Proteza zębowa. Jaką wybrać i jaka będzie dla nas najlepsza?

stomatologia

Problem braku uzębienia dotyka nie tylko seniorów, ale również osoby dorosłe, które straciły zęby w wyniku wypadku, albo choroby. Kontakt ze stomatologiem, a następnie protetykiem sprawi, że bez problemów będziemy mogli odbudować uzębienie, chociażby poprzez zastosowanie protezy zębowej, stałej lub ruchomej. Nowoczesna proteza zębowa jest trwała, estetyczna i bardzo praktyczna.

Coraz więcej osób decyduje się na to, aby regularnie korzystać z pomocy specjalistów, np. stomatologa, ortodonty, protetyka stomatologicznego. Uśmiech, który posiadamy jest niezwykle istotny i bardzo mocno wpływa na to, jak wyglądamy, jak się czujemy, jak rozmawiamy, komunikujemy się z innymi osobami.

W przypadku całkowitego braku uzębienia lub bardzo dużych ubytków, zdecydowanie powinniśmy podjąć działania, aby posiadać między innymi protezę zębową. To właśnie proteza zębowa sprawi, że będziemy nie tylko mogli normalnie się uśmiechać, ale również jeść. Pokarm nie będzie tym samym podrażniał naszych dziąseł.

Czym jest proteza zębowa?

Proteza zębowa to jeden z typów uzupełnień protetycznych, dzięki którym będziemy mogli odzyskać dawny, często upragniony uśmiech. Ze względu na swoją budowę możemy podzielić protezy zębowe na protezy stałe (które pacjent będzie mógł wyjmować w trakcie snu), jak również na protezy stałe, które są montowane w sposób trwały i nie można ich wyjmować.

Proteza zębowa to uzupełnienie, które charakteryzuje się bardzo dużą uniwersalnością. Oznacza to, że bez problemów będziemy mogli dopasować rodzaj i wygląd protezy do własnych potrzeb. Tym oczywiście zajmuje się protetyk. Z usług protetyka stomatologicznego możemy skorzystać w przychodni MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Zobacz także: https://jestemkobieta.pl/dlaczego-bruksizm-jest-grozny-i-dlaczego-warto-go-leczyc/

Jakie zalety ma proteza zębowa?

Proteza zębowa przede wszystkim jest metodą do przywrócenia naturalnego stanu jamy ustnej. Pozwala na jej normalne funkcjonowanie, unikanie zmęczenia, przeciążeń, niekomfortowych napięć, jak również deformacji. Kolejną zaletą jest możliwość swobodnego rozdrabniania pokarmu, a więc umożliwienie normalnego jedzenia.

Myśląc i mówiąc o protezach zębowych również nie możemy przejść obojętnie obok zalet typowo estetycznych, które są bardzo duże. Odzyskanie pełnego uśmiechu dzięki protezie zębowej oczywiście sprawi, że od razu zmieni się wyraz naszej twarzy, jak również jej wygląd.

Będziemy wyglądać bardziej atrakcyjnie, cieszyć się większym komfortem fizycznym oraz psychicznym, a także pewnością siebie.

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Najlepsze Suplementy Biotyny

Najlepsze Suplementy Biotyny Przestań Przerzedzać Włosy W Swoich Utworach Dzięki Temu Prostemu Suplementowi Lindsay Tigar 31 marca 2018…