Porady Dla Studentów W Zakresie Zdrowia Psychicznego

Porady Dla Studentów W Zakresie Zdrowia Psychicznego

Dwóch Uczniów Ujawnia, Jak Pokonali Zmagania Ze Zdrowiem Psychicznym

Uwaga: Ten artykuł został udostępniony przez naszych przyjaciół z AskMen UK. Proszę, wybacz im te urocze Brytyjskości.

Pomyśl o najbardziej stresującej sytuacji, w jakiej byłeś. Są szanse, że będzie to wiązało się ze szkołą. Od zarządzania mieszkalnictwem, stresu związanego z nauką akademicką, zapracowanego stylu życia studentów, presji finansowej, samotności, braku snu i presji na nawiązywanie nowych znaczących relacji, życie uniwersyteckie jest polem minowym dla zdrowia psychicznego.

Szacunki częstości występowania trudności ze zdrowiem psychicznym wśród uczniów wynoszą około 1 na 3 – wynika z artykułu opublikowanego w Journal of Psychiatry pt. ” projektowanie usług zdrowia psychicznego dla młodzieży XXI wieku.”Co więcej, 75% problemów ze zdrowiem psychicznym rozwija się przed ukończeniem 25 roku życia. Stawia to uczniów na wyjątkowo wysokie ryzyko.

Ponieważ samobójstwo jest główną przyczyną śmierci mężczyzn w wieku 20-34 lat w Anglii i Walii – odsetek trzykrotnie wyższy niż kobiety – ważniejsze niż kiedykolwiek jest wczesne leczenie zdrowia psychicznego.

Na Uniwersytecki Dzień Zdrowia Psychicznego rozmawialiśmy z dwoma studentami, którzy przezwyciężyli problemy ze zdrowiem psychicznym i poprosili ich o mechanizmy radzenia sobie – i jak uważają, że przyjaciele mogą pomóc. Ponieważ są szanse, że nawet jeśli nie zmagasz się z problemami zdrowia psychicznego, wspierasz kogoś, kto jest. A to czasami może być równie trudne.

Nie miałem nazwy na to, co się ze mną dzieje, i jak wielu facetów myślałem, że powinienem “podciągnąć skarpetki” lub “facet w górę” i zacząć żyć, ale nie mogłem – czułem porażkę.

Nazwa Karl Knights

Wiek 21

Opracowania American Lit 

Kiedy zorientowałeś się, że czujesz się przygnębiony? Jakie były sygnały ostrzegawcze?

Cóż, z perspektywy czasu, jak zbyt wielu mężczyzn, cierpiałem na depresję przez lata, zanim Szukałem jakiejkolwiek pomocy. Patrząc wstecz, miałem mały epizod depresyjny w wieku 14 lat, a inny znacznie większy w wieku 17/18. Andrew Solomon ma świetny tekst w swojej książce, że depresja nie jest utratą szczęścia, ale utratą witalności, i muszę się zgodzić. Nagle, bardzo nagle, nie mogłem się już obudzić i ruszyć dalej, to było tak, jakbym był rozweselony przez Mike ‘ a Tysona. Zazwyczaj jestem bardzo energicznym facetem i żarłocznym czytelnikiem, ale nagle te rzeczy nic dla mnie nie znaczyły. Przestałem spać, a kiedy spałem, spałem o wiele za dużo.

Podczas mojej ostatniej depresji, która miała miejsce na pierwszym roku studiów, pojawił się nowy sygnał ostrzegawczy w postaci nadmiernego picia. Nie miałem nazwy na to, co się ze mną dzieje, i jak wielu facetów myślałem, że powinienem “podciągnąć skarpetki” lub “facet w górę” i zacząć żyć, ale nie mogłem – czułem porażkę. Wydaje się to absurdalne patrząc wstecz na to, ale kupiłem tradycyjną ideę męskości, jakby to był niemal religijny dogmat. 

Temat: Dlaczego męskość zmienia chłopców w przemoc z broni

Czy podjęłaś jakieś działania na Uniwersytecie, które pomogły Ci poprawić przestrzeń na głowie?

To, co było dla mnie niezwykle pomocne, to połączenie rzeczy; aktywność fizyczna była dla mnie ogromnie pomocna, jeśli czuję się przygnębiony lub zestresowany. Siłownia itp. oczywiście nie leczy depresji, ale jest to sposób na radzenie sobie i radzenie sobie z moimi nastrojami. Po tym, jak wróciłem na uniwersytet po sekcjach, stałem się o wiele bardziej towarzyski, uczestniczyłem w większej liczbie wydarzeń społecznych i dostałem się tam. Cisza i izolacja to tlen dla problemów zdrowia psychicznego-ja też nie. Byłem również nieugięty w mówieniu o moich doświadczeniach wśród przyjaciół i ku mojemu zdziwieniu wielu moich rówieśników miało te same problemy. Na każdym wykładzie czy spotkaniu towarzyskim, na które chodzę, jest co najmniej dziesięć osób z problemami ze zdrowiem psychicznym.

Jaki styl życia studentów polecacie?

Polecam nie pić najlepiej jak potrafisz. Uniwersytet ma bardzo alkoholową kulturę, więc nie jest to łatwe, ale jeśli cierpisz, poczujesz się lepiej (alkohol jest w końcu depresantem). Jeśli możesz, spróbuj siłowni lub jakiejś aktywności fizycznej, nawet jeśli chodzi tylko po kampusie. Staraj się rozmawiać z ludźmi tak często ,jak możesz (choć zachowaj trochę czasu dla siebie). 

RELATED: The 5 Dos And Don’ts of Good Mental Health

Cisza i izolacja to tlen dla problemów zdrowia psychicznego

Jak poprosić o pomoc, jeśli zmagasz się ze swoim zdrowiem psychicznym?

Prosze o pomoc dosc bezposrednio i bezposrednio, wiec nie mozna mnie zle zinterpretowac. Mam ogromne szczęście, że mój uniwersytet ma usługi doradcze i godziny kryzysowe, które są świetne, jeśli masz zły dzień zdrowia psychicznego. Często stwierdzam, że bycie otwartym na walkę trochę łagodzi zmagania. Staram się, aby proszenie o pomoc było jak najbardziej zwyczajne, jak proszenie o pomoc, jeśli jesteś na kulach. 

Jakie są najlepsze wskazówki dotyczące radzenia sobie ze stresem na egzaminie i eseju / pieniądze?

Moja najlepsza wskazówka pochodzi z książki, którą niedawno przeczytałam, zatytułowanej Bird by Bird autor: Anne Lamott. Pisze: “trzydzieści lat temu mój starszy brat, który miał wtedy dziesięć lat, próbował uzyskać raport o ptakach, na który miał trzy miesiące. Miało być następnego dnia. Byliśmy w naszej rodzinnej chatce w Bolinas, a on był przy kuchennym stole blisko łez, otoczony papierem do segregatorów i ołówkami oraz nieotwartymi książkami o ptakach, unieruchomiony przez ogrom zadania przed nami.

Wtedy mój ojciec usiadł obok niego, objął ramię mojego brata i powiedział: “ptak po ptaku, kolego. Weź to ptak po ptaku.'”

Jest to mantra, którą trzymam dla siebie, gdy esej lub moja rozprawa wydaje się zbyt wielkim zadaniem, aby kiedykolwiek wykonać. Ptak po ptaku, sekcja po sekcji, zdanie po zdaniu. Rozbij to, żeby było do opanowania. Książki nie są pisane w jeden dzień – i to samo dotyczy twojego projektu. Rozwiąż to i postaraj się zachować luźny harmonogram, a zanim się obejrzysz, masz przynajmniej pierwszy szkic do pracy. 

Jakie są Twoje najlepsze wskazówki dotyczące radzenia sobie z samotnością?

Jest to interesujące, ponieważ wielu studentów, których znam, twierdzi, że czują się samotni, mimo że są życiem imprezy i otoczeni przez ludzi 24/7. W tym sensie media społecznościowe są zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem; z jednej strony wielu (w tym czasami ja) widzi swoich przyjaciół dobrze się bawiących i nie może pomóc, ale porównuje się do tego i czuje się okropnie. Możesz jednak również korzystać z mediów społecznościowych, aby dotrzeć do znajomych i porozmawiać, jeśli zajdzie taka potrzeba. Trzeba pamiętać, że media społecznościowe itp. to najważniejsze momenty czyjegoś życia, a nie cały film. 

Jakie są czerwone flagi lub znaki, aby szukać w znajomych, którzy mogą mieć problemy? 

Szukam, czy ktoś nagle stał nieobecny w seminariach lub na spotkaniach towarzyskich. Nie zakładaj, że to lenistwo, sprawdź co u swojego przyjaciela i zobacz, co knuje. Może to być tak proste, jak wysłanie wiadomości tekstowej lub wiadomości na Facebooku. Również zwracam uwagę na fizyczne markery depresji, które wykazywałem w moich najgorszych czasach;czy twój przyjaciel wygląda, jakby brał prysznic lub jadł? Czy wyglądają na zmęczonych, czy narzekają na picie za dużo? Mówią o śmierci, czy nawet samobójstwie? Wszystkie te rzeczy są znakami ostrzegawczymi. Są materiały na temat umysłów uczniów i wierzę, że strona studenci przeciwko depresji lub Papirus na temat objawów depresji lub czynników ryzyka samobójstwa. 

Co przyjaciele mogą powiedzieć, że byłoby najbardziej pomocne?

Dla mnie przyjaciele nie muszą nic mówić, aby być pomocni – po prostu być tam a prezent wystarczy. Istnieje obraz kulturowo, że przyjaciele czują, że muszą rozwiązać wszystkie problemy cierpiących z dnia na dzień, ale zdrowie psychiczne lub jakakolwiek choroba nie działa w ten sposób. Wystarczy być obecnym i naprawdę słuchać. Miałem różne spotkania z przyjaciółmi, gdy mówili coś “złego” lub mówili coś niewrażliwego, ale było jasne, że próbowali i pozostali obecni. 

Polecam nie pić najlepiej jak potrafisz.

Nazwa Alex Taplin

Wiek Nieznany

Opracowania Inżynieria Sportów Motorowych

Kiedy po raz pierwszy zorientowałeś się, że schodzisz? Jakie były znaki ostrzegawcze?

To, co zaczęło się od zmagania się z niedowładem i (głównie) zaspaniem, przekształciło się w brakujące wykłady. Brak skupienia na wykładach, na które faktycznie dotarłem, w połączeniu z brakiem regularnych nawyków żywieniowych sprawił, że “normalne” stres życia uniwersyteckiego był wyzwaniem. Największym znakiem ostrzegawczym w moim własnym doświadczeniu nie był fakt, że te wyzwania się dzieją, ale częstotliwość i wpływ, jaki miały na resztę moich doświadczeń uniwersyteckich.

Czy podjęłaś jakieś działania na Uniwersytecie, które pomogły Ci poprawić przestrzeń na głowie?

Rutyna stała się moim zbawcą. Budzenie się o zwykłej porze było kontrolowane za pomocą regularnego schematu snu. Ta zmiana została wspomagana przez użycie automatycznego światła budzenia poleconego mi przez przyjaciela, z którym miałem kontakt w mojej grupie studenckich umysłów uniwersyteckich, systemu wsparcia kierowanego przez rówieśników, stworzonego, aby pomóc studentom przezwyciężyć zarówno przyszłe, jak i obecne wyzwania związane ze zdrowiem psychicznym. Wieczorna rutyna polegała na spotkaniu ze znajomymi w bibliotece na zajęciach, relaksie (Zwykle chodzenie na siłownię, a następnie medytacja uważności / muzyka), a następnie praca z projektami klubów uniwersyteckich, które mnie zainteresowały.

Jaki styl życia studentów polecacie?   

Oczywiście wszyscy słyszeliśmy o problemach zbyt dużego picia, zbyt małej ilości owoców / warzyw i bycia odizolowanym w swoim pokoju. Ale chciałbym [również podkreślić inwestowanie w] czas rodzinny, zwłaszcza, gdy tak łatwo jest odebrać telefon. Przyzwyczajenia takie jak przygotowywanie posiłków z wyprzedzeniem mogą zaoszczędzić czas w ciągu dnia, śledzić zajęcia w kalendarzu i poświęcać czas na spotkania z przyjaciółmi. Również, gdy musisz wykonać nudne, monotonne zadanie, zawsze możesz poprosić przyjaciela, aby również przyszedł. Są szanse, że będzie co najmniej jeden z twoich znajomych, którzy mają ubrania do prania w pralni, lub brudne garnki w kuchni, lub rewizji, aby przejść. Dbanie o czystość przestrzeni zatrzyma rozpraszanie uwagi, a podczas nauki pamiętaj, aby co jakiś czas zmieniać miejsca. Kawiarnie lub pojemniki do nauki mogą być mile widzianą odmianą biblioteki lub pokoju; po prostu nie zapomnij o słuchawkach, jeśli jest to obszar publiczny. AHA i naprawdę-jedzenie owoców i warzyw i chodzenie na siłownię co jakiś czas nie jest złym pomysłem.

Jak prosić o pomoc w walce?

Czasami jest to tak proste ,jak podniesienie telefonu i powiedzenie ” Hej, chcesz się spotkać?”Innym razem jest to bardziej bezpośrednie, a ja mówię” naprawdę się zmagam z … Czy czujesz to samo?”Poruszenie go jako pytania może cię poruszyć i dać Tobie i Twojemu przyjacielowi szansę na otwarcie się i bycie szczerym. Ważne jest również, aby pamiętać, że dostępnych jest tak wiele usług; GPs / wykładowcy/doradcy akademiccy / usługi studenckie są dostępne do rozmowy i mogą wskazywać studentom na bardziej specjalistyczne wsparcie.

Dołącz do niektórych klubów i pamiętaj, że możesz nigdy nie iść do żadnego, ale po prostu zachowaj je pod ręką na wypadek, gdybyś potrzebował być z ludźmi.

Jakie są Twoje najlepsze wskazówki dotyczące radzenia sobie ze stresem związanym z egzaminem/esejem i pieniędzmi?

Pierwsza część to wiedzieć, że to może się zdarzyć, a jeśli nie-niesamowite! Spotkanie z przyjaciółmi, aby zrewidować pomaga. Dobrze jest też zacząć z wyprzedzeniem. Śpij regularnie i trzymaj się procedur, które działają dla Ciebie. Pamiętaj, że twoi wykładowcy są tam dla ciebie poza klasą, pamiętaj, aby zanotować ich adresy e-mail. Wielu moich przyjaciół zwróciło uwagę, aby spotkać się z wykładowcami w celu omówienia zajęć. Jeśli nie czujesz się komfortowo spotykając się jeden do jednego, zadawaj pytania na końcu wykładu; są szanse, że nie będziesz jedynym, który stał tam na końcu. Jeśli chodzi o pieniądze, planuj z wyprzedzeniem, kiedy otrzymasz pożyczki / dotacje i upewnij się, że budżet, budżet, budżet. Staraj się gotować dla siebie co najmniej raz dziennie i zachowaj resztki na następny dzień, jeśli możesz! W Internecie jest tak wiele zasobów na temat oszczędzania pieniędzy, a większość uniwersytetów ma dotowane sklepy. Wszystko to oszczędzanie i planowanie jest świetne, tylko upewnij się, kiedy leczyć się zbyt.

Jakie są Twoje najlepsze wskazówki dotyczące radzenia sobie z samotnością?

Targi Fresher ‘ s trwają przed oficjalnym rozpoczęciem term. Dołącz do niektórych klubów i pamiętaj, że możesz nigdy nie iść do żadnego, ale po prostu zachowaj je pod ręką na wypadek, gdybyś potrzebował być z ludźmi. Jeśli mieszkasz w korytarzach, pamiętaj, aby często rozmawiać z domownikami i, to samo, zadzwonić do rodziny! Kiedy byłam samotna, to pomogło mi chodzić na siłownię. To zaskakujące, ile osób przyjdzie do ciebie, gdy będziesz trzymać się pewnych Dni/Godzin, a niektóre siłownie uniwersyteckie są również dotowane. Gdyby nie to, zmieniłbym samotność w mój czas. Długi prysznic, spacer po kampusie/mieście lub słuchanie ulubionej muzyki mogą zapewnić szybki zawrót głowy.

Jakie są czerwone flagi lub znaki, na które należy zwrócić uwagę w znajomych, którzy mogą zmagać się?

Kiedy przyjaciele dystansują się od normalnych zajęć, pomijają terminy, nie jedzą prawidłowo, przestają wydawać się cieszyć rzeczami, które im się podobają, piją za dużo alkoholu lub inne nagłe zmiany, może to być znak [walczą]. To było kilka typowych, które zauważyłem. Ważne jest, aby pamiętać, że ludzie mogą mieć złe dni / tygodnie i że każdy jest inny, ale jeśli zauważysz kilka z nich i wydają się nie z charakteru, to może nadszedł czas, aby porozmawiać.

Co przyjaciele mogą powiedzieć, że byłoby najbardziej pomocne?

Bezpośrednie trasy mogą czasami być onieśmielające, więc musisz naprawdę zrozumieć osobę i zdecydować, jak postępować. Mam przyjaciół, których chciałbym zapytać “jak się masz?”i to by wystarczyło, by pomóc. Powiedziałbym też: “zauważyłem, że ostatnio nie jesteś sobą, zastanawiając się tylko, czy masz coś na myśli?”Pamiętanie, że słuchanie i docenianie tego, co się mówi, jest ważniejsze niż mówienie “właściwej rzeczy”, a wchodzenie w rozmowę zarówno z empatią, jak i otwartym umysłem jest kluczowe. Jeśli odmówią, to też w porządku. Po prostu daj im szansę, żeby znowu porozmawiali, gdy ich zobaczysz. Jest również możliwe, że twój przyjaciel może nawet nie wiedzieć, że walczą! Bycie miłym i obecnym z nimi często może być wszystkim, czego potrzebują, a także, miejmy nadzieję, sprawia, że czujesz się dobrze!  

Od nakazów i zakazów zapewnienia dobrego zdrowia psychicznego do tego, z kim rozmawiać, staramy się zwrócić uwagę na mężczyzn, którzy wypowiadają się i otrzymują pomoc. Czytaj więcej tutaj. 

Aby uzyskać więcej informacji na temat brytyjskiej Fundacji Zdrowia Psychicznego Student Minds zobacz tutaj.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts