Niesamowite Fitness transformacja Pete Landry

Pete Landry ze swoim milonometrowym wiosłem i trener Ellie w Row House.

Niesamowite Fitness transformacja Pete Landry

Jak jeden człowiek stracił 50 funtów i zyskał władzę nad trudnościami w poruszaniu się

Zeszłoroczne blokady COVID – 19 całkowicie zatarły wszelkie pozory rutyny fitness, którą Pete Landry, 46, Z Charlotte, NC opracował wcześniej. Ponieważ żyje z rodzinną paraparezą spastyczną-zwyrodnieniowym stanem neurologicznym, który powoduje osłabienie i sztywność nóg-musi zmagać się z pewnymi unikalnymi problemami, szczególnie podczas ćwiczeń. 

Ze względu na trudności z jego równowagi i chodzenia, to była walka dla Pete ‘ a, aby znaleźć wielki trening, który przyniesie mu korzyści, nawet zanim siłownie stały się w większości niedostępne. W czasach przed pandemią preferował maszynę eliptyczną w swojej lokalnej YMCA, ponieważ była to jedna z niewielu maszyn, z których mógł wygodnie i pewnie korzystać. Dopóki nie odkrył wiosłowania zeszłego lata.

Powiązane: Dlaczego rowery są maszyną Cardio, którą powinieneś przestać ignorować

Na początku podróży fitnessu Pete ważył 214 funtów i był bardziej niż gotowy, aby skupić się na poprawie swojego zdrowia. W rzeczywistości był tak podekscytowany rozpoczęciem treningów wioślarskich, że zapisał się do najbliższego domu Wiosłowego w lipcu 2020 r., kilka miesięcy przed tym, jak wiedział, że będzie mógł wejść do środka i zabrać się do pracy. Kiedy Pete był w końcu w stanie dostać się do studia Row House we wrześniu ubiegłego roku, jednak znalazł wielki kontrast między wioślarstwem a jego poprzednimi treningami. W porównaniu z jego eliptyczną rutyną z przeszłości, Wioślarstwo daje mu całkowity trening ciała i, jak zauważa, jest to również o wiele więcej zabawy.

“Po prostu szukałem sposobu na zbudowanie moich nóg i dobry trening cardio”, mówi Pete, odnosząc się do jego poszukiwania rutyny fitness, która będzie działać dla jego szczególnych potrzeb. “Bonusem jest to, że absolutnie kocham [wiosłowanie], jestem uzależniony i doprowadziło to do mojego odchudzania. Pięćdziesiąt funtów mniej na moich już słabych nogach to wspaniała korzyść!”

Początkowo Pete uważał, że wiosłowanie to przede wszystkim siła górnej części ciała i praca ramion bardziej niż nóg. Jednak bardzo szybko dowiedział się, że właściwa technika wiosłowania polega na nauce pchania nogami, co pozwoliło mu następnie budować siłę tam, gdzie najbardziej jej potrzebuje (jednocześnie spalając tłuszcz, aby wystartować). Przypisuje trenerom w Row House pomoc w przezwyciężeniu strachu, że nie będzie w stanie wiosłować z powodu jego stanu neurologicznego i za to, że jest tak motywującą siłą stojącą za treningiem, że od tego czasu okazał się tak satysfakcjonujący.

“Zajęcia — w tym coaching, Muzyka i światła — sprawiają, że pchanie przez trening jest niesamowitym doświadczeniem”, mówi Pete. “Trening eliptyczny W y był tylko mną, ale w Row House mam grupę przyjaciół, którzy pociągają mnie do odpowiedzialności, a jednocześnie świetnie się bawią.”

Wiele ze swoich sukcesów zawdzięcza również skanowaniu “In Body” Row House ‘ a, szczególnie w pierwszych miesiącach treningów wioślarskich. Te skany pozwoliły mu zobaczyć wszystkie postępy, które robił, nie tylko pod względem utraty wagi, ale także wszystkich mięśni nóg, które budował.

Chociaż Pete zdaje sobie sprawę, że jego mobilność może być przeszkodą, uważa ją również za swoją największą motywację. Od czasu dołączenia do Row House ‘ a był tak zmotywowany do swojej podróży fitness, że w marcu pobił milion metrów wiosłowania.

Powyżej: Pete przed, latem 2020, i po, ze swoim milonometrowym wiosłem w marcu 2021.

Chociaż Wioślarstwo może nie być odpowiednie dla wszystkich, Pete gorąco poleca treningi grupowe (jak te w domu Row) każdemu, kto może być w poszukiwaniu idealnej rutyny fitness.

“Chociaż wiem, że każdy jest inny, naprawdę wierzę, że środowisko treningu grupowego bardzo mi pomogło”, mówi. “To sprawia, że praca jest o wiele przyjemniejsza i pociąga mnie do odpowiedzialności”, zauważając, że jego przyjaciele z Row House zapewniają doskonałą motywację wspierającą, aby pomóc mu osiągnąć jego cele i wrócić na tor, jeśli zdarzy mu się pominąć trening.

Opiera się również na prostej, ale potężnej mantrze, aby pomóc mu przejść przez najtrudniejsze treningi.

“Nie poddawaj się. Nigdy się nie poddawaj-cytuje legendarny trener koszykówki Jim Valvano. “Jako ktoś z chorobą neurologiczną zwyrodnieniową, łatwo byłoby mi “rzucić ręcznik” i twierdzić, że rzeczy są zbyt trudne, ale tak się nie stanie!”

Oprócz nowo odkrytej miłości do wiosłowania, Pete skupił się również na diecie, ograniczając się do takich rzeczy jak piwo, wino i desery. (Wiesz, w zasadzie wszystkie wspólne wygody stworzeń, że tak wielu z nas spadł z powrotem w dziwnych dniach 2020.) Unika podjadania w ciągu tygodnia, a zamiast tego pije więcej wody, aby poczuć się pełnym. Jednak nadal cieszy się odpustami w weekend (i jego urodziny!) ponieważ równowaga jest kluczowa.

Pete Landry

Powyżej: Pete po utracie wagi, i obchodzi swoje 46 urodziny w maju 2021.

Dziś Waga Pete ‘ a spadła do 160 funtów — liczby, której nie widział na wadze od 17 roku życia. Nie tylko czuje się świetnie i korzysta z dużego zastrzyku energii, ale jego neurolog skomentował nawet poprawę siły nóg! I, oprócz wiosłowania, Pete mówi, że niedawno powrócił do Y, aby urozmaicić swoje treningi i skupić się na budowaniu więcej mięśni. Jego nowym celem fitness jest utrzymanie chudego, ale dodać około dziesięciu funtów mięśni do jego ramy dla większej siły i stabilności. 

“W środku najgorszej globalnej pandemii od ponad 100 lat, znalazłem sposób, aby zrzucić ponad 50 funtów, zbudować mięśnie i spowolnić postęp mojej choroby. Nie przestanę wiosłować. Nigdy się nie poddam-mówi Pete. “I jestem podekscytowany kolejnym noga w mojej podróży fitness!”

Możesz Też Kopać:

  • Najlepsze Aplikacje Do Treningu Wioślarskiego
  • Jak wykonać trening wioślarski bez Maszyny
  • Ekspert Olimpijski ujawnia, dlaczego Wioślarstwo jest najlepszym treningiem w domu
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Jak Przykucnąć Z Ciężarami

Jak Przykucnąć Z Ciężarami Oto jak przykucnąć poprawnie (tak, robisz to źle) Jared Prudoff-Smith 15 grudnia 2017 Podziel…
Proszek białkowy i miarka
Read More

Czy Proszek Białkowy Wygasa?

Czy Proszek Białkowy Wygasa? Czy Białko W Proszku Naprawdę Wygasa? Zapytaliśmy profesjonalistów Emily Abbate 5 sierpnia 2021 rok…