Wszystko, Co Musisz Wiedzieć O L-Karnitynie

Wszystko, Co Musisz Wiedzieć O L-Karnitynie

Czy Ten Prosty Suplement Może Dać Ci Poważny Zastrzyk Energii?

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Suplementem, który nie zyskał wiele miłości przez lata, była L-karnityna.  Jasne, wszyscy słyszeliśmy ludzi mówiących o najnowszym przedtreningowym na rynku lub nowym smaku ich ulubionego proszku białkowego, ale kiedy po raz ostatni słyszałeś, aby ktoś wspomniał o L-karnitynie?  Może nigdy, chyba że jesteś w branży kulturystycznej.  Szkoda, ponieważ ten dobrze strzeżony sekret może pomóc ci osiągnąć swoje cele zdrowotne i fitness znacznie szybciej, gdybyś wiedział o tym wcześniej i zaczął wykorzystywać ten mały klejnot.


Co to jest L-karnityna?


L-karnityna jest aminokwasem wytwarzanym przez organizm z lizyny i metioniny – także aminokwasów-i częściowo dzięki nerkom i wątrobie.  Po wyprodukowaniu jest przechowywany w mięśniach szkieletowych, ale także w mózgu i sercu, a także wspomaga organizm w kilku różnych funkcjach i procesach.  L-karnityna działa jak przeciwutleniacz, pomagając zmniejszyć skutki uszkodzenia organizmu przez wolne rodniki, atakując szkodliwe cząstki, które mogą zabijać lub mutować DNA.  Jest najczęściej znany z tego, że pomaga organizmowi wytwarzać energię, przyjmując tłuszcz i przekształcając go w użyteczną formę energii.  

Podobne: Najlepsze Białka Serwatkowe Dla Mężczyzn

Istnieją dwie metody, których możesz użyć, aby zwiększyć poziom L-karnityny: możesz jeść określone pokarmy o wysokim stężeniu aminokwasu, druga to suplementacja.  Najprostszym sposobem na zwiększenie spożycia byłoby zakup suplementu (pigułki, proszku lub postaci płynnej) i używać go codziennie, zgodnie z zaleceniami. Pokarmy takie jak szparagi, banany, brokuły, kukurydza, nabiał, czosnek, jarmuż, płatki owsiane, orzechy, czerwone mięso, nasiona i pełnoziarnista pszenica są również bogate w L-karnitynę i łatwo dostępne.  Ilość potrzebna do osiągnięcia poziomów wystarczająco wysokich dla korzyści zdrowotnych nie będzie łatwym wyczynem i z tego powodu zaleca się po prostu zakup L-karnityny w formie suplementu.


Korzyści Z L-Karnityny


Lista korzyści jest dość obszerna. L-karnityna.  Ogólnie rzecz biorąc, weganie, wegetarianie lub ktokolwiek na ograniczeniu białka może czerpać korzyści z suplementacji L-karnityną, a także każdy, kto ma niedobór L-karnityny, co jest rzadkie.  Poniżej prezentuje niektóre z wielu korzyści, które można mieć poprzez uzupełnienie aminokwasu.

Temat: Co Musisz Wiedzieć O Beta-Alaninie

Zwiększona utrata tłuszczu

Niewykorzystana energia (żywność) w organizmie jest magazynowana jako tłuszcz.  Dzięki zastosowaniu L-karnityny jesteśmy w stanie przyjmować spożywane przez nas pokarmy (w tym tłuszcze) i przenosić je do mitochondriów znajdujących się w komórkach, które mają być wykorzystywane jako źródło energii.  W ten sposób jesteśmy w stanie lepiej korzystać z żywności, którą jemy, a nie dodając do naszego już wystarczającego poziomu tkanki tłuszczowej.  L-karnityna jest niezwykle przydatna dla osób odchudzających się, ponieważ pozwoli Ci spalić więcej kalorii w ciągu dnia i da ci zastrzyk energii, dzięki czemu możesz utrzymać intensywność podczas sesji treningowych na siłowni.

Zwiększenie masy mięśniowej

Kto nie chce zwiększyć swojej jakości beztłuszczowej masy mięśniowej?  Ze względu na zdolność L-karnityny do wytwarzania energii użytkowej, można zauważyć zauważalny wzrost siły podczas siłowni.  Jak twoja siła poprawia i są podnoszenie ciężarów, naturalnie masz zamiar rozbić więcej włókien mięśniowych i poprzez karmienie i odpoczynku mięśni, są one w stanie odbudować i stają się większe i silniejsze.  Tak więc cykl się powtarza i jesteś w stanie umieścić na rozmiar i siłę.  Poprzez kontynuację zwiększonej siły i progresywnego przeciążenia, będziesz w stanie zobaczyć drastyczne zmiany w mięśniach.

Lepsze poznanie

Niestety, nie wszyscy jesteśmy tak bystrzy umysłowo jak kiedyś.  Z wiekiem tracimy trochę zdolności poznawczych i funkcjonowania mózgu.  Teraz L-karnityna nie jest super suplementem, który w najbliższym czasie sprawdzi się idealnie na SAT, ale może poprawić ogólną funkcję mózgu, zmniejszając szkodliwe skutki starzenia się na nasze komórki.  Chroniąc komórki w mózgu, jesteśmy w stanie lepiej utrzymać optymalne zdrowie mózgu i funkcjonowanie wraz z wiekiem.

Temat: przeczytaj to, jeśli myślisz o zażyciu Proboitics

Ulepszone zdrowie plemników

Panowie, nie każdy jest super płodny.  Nie wszyscy nasi chłopcy są w stanie pływać pod prąd, a nawet mają wystarczająco dużo, aby mieć dziecko ze współmałżonkiem lub innym znaczącym zadaniem. Jeśli masz problemy z niepłodnością, L-karnityna ma zdolność do poprawy liczby plemników i jakości nasienia.

Redukcja chorób

Chociaż nie jest to pewne, chroniąc przed wszystkimi chorobami, L-karnityna pomaga poprawić układ odpornościowy dzięki właściwościom przeciwutleniającym i zdolności do zwalczania skutków uszkodzeń wolnych rodników.  Zwiększając spożycie, powinieneś zobaczyć zauważalną różnicę w zdolności do odparcia i odbicia od sezonowych przeziębień i alergii.  


Czy Są Skutki Uboczne?


Suplementacja i spożywanie pokarmów zawierających L-karnitynę uważa się za bezpieczne (jednak nadal warto porozmawiać z lekarzem przed suplementacją L-karnityną).  Istnieją jednak pewne potencjalne skutki uboczne podczas suplementacji tym aminokwasem.  Niektóre z tych działań niepożądanych obejmują biegunkę, zgagę, nudności, drgawki, rozstrój żołądka i wymioty.  

Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz niedoczynność tarczycy, przyjmujesz leki rozrzedzające krew lub miałeś drgawki w przeszłości, zaleca się, aby nie uzupełniać L-karnityny. Jeśli pacjent przyjmuje leki rozrzedzające krew, może to zwiększyć prawdopodobieństwo zwiększonego krwawienia z powodu powolnego krzepnięcia lub siniaków.  A dla osób stosujących leki na tarczycę, L-karnityna może zmniejszyć skuteczność hormonów.


Zalecane Dawkowanie


Bezpieczna i zalecana dawka dla ogólnego zdrowia i kondycji wynosi od 1-4 gramów dziennie. Można to zrobić za pomocą pigułki, proszku lub postaci płynnej.  Istnieje wiele marek obecnie na rynku sprzedaży produktów L-karnityny.  Znajdź markę, która odpowiada zalecanej dawce.  Niektóre produkty zalecają przyjmowanie kilku tabletek dziennie, aby osiągnąć zalecaną dzienną dawkę.  I znowu, porozmawiaj z lekarzem przed dodaniem i podjęciem jakichkolwiek suplementów do codziennej rutyny.


Polecamy


BRI Nutrition L-karnityna

Najlepsze dla: Metabolizm energetyczny

To łatwe do połknięcia pigułki ma zdolność do poprawy produkcji energii, przyspieszyć swój metabolizm i pomóc w osiągnięciu celów odchudzania.
21,74 zł Amazon.com

BulkSupplements Czysty Proszek L-Karnityny

Najlepsze dla: Ci z nas, którzy nienawidzą pigułek

Jeśli połykanie tabletek nie znajduje się na liście zabawnych rzeczy do zrobienia każdego dnia, ten łatwo rozpuszczalny proszek może pomóc w przenoszeniu kwasów tłuszczowych do mitochondriów komórki, aby stać się użytecznym źródłem energii.
26,96 zł Amazon.com

NOW Sports L-Carnitine Liquid

Najlepsze dla: Szybkie wchłanianie

Płynna forma L-karnityny dla zwiększonego wchłaniania i wykorzystania przez organizm.  Ten płynny produkt L-karnityny pomaga utrzymać dobre zdrowie i produkcję energii komórkowej.
24,79 zł Amazon.com


AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts