Niesamowita transformacja Fitness Michaela Galinkina

Niesamowita transformacja Fitness Michaela Galinkina

Jak jeden człowiek wysiadł z dietetycznej kolejki górskiej i wszedł w najlepszą formę swojego życia

Michael Galinkin, lat 51, Z Charlotte, NC zmagał się z wagą przez całe życie. Walczył ciągłą bitwę w górę iw dół ze skalą, uzbrojony w modne diety i niezrównoważone jedzenie, które w końcu spowodują, że jego waga odbije się wyżej niż na początku każdej diety. Z biegiem lat utknął w tym pozornie niekończącym się wzorze, który stał się fizyczną, psychiczną i emocjonalną kolejką górską. Znalazł się również, że jest przepisywany coraz więcej leków, aby pomóc kontrolować problemy zdrowotne, które często były zakorzenione w tym, że nosił nadwagę. 

Ale dopiero w czasie pandemii zdał sobie sprawę, jak poważny wpływ może mieć na niego jego niezdrowy ciężar.

Powiązane: Jak pandemia kazała jednemu człowiekowi zrzucić 100 funtów

“Kiedy zaczął się COVID-19, zobaczyłem, że przeciętna osoba z otyłością cierpiała ogromnie lub zmarła z tego powodu”, wspomina Michael. “Skłoniło mnie to do refleksji nad swoim życiem i zdecydowałem, że nie mogę dalej podążać tą ścieżką.”

Michael przypomniał sobie, kiedy był w najlepszej formie w swoim życiu: 25 lat, 154 funtów, i ubrany do dziewiątek, aby poślubić swoją narzeczoną w dniu ich ślubu. Miał nadzieję wrócić do tej formy przed swoimi 50. urodzinami w kwietniu 2020 roku, ale pandemia rzuciła klucz w ten plan. Jednak był zdeterminowany, aby nie pozwolić, aby przerażający COVID “19” funtów przyrostu masy ciała powstrzymał go od osiągnięcia celu zdrowotnego, gdy miał jeszcze 50 lat.


Wolność w “żywności jako paliwa”


Mając 225 funtów, Michael zdecydował, że nadszedł wreszcie czas, aby znaleźć zrównoważony sposób na zrzucenie — i utrzymanie — wagi, więc rozpoczął swoją podróż w kierunku zdrowszego życia, wyznaczając sobie cel, aby schudnąć 50 funtów. Ale aby to zrobić, Michael zdał sobie sprawę, że potrzebuje programu o nieco większej strukturze i profesjonalnym poradnictwie niż modne diety, które wcześniej go zawiodły, więc zwrócił się do nadzorowanego medycznie programu Medi-Weightloss. Otrzymał listę z różnymi kategoriami żywności, aby mógł zbudować własne dobrze zbilansowane menu wypełnione zdrową żywnością, którą naprawdę lubi. Chociaż dało mu to swobodę budowania bardzo zróżnicowanego menu, postanowił wybrać się samozwańczą” nudną ” trasą i stworzyć menu, w którym jadł zazwyczaj to samo każdego dnia.

“Całe życie skupiałem się na jedzeniu. Co będzie na lunch? Co będzie na kolację? Co będzie na śniadanie?”wspomina. “Moje życie zawsze było o jedzeniu. Chciałem czegoś, co będzie dla mnie powtarzalne i trwałe.”

Chociaż ta konkretna metoda może nie działać dla wszystkich, Michael znalazł komfort i pewność w rutynie i trzymał się generalnie tego samego menu przez sześć miesięcy, choć przyznaje, że na początku było to trochę trudne do dostosowania. Ale mówi również, że pomogło mu to zbudować lepsze nawyki żywieniowe i zmienić sposób myślenia, że żywność powinna być używana jako paliwo. W jego szczególnym przypadku potrzebował tej konsekwencji, aby oderwać się od skupiania się na życiu wokół jedzenia. (A także sprawiło, że zakupy spożywcze i przygotowywanie posiłków są naprawdę łatwe!) 

Michael cieszy się programem Medi-Weightloss, ponieważ pociąga go do odpowiedzialności, a jego dostawcy zapewniają, że dokonuje wyborów, które są dobre dla jego zdrowia, zamiast próbować zrzucić kilogramy tak szybko, jak to możliwe. Mówi, że jego dostawcy nawet rutynowo sprawdzają, aby upewnić się, że nie traci mięśni, ponieważ traci na wadze.

Jednak jednym z największych bonusów, które Michael znalazł dzięki swojemu stabilnemu i przewidywalnemu układowi posiłków, było to, że uwolnił swój umysł i czas na szukanie innych rzeczy w życiu, którymi mógłby się ekscytować. Podczas poprzednich dni odchudzania zauważa, że podczas ćwiczeń popadał w skrajność, a następnie szybko się wypalił; po prostu nie było to dla niego dobre podejście do sprawności fizycznej w dłuższej perspektywie. Tym razem z dumą mówi, że podjął codzienną praktykę jogi, a także nocną medytację, aby poprawić jego fizyczne i psychiczne samopoczucie. Zwłaszcza, że więcej czasu spędził w domu podczas blokad COVID – 19, rozkoszował się możliwością zrobienia przerwy na jogę w południe, aby utrzymać koncentrację.

“Pomogło mi to, ponieważ nie jest trudne ani stresujące”, mówi o swojej nowo odkrytej rutynie fitness. “Ma w sobie właściwości medytacyjne i odkryłem, że jestem bardziej elastyczny niż myślałem — i tylko coraz lepszy.”

Uproszczony harmonogram jedzenia Michaela dał mu również więcej czasu na skupienie się na realizacji projektów, które zajmują zarówno jego ciało, jak i umysł, w tym ogrodnictwo i renowację niedawno nabytej chaty. 


Blasting Past The Plateau


Jedną z rzeczy, które Michael znalazł najbardziej zaskakujące w swojej podróży odchudzania tym razem było to, że nigdy nie uderzył w płaskowyż po drodze. W przeszłości schudł do 200 funtów i zawsze tam utknął. Ale tym razem, jak mówi, przebił się przez to. Mimo tego sukcesu zdał sobie jednak sprawę, że jego prawdziwym celem nie jest tak naprawdę Liczba na skali. Mając 190 funtów, zauważył, że nadal czuł się nieswojo i bardzo samoświadomy, przypominając sobie wszystkie czasy w basenie lub w wannie z hydromasażem, kiedy odmawiał zdejmowania koszuli pomimo imponującej utraty wagi. Chociaż był zadowolony z postępów, jakie poczynił, zdał sobie sprawę, że skupienie się na liczbie na skali nie było tak ważne, jak skupienie się na tym, jak jego utrata masy ciała sprawiła, że się czuł.

“Chodziło o poczucie kondycji i dotarcie do miejsca, w którym czułem się komfortowo we własnej skórze, co było tylko raz lub dwa w całym moim życiu”, mówi.

Michael kontynuował pracę stamtąd, a kiedy osiągnął swój pierwszy cel, ważący 175 funtów, postanowił w końcu przymierzyć smoking, który nosił w dniu ślubu. Był to dla niego ważny kamień milowy, ponieważ reprezentował fakt, że nie wybrał tej podróży po prostu po to, aby schudnąć, ale aby być szczęśliwym i zdrowym dla swojej rodziny. I choć imponująco osiągnął cel, do którego dążył, był rozczarowany, że jego Smoking z dnia ślubu nadal pasuje trochę przytulnie.

Kiedy Michael wyznaczył swój następny cel, upewnił się, że chodzi bardziej o to, jak się czuje i jak pasuje jego ubranie, niż o gonitwę za ostatecznie arbitralną liczbą na skali. Kiedy osiągnął 160 funtów, jednak, mówi, że to, kiedy naprawdę czuł różnicę w swoim ciele i w jego ogólny stan zdrowia.

Michael Galinkin

Dzięki swojej ciężkiej pracy i poświęceniu, Michael osiągnął całkowitą utratę wagi 68 funtów w ciągu około sześciu miesięcy i przyznaje, że czasami musi zrobić podwójne podejście, gdy przechodzi przez lustro, aby upewnić się, że jego nowo odkryta sylwetka jest prawdziwa. Przy wadze 156 funtów, również idealnie pasuje do tego smokingu ponownie, i jest całkiem możliwe, że kołysanie go jeszcze bardziej modnie niż zrobił w dniu ślubu! Michael obecnie przestrzega planu zrównoważonej konserwacji (i dodaje bardziej zróżnicowaną żywność), aby utrzymać tę wagę w przyszłości, i jest dumny, że nadąża za codzienną jogą. Zauważa również, że jego pracodawca jest wielkim zwolennikiem inicjatyw zdrowotnych i lubi angażować się w wyzwania krokowe w całej firmie i zajęcia fitness, które motywują go do zachowania dobrej kondycji.

“Poczucie komfortu we własnym ciele jest niesamowite”, mówi Michael. “Ale jeszcze lepsze jest to, że podczas diety odstawiono mi wszystkie leki na ciśnienie krwi, CPAP [na bezdech senny] i leki na cholesterol. Po raz pierwszy od dłuższego czasu czuję się zdrowa.”

Jeśli chodzi o innych, którzy wyruszają na własne podróże zdrowotne i fitness, największymi wskazówkami Michaela są znalezienie programu wspierającego i, być może nawet ważniejsze, upewnienie się, że Ty również wspierasz siebie. 

“Jeśli popełnisz błąd, wybacz sobie i idź do przodu” – zachęca. “Jeśli masz dzień lub noc oszukiwania, nie rób z tego weekendu lub tygodnia oszukiwania. Odetnij go i zacznij następnego dnia, wybacz sobie i kontynuuj!”

Możesz Też Kopać:

  • Oszałamiająca transformacja Trenta Russella
  • Jak jeden człowiek schudł 85 funtów i zyskał całą społeczność
  • “Próbowałem: użyłem Noom dla zdrowia psychicznego”
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts