka bezpośrednich i pośrednich sposobów, dzięki którym ćwiczenia zwiększa libido. Po pierwsze, regularne ćwiczenia przyczyniają się do ogólnego lepszego obrazu ciała — i badania wykazały, że jeśli czujesz się pewnie o swojej sylwetki, jesteś bardziej prawdopodobne, aby zgłosić jest zadowolony ze swojego życia seksualnego. “Regularne ćwiczenia poprawiają również przepływ krwi w krótkim i długim okresie do narządów płciowych”, mówi Arora.

Zmniejsz stres: Fakt, że ćwiczenia są znane do zmniejszenia poziomu stresu jest również ważne, aby pamiętać. “Kiedy jesteś zestresowany, twoje libido może cierpieć w pewnym stopniu. Stres powoduje również organizm do produkcji hormonu kortyzolu, który z czasem może zmniejszyć popęd płciowy. Ponieważ ćwiczenia są znane, aby obniżyć poziom kortyzolu, regularne treningi mogą zmniejszyć stres i, z kolei, pomóc w utrzymaniu zdrowego popędu płciowego.”

Zwiększenie produkcji testosteronu: Jednym z najbardziej godnych uwagi sposobów, w jaki ćwiczenia mogą zwiększyć swoje libido jest zwiększenie produkcji testosteronu. Zarówno badanie 2004, jak i badanie 2012 wykazały, że regularna aktywność fizyczna była związana z wyższym poziomem testosteronu u mężczyzn. Testosteron odgrywa ogromną rolę w popęd płciowy i wydajność-w rzeczywistości, niskie poziomy zostały związane z zaburzeniami erekcji. 

Ponieważ ćwiczenia promują utratę tłuszczu, coraz aktywny może pomóc w osiągnięciu i utrzymaniu zdrowego poziomu testosteronu, jak również. “Kolejnym kluczem do zwiększenia produkcji testosteronu jest utrata nadmiaru tkanki tłuszczowej”, wyjaśnia David Rosales, trener osobisty z certyfikatem NSCA w Roman Fitness Systems. “Zwiększenie testosteronu zrzuca tłuszcz, a obniżenie tkanki tłuszczowej koreluje z wyższym testosteronem.”


Temat: jak często należy ćwiczyć?


Najlepsze ćwiczenia, aby zwiększyć Libido


https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20doing20weighted20squat20in20a20gym20resistance20training20text20on20blue20box.htmlGettyImages

“Trening oporowy jest jedną z, jeśli nie najlepszą metodą na zwiększenie testosteronu”, mówi Rosales. “W szczególności należy szukać ćwiczeń “złożonych”, które są ruchami wielostawowymi.”W jednym badaniu z 1983 roku mężczyźni, którzy brali udział w jednej 30-minutowej sesji podnoszenia ciężarów, doświadczyli aż 21,6 procent poziomu testosteronu.

Badanie 2016 wykazało, że wykonywanie najpierw dużych ćwiczeń grup mięśniowych i przejście do małych grup mięśni spowodowało większą produkcję testosteronu niż szkolenie mniejszych grup mięśniowych. Dlatego Rosales zaleca ćwiczenia takie jak deadlifts, pull-up, lunges, i wyciskanie na ławce, z których wszystkie rekrutują wiele dużych grup mięśni.   

Według Joe Johnson, instruktor fitness i założyciel 9 do 5 żywienia, należy dążyć do wykonywania trzech do pięciu zestawów każdego ćwiczenia dwa do trzech razy w tygodniu.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20walking20shoe20view20walking20text20on20blue20box.htmlGettyImages

Nawet jeśli nie masz dostępu do siłowni, która nie oznacza, że nie można wykonywać swoją drogę do silniejszego libido. Jedno z badań na Harvardzie wykazało, że chodzenie tylko przez 30 minut dziennie może obniżyć prawdopodobieństwo zachorowania na ED o 41%.  

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20doing20an20agility20ladder20workout20in20a20gym20hiit20text20on20blue20box.htmlGettyImages

Badanie 2019 opublikowane w Journal of Sexual Medicine wykazało, że ludzie, którzy spędzali więcej czasu na ćwiczeniach cardio, mieli mniej fizycznych problemów z seksem, takich jak zaburzenia erekcji. Nie miało znaczenia, jaki rodzaj ćwiczeń cardio wykonywali-bieganie, jazda na rowerze i pływanie wydawały się pomagać. Dodatkowo, badanie 2018 wykazało, że ćwiczenia cardio były bardziej korzystne niż trening siłowy w odniesieniu do zwiększania poziomu testosteronu. Ma to sens, gdy weźmie się pod uwagę, że treningi aerobowe zwiększają krążenie i przepływ krwi, z których oba odgrywają rolę w pobudzeniu i ogólnej reakcji seksualnej.

Ale nie wszystkie cardio ma ten efekt. Jedno z badań 2012 wykazało, że trening interwałowy składający się z 90 sekund intensywnej bieżni przeplatanej 90-sekundowymi okresami regeneracji zwiększył testosteron bardziej niż po prostu bieganie przez 45 minut prosto. A badanie z 2006 r. wykazało, że podczas gdy pojedyncza, krótka walka intensywnych ćwiczeń aerobowych zwykle zwiększa poziom testosteronu w surowicy, długotrwałe umiarkowane do intensywnych ćwiczeń (ponad dwie godziny) prowadzi do początkowego wzrostu, a następnie spadku do lub poniżej poziomów wyjściowych. Badania wykazały również, że sportowcy wytrzymałościowi mają tendencję do wyższego poziomu kortyzolu-znanego również jako hormon stresu-co może mieć negatywny wpływ na testosteron. 

Oczywiście trening interwałowy ma dużą zaletę, dlatego Jack Coxall, certyfikowany trener siły i kondycji oraz współzałożyciel/trener osobisty w Fitness Lab, mówi, że jeśli chodzi o zwiększenie libido, lepiej jest robić sesh HIIT niż jeździć na długich biegach lub rowerze. 

Rosales sugeruje wybór ćwiczeń beztlenowych, takich jak sprinty rowerowe — krótkie serie (10 do 30 sekund) przy maksymalnym poziomie wysiłku, a następnie krótkie okresy regeneracji (30 sekund). 

Należy pamiętać, jak wspomniano powyżej, zbyt dużo cardio może faktycznie obniżyć poziom testosteronu, dlatego ważne jest, aby trzymać się 30 – do 45-minutowych sesji, trzy do czterech dni w tygodniu, i włączyć mnóstwo treningu oporowego pomiędzy dla równowagi.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20doing20yoga20outside20yoga20text20on20blue20box.htmlGettyImages

Według badania opublikowanego w 2007 roku w Journal of Sexual Medicine, joga może pomóc w zapobieganiu przedwczesnemu wytryskowi. Biorąc pod uwagę, że joga rekrutuje wiele różnych grup mięśni, pomaga w relaksacji i jest szczególnie skutecznym sposobem na wzmocnienie rdzenia, nic dziwnego, że ta forma ćwiczeń jest zabójczym sposobem na pobudzenie libido.


Temat: niedoceniane korzyści jogi dla mężczyzn 


https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20doing20a20side20plank20on20a20mat20outside20core20workouts20text20on20blue20box.htmlGettyImages

“Zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn siła rdzenia jest ważna dla dobrego zdrowia, w tym seksu”, mówi Arora. “Pomaga budować mięśnie wokół brzucha i miednicy, z których oba mogą mieć wpływ na długotrwałe przebywanie w łóżku.” 

Nie pokonasz serii desek, jeśli chodzi o wzmocnienie rdzenia. Arora sugeruje rozpoczęcie od klasycznej deski przedramienia, ale możesz również zaangażować różne mięśnie, naprzemiennie z wysoką deską (w pozycji pushup) i bocznymi deskami (które pracują na skosie). Możesz również wprowadzić element cardio, wykonując podnośniki desek lub wspinaczy górskich. 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20swimming20swimming20text20on20blue20box.htmlGettyImages

Być może nadszedł czas, aby uderzyć w lokalny basen, aby zrobić kilka okrążeń: badanie 2000 Havard wykazało, że ludzie w wieku 60 lat, którzy pływali trzy razy w tygodniu przez 30 minut, zgłaszali życie seksualne porównywalne do tych w wieku 40 lat. 


Niezależnie od wyboru, Johnson ostrzega przed wypadnięciem za burtę, ponieważ przetrenowanie może odbić się negatywnie. “Wyczerpanie i zmęczenie mogą tłumić apetyt seksualny i wydajność”, wyjaśnia. “Jest dobrze znany w społeczności kulturystycznej, że bardzo niski poziom tkanki tłuszczowej u mężczyzn może zmniejszyć popęd seksualny. Dzieje się tak dlatego, że ciało gromadzi wszystkie dostępne zasoby w niezbędne do życia funkcje organizmu, zmniejszając testosteron.”

W rzeczywistości badanie 2017 ustaliło, że dłuższe, przewlekle intensywne sesje treningu wytrzymałościowego regularnie są znacząco związane ze zmniejszonym libido u mężczyzn.

Johnson mówi, że do czterech sesji tygodniowo powinno wystarczyć, aby czerpać korzyści, utrzymując wszystko funkcjonujące na dole.


Możesz Też Kopać:

  • Co To Jest Testosteron I Jak To Działa?

  • Najlepsze witaminy dla mężczyzn, które mogą zwiększyć popęd seksualny

  • Pokarmy zwiększające Libido


AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Rowerzysta na Col de la Colombiere we francuskich Alpach
Read More

Jak kupić rower szosowy

Jak kupić rower szosowy Szukasz roweru szosowego? Oto Jak kupić odpowiedni dla swoich potrzeb Geoff Nudelman 5 paďżdziernika…
Read More

Najlepsze Rękawice Treningowe

Najlepsze Rękawice Treningowe Oszczędzaj Ręce I Zwiększaj Wagę Dzięki Tym Rękawicom Treningowym Anthony Yeung 14 czerwca 2017 Podziel…