Najlepsze Techniki Relaksacyjne

Mężczyzna robi jogę w domu

Najlepsze Techniki Relaksacyjne

10 zatwierdzonych przez ekspertów hacków, aby pokonać stres

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Znalezienie sposobów na relaks, odprężenie i uzyskanie tego słodkiego, słodkiego R&R zawsze było ważne. Ale teraz-być może, bardziej niż kiedykolwiek-posiadanie worka wypróbowanych i prawdziwych technik relaksacyjnych do wyciągnięcia, gdy robi się ciężko, jest prawie niezbędne. 

Temat: Jak medytować

“Odpoczynek [i relaks] są tak samo ważne dla naszego ogólnego stanu zdrowia, jak jedzenie, picie i oddychanie, i mają kluczowe znaczenie dla utrzymania dobrego zdrowia psychicznego i fizycznego”, mówi LeNaya Smith Crawford, LMFT, RPT, RYT, holistyczny MFT i właściciel Kaleidoscope Family Therapy. “Kiedy unikamy odpoczynku [i relaksu], działamy przeciwko naszemu umysłowi i ciału, wyrządzając więcej szkody [niż dobra].”

Mówi, żeby myśleć o swoim zdrowiu jak o szklance wody. “Im więcej nalewasz (praca, działalność społeczna, rodzicielstwo, ogólne oczekiwania życiowe), tym mniej masz wody, aż w końcu masz pustą szklankę.”Nauka zdrowej taktyki relaksacyjnej-którą możesz dodać do codziennej rutyny-pomoże Ci napełnić tę szklankę i zachować ją pełną.

Trudną rzeczą z relaksu, jednak, jest to, że nie jest to jeden rozmiar pasuje do wszystkich gier. Technika, która działa dla jednej osoby, może być całkowicie wyłączona dla drugiej. W tym miejscu przydają się opinie ekspertów i inspiracje. Tutaj spotkaliśmy się ze Smithem Crawfordem i Jesse Thomasem, trenerem Life Fitness Academy i magistrem kinezjologii, aby poznać najskuteczniejsze techniki relaksacyjne i dlaczego ważne jest, aby włączyć je do swojego życia.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20rowing20with20rowing20machine20text20overlay20low-impact20cardio.htmlGettyImages

Kiedy myślisz o relaksie, trening cardio prawdopodobnie nie jest pierwszą rzeczą, która wpadnie ci do głowy. Jednak odpowiedni styl cardio może mieć niesamowicie uspokajający wpływ na wyścigowy umysł lub serce. “Zazwyczaj polecam jazdę na rowerze i wiosłowanie na relaksującą sesję cardio”, mówi Thomas. “Oba mają niski wpływ i pozwalają skupić się na umiarkowanej, trwałej intensywności. Skupienie się na technice pomaga kontrolować wydatki energetyczne. Włączenie opcji cardio o niskim wpływie pomaga zmniejszyć nacisk na stawy przez dłuższy czas, ułatwiając utrzymanie skupienia na intensywności, technice i szybkości oddychania.”

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20in20the20shower20-20shower20text20overlay.htmlGettyImages

Relaks nie jest synonimem snu. Mimo to Smith Crawford zauważa, że dobry sen jest jednym z najlepszych sposobów, aby napełnić tę szklankę wody “i nadal pokazywać się w pełni dla siebie i innych.”Jeden z jej ulubionych zalecanych sposobów, aby dostać się w spokojny senny stan zaczyna się pod prysznicem. “Pozwalając ciepłej wody, na średnim do wysokiego ciśnienia, uruchomić na karku pod prysznicem przez co najmniej 5 minut pozwala układ nerwowy się uspokoić,” mówi.  

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20doing20yoga20-20yoga20text20overlay.htmlGettyImages

Podczas gdy joga jest dobrze znana z wywoływania uczucia relaksu, nie wszystkie procedury jogi są podobne. Kiedy twoim celem jest uspokojenie umysłu i ciała, a nie zwiększenie tętna i wzmocnienie mięśni, będziesz chciał pamiętać o kilku konkretnych ruchach. “Skupienie się na biodrach, dolnej części pleców i ramionach – obszarach ciała, w których utrzymujemy największe napięcie – może znacznie poprawić zdolność do relaksu”, mówi Smith Crawford. “Powitanie Słońca, dziecięca pozycja, mostek, nogi do ściany i ragdoll to wspaniałe pozy, które możesz dodać do swojej skrzynki z narzędziami.”

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20visualizing20-20seeing20is20believing20text20overlay.htmlGettyImages

Na początku może to zabrzmieć trochę woo-woo, ale zaufaj nam, jest więcej w tym idiomie “widzieć to wierzyć”, niż mogłeś wcześniej sądzić. Próbując się zrelaksować, “poświęć chwilę, aby pomyśleć o miejscu, które Cię relaksuje, plaży, w naturze, w górach, w śniegu”, mówi Smith Crawford. “Kiedy się położysz, zaczniesz wizualizować swoją bezpieczną przestrzeń, co widzisz, czujesz, smakujesz, wąchasz i słyszysz? Pozwól swoim zmysłom zabrać cię w to miejsce, oszukując twój umysł, aby poczuć te same efekty, jakbyś był na wakacjach bez opieki na świecie. Umysł jest potężną rzeczą i mamy zdolność do trenowania naszych umysłów, aby wywołać głębokie poczucie relaksu z wizualizacją rzeczy, które przynoszą nam spokój i komfort.”


Temat: Dlaczego ważne są dni odpoczynku


https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/essential20oils.htmlGettyImages

Nie bez powodu olejki eteryczne są powszechne w luksusowych Spa. Nie tylko pobudzają zmysły, ale wiele z nich sprzyja relaksacji. Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć, Smith Crawford sugeruje stworzenie mieszanki lawendy, wetiweru, eukaliptusa i kadzidła. “Ta mieszanka pomaga zmielić umysł i ciało, oczyścić powietrze i uwolnić stres i napięcie”, mówi.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20meditating20-20meditation20text.htmlGettyImages

Wejście w stan medytacji może być dla niektórych wyzwaniem, ale gdy już tam jesteś, ta aktywność może być niesamowicie korzystna dla ciała i umysłu. “Medytacja jest świetna do jednoczesnego uspokojenia ciała i umysłu, a także do zwiększenia transferu tlenu, zmniejszenia stresu, zmniejszenia lęku i odzyskania jasności umysłu i skupienia”, mówi Thomas. 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20stretching20-20stretching20text20overlay.htmlGettyImages

Możesz się rozciągać w rozgrzewce, ale nadszedł czas, aby dodać ją do odnowienia. Poświęcenie czasu na rozciągnięcie ciała, pozwoli mięśniom i umysłowi stopniowo odprężyć się po intensywnej sesji potu. “Zacznij od 10 minut statycznego rozciągania po każdym treningu” – mówi Thomas.  “To brakujące ogniwo, które większość ludzi zaniedbuje w swoich rutynach. Zdolność do utrzymania mobilności pomoże utrzymać ciało bardziej zrelaksowany, a także czyni go bardziej wydajne podczas ruchu.”

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/smartphone20and20apps20overlay20text.htmlGettyImages

Twój telefon zazwyczaj nie jest najlepszym źródłem relaksu, ale używanie aplikacji do tworzenia uspokajającego środowiska jest wyjątkiem. “Każda aplikacja, która ma spokojną muzykę lub dźwięki natury, pomoże Ci się zrelaksować” – mówi Thomas. “Wolę dźwięki natury z filiżanką gorącej wody lub herbaty. Dodaj statyczne rozciąganie i zrób to tuż przed snem, aby pomóc ci szybciej zasnąć i spać głębiej.”

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20running20at20a20track20go20for20a20run20text20overlay.htmlGettyImages

W porządku, więc bieganie jest niezaprzeczalnie stresujące dla ciała (szczególnie stóp i kolan), ale możesz to nieco złagodzić, wybierając miękką powierzchnię do biegania, taką jak bieżnia lub pole trawiaste. Tak czy inaczej, korzyści są niezaprzeczalne. Badania potwierdziły, że bieganie może być bardziej relaksujące niż medytacja, a Idalis Velazquez, Super trener Beachbody i twórca pierwszego programu biegowego Beachbody “30 Day Breakaway” zgadza się. 

“Bieganie postrzegam jako moją medytację w ruchu i czuję się bardziej w zgodzie ze sobą i moim ciałem, kiedy jestem w stanie biegać na zewnątrz, biorąc pod uwagę otaczającą mnie naturę”, mówi. “Szczególnie relaksujące jest bieganie na świeżym powietrzu o wschodzie słońca lub później w ciągu dnia o zachodzie słońca… Niezależnie od tego, czy jesteś w górach, na plaży, czy jesteś w stanie uciec do pobliskiego parku w mieście, bieganie na świeżym powietrzu to prosty sposób na złagodzenie stresu, udanie się w podróż i uzyskanie nowej codziennej perspektywy z wieloma korzyściami dla zdrowia.”

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20cycling20outside20text20overlay20get20outdoors.htmlGettyImages

Prawdopodobnie spędzasz ogromną część swojego dnia pracy w pomieszczeniu, więc dlaczego nie zmienić rzeczy na rutynę ćwiczeń i odnowy biologicznej? Jest to łatwiejsze niż myślisz: jeśli normalnie biegasz na bieżni, idź na najbliższy Tor. Jeśli jesteś fanem spin bike wyjdź na przejażdżkę rowerem po szlaku. Spalane kalorie nie są trywialne, ale prawdziwy zysk polega na ogólnym poczuciu dobrego samopoczucia: ekspozycja na słońce, widoki i zapachy natury oraz zmieniające się Pory roku przyczyniają się do poczucia miejsca i ogólnego dobrego samopoczucia.

Rozważ to badanie przeprowadzone na “Green exercise”, które wykazało, że treningi na świeżym powietrzu mają korzyści ponad czysto fizyczne. Wniosek z badania stwierdził: “zewnętrzne środowiska naturalne mogą zapewnić jedne z najlepszych wszechstronnych korzyści zdrowotnych, zwiększając poziom aktywności fizycznej przy niższym poziomie postrzeganego wysiłku, zmieniając funkcjonowanie fizjologiczne, w tym redukcję stresu, przywracając zmęczenie psychiczne oraz poprawiając nastrój i poczucie własnej wartości oraz postrzegane zdrowie.”


Najważniejsze jest to, że twoje zdrowie i dobre samopoczucie nie są czynnikami całkowicie poza Twoją kontrolą, ale mają ogromny wpływ na codzienne wybory, które podejmujesz. Dokonuj lepszych, mądrzejszych i bardziej afirmujących życie wyborów, a może po prostu stres rozpłynie się.


Możesz Też Kopać:

  • Ćwiczenia Jogi, Które Faktycznie Budują Mięśnie
  • Dlaczego warto wziąć trening do wody tego lata
  • Najlepsze aplikacje do medytacji dla mężczyzn

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts