Nawyki, Które Musisz Zastąpić

Nawyki, Które Musisz Zastąpić

Trzy Nawyki Zdrowotne I Fitness, Które Musisz Teraz Przestać

Jeśli chodzi o zdrowie i fitness pursuits, to na pewno powiedzieć, że znalazłeś się zatrzymany w koleiny w pewnym momencie-zdarza się do najlepszych nas. Ale czy kiedykolwiek poświęciłeś chwilę, aby spojrzeć wstecz i zastanowić się, co się stało? Są szanse, możesz być chłostając na tej samej rutyny i zmuszając się do pracy ciężej – nie mądrzejszy. 

Zamykamy się w pewnych nawykach-w fitness i życiu-ponieważ są one wygodne i cieszymy się status quo. Możesz być trzymając się tych samych zasad ćwiczeń można przeczytać w kulturystyce magazine, gdy byłeś młodszy lub nadal robić, że program trening nauczył się od znajomego w college ‘ u. 

Z czasem te nawyki stają się drugą naturą: uważamy te wzorce za korzystne bez większego namysłu. Ale jeśli chcesz stać się najlepszą wersją siebie-sprawną, zdrową i szczęśliwą — musisz zmienić trzy następujące nawyki. 

1. Zamiast Spędzać Godziny Na Cardio…Spróbuj HIIT, aby zrzucić więcej tkanki tłuszczowej

Jeśli rejestrujesz godziny na bieżni co tydzień, myśląc, że zamierzasz zrzucić wagę i tkankę tłuszczową, nadszedł czas, aby zmienić swoje nastawienie. Prawda jest taka, że bardzo niewiele kalorii spala się podczas walki na maszynie cardio. Wystarczy jeden napój sportowy, a w końcu przyjmujesz więcej kalorii niż faktycznie spalasz.

Słyszałeś to wcześniej i usłyszysz to ponownie: zacznij trenować interwał o wysokiej intensywności (HIIT). Ten rodzaj treningu zastępuje krótkie serie ćwiczeń o wysokiej intensywności z okresami regeneracji o umiarkowanej intensywności. Wybierz swoją aktywność z wyboru i spróbuj wyjść na całość przez 30-45 sekund. Wykonaj 90 sekund w bardziej umiarkowanym tempie. Powtórz od trzech do dziesięciu razy. Ten rodzaj treningu jest ogromnym spalaczem kalorii, a badania potwierdzają to: młodzi mężczyźni i kobiety, którzy zaangażowali się w 15-tygodniowy program HIIT, stracili znacznie więcej tkanki tłuszczowej niż ci, którzy ukończyli 20-tygodniowy ciągły, stacjonarny program cardio.

Dobrą wiadomością jest to, że nie potrzebujesz nawet siłowni, aby to zrobić. Możesz zrobić HIIT z ruchów takich jak burpees, wspinaczy górskich lub sprintów. Na siłowni lubię robić sprinty na rowerze stacjonarnym. Po prostu trzymaj duży ręcznik wokół, aby zmyć nieunikniony wodospad potu, który będziesz produkować. 

2. Zamiast Być Bardzo Produktywnym…Spróbuj Sprawić, By Sen Był Priorytetem

Wiele osób wydaje się nosić ich zdolność do funkcjonowania na minimalny sen jako odznakę honorową. Ale jeśli masz jakiekolwiek zainteresowanie być jak sprawny i zdrowy, jak to możliwe, nadszedł czas, aby porzucić ten sposób myślenia. Kiedy pozbawiasz się snu, umieszczasz swoje ciało w chronicznym stanie stresu.

Twoje ciało nie odróżnia walki z głodem i atakami drapieżników od całonocnego oglądania Netflixa. Wszystko twoje ciało wie, że coś intensywnego musi się dzieje, aby utrzymać się i uniemożliwić uzyskanie odpoczynku i regeneracji. Brak snu pobudza hormony stresu, zwłaszcza kortyzol. Trochę tego jest OK, ale z czasem, te podwyższone hormony stresu może prowadzić do listy prania problemów, w tym choroby serca, udar mózgu, IBS, zaburzenia paniczne i cukrzyca. 

Czas się wyspać. Shawn Stevenson, ekspert od snu i autor bestsellerowej książki “Śpij mądrzej”, mówi, że sen jest zaniedbywany, ponieważ jest uważany za pasywną aktywność — i często wolelibyśmy być aktywni i”zmiażdżyć go”. On odnosi się do snu jako “mnożnik siły” i mówi, że jest to rzeczywiście ważniejsze niż ćwiczenia i odżywianie. Mnożnik siły jest coś, co może podkreślić albo pozytywne aspekty swojego życia lub te negatywne. 

Jak się lepiej wyspać? Zacznij od pójścia spać godzinę wcześniej. Przygotuj swoje ciało do snu, rozpoczynając proces likwidacji o tej samej porze każdej nocy i czyniąc pokój tak ciemnym, jak to możliwe, inwestując w zasłony zaciemniające. I tu jest jeden duży: staraj się unikać narażenia na niebieskie światło z ekranów co najmniej godzinę lub dwie przed snem. To niebieskie światło może tłumić naturalną produkcję melatoniny, powodując zakłócony i gorszej jakości sen. Jeśli musisz pracować do późna na swoim laptopie, spróbuj pobrać aplikację do ściemniania ekranu, taką jak f.lux, która zmniejsza niebieskie światło emanujące z ekranu. 

3. Zamiast Liczyć Kalorie…Staraj Się Skupić Na Jakości Swojego Odżywiania

Na szczęście mijamy dni liczenia kalorii, aby spełnić nasze cele budowy mięśni i utraty wagi. Istnieje większe zrozumienie, że nie wszystkie kalorie są równe. Kiedy skupiasz się na jedzeniu prawdziwych, nieprzetworzonych pokarmów, twoje ciało zadba o znalezienie idealnej równowagi. 

Jonathan Bailor, autor bestsellerowej książki the Calorie Myth, podzielił się ze mną, że musimy przestać traktować nasze ciała jak kalkulatory i zacząć rozpoznawać, że są organizmami biologicznymi. Bailor podziela fakt, że gdy pozbawiony kalorii, nasz metabolizm spowalnia do zatrzymania — co Wszelkie próby odchudzania niezwykle trudne. Kalorie w / kalorie poza sposobem myślenia muszą zostać usunięte. Kiedy zrozumiesz, że żywność, taka jak rafinowana mąka i dodany cukier, powodują zaburzenia hormonalne, będziesz chciał zwrócić się do żywności, która działa na Twoją korzyść i utrzymuje Cię na dłużej. 

Jeśli jesteś w pogoni za chudym, muskularnym ciałem, porzuć biały chleb, ryż, makaron z mąki, cukier i wszystkie inne produkowane i przetwarzane śmieci i skoncentruj się na produktach spożywczych znajdujących się bezpośrednio w przyrodzie. Power foods zawiera białko, wodę, błonnik i zdrowe tłuszcze. Bailor nazywa je żywności S. A. N. e-w tym, że pomagają one zdolność naszego organizmu do rozwoju. Te pokarmy pozwalają na uczucie sytości, nie są hormonalnie agresywne, zawierają niezbędne składniki odżywcze i są skutecznie wykorzystywane i przechowywane. 

Co sprawia, że zdrowy posiłek? Skup się na warzywach nie skrobiowych, białku o dużej gęstości składników odżywczych i naturalnych tłuszczach, a od czasu do czasu wrzuć owoce o niskiej zawartości fruktozy i rośliny strączkowe. Aby było to proste, jeśli kupisz coś, co ma listę składników, nie jest to dla ciebie. 

Zawijam

Istnieje wiele zamieszania o tym, co trzeba, aby być zdrowym i sprawnym, ale jeśli zastąpisz te nawyki, będziesz na drodze do odzyskania kontroli nad swoim zdrowiem.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts