Podział Incel: oto czym są Incels

Podział Incel: oto czym są Incels

Lonely Men Everywhere are Joining The Incel Movement-Here ‘ s your 101 Guide

Słowo “incel” było powszechnie znane dopiero wiosną 2018 roku. W dzisiejszych czasach słyszy się o wiele więcej. Ale co to oznacza i dlaczego jest częścią dyskursu wokół płci, randek i seksu? Postanowiliśmy to zbadać. Ten artykuł jest jedną z pięciu części Askmena Podział Incel. Pozostałe cztery są połączone na dole. 

Jeśli jeszcze nie słyszałeś o incels, prawdopodobnie nie czytałeś wiadomości. Ostatnio zarabiają dużo uwagi i kliknięć. Słowo to oznacza “mimowolny celibat” – innymi słowy, ludzie, zdecydowana większość z nich to mężczyźni, którzy czują, że nie mogą się przespać, a ponadto, że jest to niezmienny stan, narzucony im przez genetykę lub światowe okoliczności. Często narzekają, że kobiety są okrutne lub bezduszne, ponieważ ignorują swój urok, podczas gdy sypiają z innymi mężczyznami. To internetowa społeczność pewnego rodzaju wściekłego samotnego człowieka.

Temat: doskonalenie sztuki pozytywnej samotności

Powodem zainteresowania jest to, że jeden z członków społeczności incel, Alek Minassian, wjechał vanem w tłum ludzi, zabijając 10, 28 kwietnia. Oświadczył, że ten czyn był częścią “buntu incel” — zorganizowanego wymierzania zemsty na kobietach, które sypiają z atrakcyjnymi mężczyznami, a nie mężczyznami takimi jak Minassian. Nie trzeba dodawać, że ruch incel stał się obiektem publicznego obrzydzenia, strachu i fascynacji.

Ale zanim przejdziemy dalej, upewnijmy się, że nie odczuwamy sensacji społeczności incel – ponieważ generalnie nie jest to aż tak sensacyjne. Istnieje wiele, wiele incelów, a przeważająca większość z nich nie jest terrorystami, ani aspirującymi do bycia. (Jeden subreddit incel, r / braincels, ma tylko 40 000 członków.) Wydaje się, jak dotąd, że jeden masowy morderca pojawił się w społeczności wielu tysięcy dotkniętych ludzi. To o jeden za dużo, ale jeśli mamy uważać incels za grupę terrorystyczną, to jest to dość mało wydajne.

Więc, chociaż nie powinniśmy zapominać o strasznych zbrodniach Alexa Minassiana, patrzenie na incels jak na Rój potencjalnych morderców nie jest pomocne. Najlepiej jest patrzeć na fora jako na miejsca, w których samotni mężczyźni mogą szukać wsparcia i wsparcia społecznego, przyjmując złośliwie mizoginistyczne i całkowicie zdesperowane światopoglądy. To prawda, że dość niepokojące, są sporadyczne wątki na forach incel chwalące Minassian i innych masowych zabójców, którzy atakowali kobiety, jak Elliot Rodgers. Ale te wątki stanowią bardzo mały procent aktywności incel forum. I znowu, wydaje się, że dużo się mówi, na szczęście, z niewielką ilością akcji.

Co więcej, po rozmowie z wieloma incelami, jednym z faktów, który się ujawnia, jest to, że wielu z nich jest naprawdę młodych. Mówimy tu o 14-18. Są to często dzieci, naprawdę, i często beznadziejne dzieci, które dorastały w trudnych domach, lub były zastraszane, lub doświadczyły jednej z wielu innych okropnych konfiguracji dzieciństwa. Wielu nawet nie datowane jeszcze-oni po prostu miał aborcyjne początkowe interakcje z kobietami podczas niezręcznego Okresu Dojrzewania. Były incel Patrick powiedział mi to w ten sposób: “nigdy nie chodzi tylko o kobiety. Negatywna interakcja kobiet jest produktem ubocznym poprzedniego błędu /usterki (lub postrzegania jednego).”

Jak każda subkultura, ma swój własny slang. “Chads “to gorący, odnoszący sukcesy mężczyźni, którzy śpią z” Staceys”, którzy są atrakcyjnymi, normalnymi kobietami. Czasami Stacey są scharakteryzowane jako brudne i rozwiązłe, ale czasami są po prostu pożądanymi obiektami uczuć. Ci, którzy stają się incelami, biorą” czarną pigułkę”, wyjątkowo pesymistyczną wersję Matrixa ujawniającej rzeczywistość czerwonej pigułki. Często incelowie wykrzykują, że powinni po prostu” LDAR ” — położyć się i zgnić, ponieważ nigdy nie dostaną żadnego uczucia.

Jak Się Tu Znaleźliśmy

Pierwsze forum incel było zupełnie inne: po pierwsze, zostało założone przez kobietę, a po drugie, było to znacznie bardziej słoneczne, wspierające miejsce, poświęcone poszukiwaniu współczucia przez mniej romantycznych. Jeśli chcecie wyjaśnić zjawisko incel, musicie wyjaśnić, jak to się zmieniło i zmutowało w to, co mamy teraz.

Oczywiście, nie ma jednego powodu. Ale, zdaniem tego redaktora, są dwa czynniki, które są tutaj szczególnie ważne: fakt, że kultura forum internetowego ma wyjątkową zdolność przyciągania ludzi do brzydkich rozlewisk, i fakt, że nie wychowujemy mężczyzn do radzenia sobie z bałaganem, jakim jest kultura millenialsów.

Zacznijmy od Forum Kultury. Wyobraźmy sobie, że jesteś młodym człowiekiem, który nie lubi swojego miejsca na świecie, bo to straszne. Twoje tło jest szorstkie, nie jesteś konwencjonalnie atrakcyjna i nie masz pieniędzy, aby nawet myśleć o dobrym ubraniu, aby to zrekompensować. Kilka kobiet, do których się zbliżyłaś, odrzuciło Cię-albo nie zbliżyłaś się do nikogo, bo wiesz, jak zareagują. Istnieje niewiele perspektyw na przyjaźń, i nie ma widocznych perspektyw na randki.

W międzyczasie natkniesz się na jakieś fora internetowe skoncentrowane na człowieku, na przykład na subreddicie praw. Można było się tam dostać na wiele sposobów. Może widziałeś jakieś wiadomości o tym, jak stłumiono wiece o prawach mężczyzn na lokalnym uniwersytecie i powiedziałeś,” huh, prawa mężczyzn”, to brzmi dobrze. A może słyszałeś o przywilejach mężczyzn od swoich nauczycielek-prawdziwy i teraz dobrze nagłośniony fakt, że w bardzo namacalny sposób mężczyźni mają łatwiej w społeczeństwie – ale ty nie czujesz się uprzywilejowany, więc to cię wkurza. I, w rzeczywistości, nie jesteś aż tak uprzywilejowany: to nie jest tak, że korzystasz z seksistowskiej Kultury biurowej W Goldman Sachs, czy coś. Patrick znowu opowiada, jak zaczął podążać tą ścieżką: “szukałem informacji o życiu w ogóle, o życiu jako mężczyzna.”

Następnie, na forach MRA, dowiesz się o tym, jak mężczyźni cierpią z powodu większej liczby wypadków w miejscu pracy, ponieważ podejmują niebezpieczną pracę. I że wskaźniki samobójstw u mężczyzn są znacznie wyższe niż u kobiet. Zaczynasz czuć się trochę zły, a twoje istnienie jest trochę daremne: z tego, na co patrzysz, mężczyźni są uciskaną klasą, zwłaszcza mężczyzn o niskim statusie, takich jak ty. Stamtąd Twoja podróż trwa dalej. Zauważyłeś, że kilka osób na forach mówi o czerwonej pigułce, subkulturze internetowej, w której mężczyźni zakładają, że kobiety są irracjonalnymi, rozwiązłymi stworzeniami, które można oswoić tylko przez dominujących, macho kolesi. Po wchłonięciu tego materiału, widzicie ludzi mówiących o incelach i decydujecie się sprawdzić, o co w tym chodzi.

W ciągu kilku dni-może kilku godzin-znalazłeś się w zakątku Internetu z ludźmi, którzy podzielają twoje frustracje i którzy mogą zaoferować ci diagnozę. Jesteś incel-jesteś stracony. Zawsze tak będzie, ponieważ kobiety są złe i / lub nigdy nie będziesz wystarczająco atrakcyjna, aby je zadowolić.

Biorąc pod uwagę, że jesteś młodym człowiekiem szukającym odpowiedzi, skrajność i kompletność tego światopoglądu jest uwodzicielska. Zaczynasz przeglądać fora. Następnie rejestrujesz się i publikujesz rzeczy, które są mieszaniną depresyjnych myśli i mizoginistycznych obelg. Ponieważ to wszystko jest anonimowe, możesz być tak okropny, jak chcesz. A jeśli jesteś na Reddicie, ze względu na fakt, że Twoje wściekłe wypowiedzi zostają przegłosowane, jesteś społecznie nagradzany za bycie ekspresyjnym członkiem Kultury.

Tak robią fora. Następnie przyjrzyjmy się tysiącletniej kulturze randkowej i tym, jak zawodzimy młodych mężczyzn.

Ciężko jest tam, w świecie randek, w sposób, jaki nigdy wcześniej nie był. W wielu kulturach randkowych w przeszłości mężczyźni i kobiety mieli zagwarantowane partnerstwo, o ile przestrzegali zasad. Być pełnoprawnym młodym człowiekiem, być umieszczonym w zaaranżowanym małżeństwie. Albo spotkać się z kimś przez kościół lub synagogę i przygotować się.

To, co mamy, to … nie to. Jesteśmy wolniejsi, co oznacza, że mamy mniej zasad. To niekoniecznie jest zła rzecz, ogólnie rzecz biorąc. Randki zdecydowanie zmieniły się na lepsze na wiele sposobów. Co istotne, nowe zasady dotyczące seksu i związków dają kobietom o wiele więcej sprawczości niż w paradygmatach godowych zdominowanych przez mężczyzn.

Ale mniej związany z zasadami rynek godowy jest również trudniejszy do poruszania się, zwłaszcza dla młodych mężczyzn, którzy nie są dobrzy w kontaktach społecznych. Oczekuje się, że mężczyźni będą tymi, którzy podejmą takie podejście, ale muszą to zrobić we właściwy sposób: być asertywnym, nie będąc przerażającym, być pewnym siebie, nie będąc zarozumiałym i tak dalej.

Biorąc pod uwagę, że tak jest, byłoby dobrze, gdybyśmy zapewnili młodym mężczyznom edukację na temat randek — bezsensownych rzeczy o tym, co sprawia, że mężczyźni są atrakcyjni w oczach kobiet i jak pokazać swoje zainteresowanie płcią przeciwną, nie wychodząc z tego jako zdesperowani lub niebezpieczni. W końcu w przeszłości księża, rabini i rodzice pouczali swoje dzieci o tym, jak być dobrym mężem lub żoną. Ale nie zapewniamy odpowiednich wskazówek. W rzeczywistości zapewniamy młodym mężczyznom mniej wskazówek niż kiedykolwiek wcześniej. Zostawiamy je wychowywane przez Reddita lub przez losowe filmy na YouTube, a oni zwykle są głodni rad, zwłaszcza jeśli nie radzą sobie dobrze.

Jeśli potrzebujesz dowodów na to, uświadom sobie, że Jordan Peterson, autor bestsellerów numer jeden, jest głównie popularny, ponieważ daje mężczyznom Rady, takie jak “posprzątaj swój pokój”, “znajdź trudną przyczynę i przyjmij ją”, “zrób wszystko, aby zwiększyć swój status” i ” staraj się być materiałem na męża.”(Jest ubrany w jungowskie mity i jakąś konserwatywną politykę, ale to jest sedno tego.) Jest to rada, którą mężczyźni powinni słuchać w siódmej klasie, albo ze szkoły, albo z całej kultury. Ale nie, do tego stopnia, że podstawowe proklamacje Jordana Petersona wydają się piorunami prawdy dla wielu młodzieńców. Oznacza to, że w umysłach młodych ludzi istnieje duża próżnia, w której powinna znajdować się elementarna mądrość. I tę próżnię można łatwo wypełnić nienawistną ideologią, taką jak inceldom, która jest, ponownie, serwowana w niewiarygodnie wygodny sposób przez kulturę forum.

Być może zauważyłeś, że pominąłem jeden punkt oczywistej analizy: zwykłą starą mizoginię. Dzieje się tak z następującego powodu. Podczas gdy utajona mizoginia w męskim mózgu nie jest niczym nowym, inceldom is nowy. To z pewnością zależy od ogólnej mizoginii, ale jest to bardzo specyficzna forma, napędzana przez bardzo specyficzny zestaw okoliczności. Samo mówienie, że to “mizoginia” nie jest wystarczająco konkretną diagnozą, aby zaprowadzić nas daleko, mimo że jest to oczywiście prawdziwy opis, do pewnego stopnia. A jeśli powiesz incel, żeby “przestał być mizoginistą”, prawdopodobnie nie będzie otwarty.

Co Teraz?

Więc, w końcu, jak mamy wyprowadzić się z tego bałaganu? To nie do końca jasne. Trudno, jeśli nie niemożliwe, po prostu stłumić subkulturę internetową czystą wolą.

Wydaje się, że jedynym oczywistym sposobem na rozpoczęcie jest zapewnienie młodym mężczyznom bardziej pozytywnych wpływów. Łatwiej powiedzieć niż zrobić. Wiąże się to z wieloma różnymi działaniami. Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem młodego mężczyzny, może nie pozwól mu spędzać godzin na smartfonie na Reddicie lub rozmawiać z nim o tym, co tam znajduje. Jeśli masz wolny czas, spróbuj wolontariatu w organizacji non-profit, która mentoruje młodych mężczyzn. Jeśli znasz samotnych mężczyzn, którzy wydają się być w złym stanie, skontaktuj się z nimi i sprawdź, czy przydałaby im się twoja przyjaźń.

Zasadniczo kultura incel jest w dół. Aby wyciągnąć z tego mężczyzn, powinniśmy spróbować zaoferować im kilka dróg do góry.

Podział Incel:

  • Oto jak radzić sobie z ciągłym odrzuceniem
  • Jak Rozmawiać Ze Znajomymi Incel
  • Jak Przestać Być Incel
  • Dlaczego Bycie Incel Jest Naprawdę Dobrowolne
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts