Nakaz i zakaz rozpoczynania biurowego romansu w pracy

Kobieta dotykająca nogi mężczyzny pod stołem w biurze.

Nakaz i zakaz rozpoczynania biurowego romansu w pracy

Rozważasz Umawianie się ze współpracownikiem? Miej to na uwadze

Jeśli kiedykolwiek skusiłeś się na romans w miejscu pracy, nie jest to wcale takie zaskakujące. Badania pokazują, że zakochujemy się w ludziach podobnych do nas samych, a współpracownicy prawdopodobnie mają wspólne pasje i umiejętności. Nie wspominając o tym, że spędzamy więcej niż jedną trzecią naszego życia na Jawie w biurze, co oznacza, że szanse są duże, że w końcu złapiesz coś dla kolegi.  

Ale chodzi o to, że Umawianie się ze współpracownikiem jest ryzykowne. Nie tylko trzeba się martwić o dramat relacji wpływających na pracę, ale jeśli coś pójdzie nie tak, będziesz musiał radzić sobie z niektórych dość niewygodne przejażdżki windą w najbliższej przyszłości. 

Powiązane: Myślisz o zrobieniu tego w Twoim biurze? Oto Jak to jest

“Jeśli zrywasz, musisz codziennie stawić temu czoła”, wyjaśnia ekspert ds. relacji April Masini. “To sprawia, że poruszanie się, a także efektywna praca w swojej pracy, jest problemem.”

Wszystko to powiedziawszy, istnieje wiele nagród za nawiązanie biurowego romansu. Jak podkreśla Masini, o wiele łatwiej jest umawiać się z kimś, gdy ma się podobne harmonogramy pracy, a obserwowanie kogoś w pracy daje cenne informacje o jego charakterze, etyce pracy i pasjach. 

Innymi słowy, warto zaryzykować Umawianie się ze współpracownikiem … pod warunkiem, że będziesz postępować ostrożnie. Oto kilka nakazów i zakazów, o których należy pamiętać, aby zapewnić, że życie miłosne nie ma negatywnego wpływu na życie zawodowe.


Jak umówić się ze współpracownikiem bez problemu


Do: zbadaj politykę swojej firmy

Wiele firm ma określone zasady dotyczące randek w miejscu pracy. Niektórzy mogą całkowicie tego zabronić, podczas gdy niektórzy mogą pozwolić na wzajemne relacje między dwiema osobami, które nie pełnią roli menedżera i pracownika. 

Przed przystąpieniem do randki współpracownika, zrobić należytej staranności, dowiadując się, co, jeśli w ogóle, ograniczenia są na miejscu. W końcu naruszenie tych zasad może zagrozić twojej pracy. Jeśli twój podręcznik pracownika nie jest jasny na temat tych zasad, możesz porozmawiać z działem HR w celu uzyskania wyjaśnień.

Nie: Pobłażaj PDA w biurze

Oprzyj się pokusie, aby złapać szybki głask w chłodnicy wody lub trzymać się za ręce, idąc korytarzem na spotkanie firmowe. Nie tylko jest to nieprofesjonalne, ale może sprawić, że Twoi współpracownicy poczują się nieswojo. 

“Choć może to być ekscytujące, ważne jest, aby spróbować oddzielić pracę od romansu”, mówi Masini.

Do: Bądź świadomy dążenia do Związku

Ważne jest, aby nie działać impulsywnie, jeśli chodzi o romans biurowy; jest o wiele za dużo na linii. Innymi słowy, przypadkowe połączenia i praca po prostu się nie mieszają. Oznacza to, że ważne jest, aby mieć otwartą i szczerą dyskusję, jeśli chodzi o zdefiniowanie relacji, aby upewnić się, że nie ma źle zrozumianych uczuć, które krwawią do Twojego codziennego życia w pracy.

“Łatwo jest zakochać się w kimś w pracy, a następnie wypić kilka zbyt wielu koktajli ze współpracownikami po długim tygodniu i zacząć ze sobą sypiać”, mówi Masini. “Jeśli spotykasz się z kimś z biura, staraj się utrzymywać ustrukturyzowane życie randkowe z dala od biura.”

Nie bój się też zagłębiać się w trudne pytania. Im bardziej utrzymujesz otwartą linię komunikacji, tym lepiej przygotujesz siebie i Twojego partnera do zmierzenia się z każdym możliwym scenariuszem. Czy powiesz szefowi o swoim związku, a jeśli tak, to jak i kiedy? Co się stanie, jeśli zerwiesz? Czy będziecie mogli zostać w firmie? 

To są rzeczy, o które powinniście pytać (i wymieniać) razem.

Nie: umawiaj się z kimś, kto pracuje nad tobą lub pod tobą w Twoim zespole

Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest unikać umawiania się z kimś, kogo zgłaszasz lub kto zgłasza się do ciebie. To może być twój bezpośredni kierownik, dyrektor wyższego szczebla lub świeżo zatrudniony stażysta.

“Możesz zostać oskarżony o faworyzowanie lub bycie beneficjentem faworyzowania”, wyjaśnia Masini.

Nie tylko to, ale jeśli coś się nie uda i opuścisz firmę, możesz wahać się poprosić o referencje z powodu notatki, na którą wyszedłeś. Najlepiej pomyśleć o przyszłości przed podjęciem tak szybkiej decyzji w tej chwili, która może wpłynąć na Ciebie na dłuższą metę. 

Do: Trzymaj swój związek z dala od biura.

Jeśli jest jedna rzecz, której należy unikać, to pozwolić, by twoje argumenty zaczęły działać. Nie tylko będzie to miało wpływ na wydajność i produktywność twojej pracy, ale z pewnością sprawi, że koledzy poczują się niezręcznie i mogą negatywnie wpłynąć na ich postrzeganie Ciebie. 

Poczekaj, aż wyjdziesz z pracy i upomnij ich o coś, co stało się w Twoim mieszkaniu. A gdy już będziesz przy tym, poczekaj, aby zapytać ich, gdzie chcą zjeść kolację lub omówić romantyczny weekendowy wypad. 

Im bardziej możesz zachować oddzielną pracę i zabawę, tym zdrowsze będzie twoje podwójne życie zawodowe i romantyczne. 

Nie: czyń drogę wstydu do pracy

Pokazywanie się w biurze w tych samych ciuchach, co wczoraj, nie wygląda dobrze. Dlatego Masini proponuje zawsze być przygotowanym z ubraniem na zmianę u partnera, w samochodzie lub w torbie/plecaku biurowym. Jest to łatwy sposób, aby uniknąć wyglądania jak rozczochrany bałagan, jeśli rozbić się w swoim znaczącym innym miejscu bez powrotu do domu przed pracą.

Do: skorzystaj z przywilejów.

Chcesz się podzielić przejazdem do pracy? Co powiesz na wspólny lunch, jeśli masz przerwy w kolejce? Śmiało. Tak długo, jak pozostaniesz profesjonalistą od momentu wejścia do biura do momentu wyjścia, nie ma powodu, dla którego nie powinieneś korzystać z wielu udogodnień, które towarzyszą Twojej sytuacji.

Możesz Też Kopać: 

  • Dlaczego nie powinieneś przesuwać palcem w prawo na współpracowniku
  • Spanie ze współpracownikiem-niesamowite czy ogromny błąd?
  • Wszystkich, których prawdopodobnie nie powinieneś zapraszać, ujawnił
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts